Міненерго планує об'єднати всі держшахти в Національну вугільну компанію

Фото: budport.com.ua
23 жовтня 201722:30

Міністерство енергетики та вугільної промисловості планує об'єднати всі державні вугледобувні шахти в новостворене державне підприємство "Національна вугільна компанія" в листопаді 2017.

Про це йдеться в розпорядженні №733 від 24 травня, оприлюдненому в офіційній газеті уряду "Урядовий кур'єр" 21 жовтня, передають Українські Новини.

Згідно з розпорядженням Кабміну від 24 травня 2017 №733-р, планом заходів передбачається в четвертому кварталі оптимізувати структури відокремлених підрозділів ДП "Національна вугільна компанія", а саме утворення проектно-наукового центру та сервісно-технічного центру з обслуговування і ремонту устаткування, ліквідація непрофільних активів підприємств.

У компанію входитимуть 33 державних шахт.

Намічено, що до початку 2018 року буде розроблена комплексна програма роботи вугільних підприємств з визначенням переліків перспективних і неперспективних шахт, що підлягають ліквідації.

Крім того, планом заходів на 2017 рік заплановано внести зміни до держбюджету на цей рік і виділити 800 млн гривень на модернізацію і технічне переоснащення шахт і 100 млн гривень на придбання засобів індивідуального та колективного захисту.

За словами віце-прем'єр-міністра Володимира Кістіона, створення зазначеної надбудови дозволить формувати єдину державну політику: проводити централізовані закупівлі, економити на адміністративному апараті вугільних об'єднань 1,5 млрд гривень.

"Приватизація цих об'єктів (шахт) не заборонена, але на першому етапі ми повинні призначити в Національну вугільну компанію хороший менеджмент. Якщо компанія буде працювати прибутково і розвиватися, то навіщо її приватизувати?" - зазначив Кістіон.

Як повідомляли Українські Новини, в травні президент Петро Порошенко підписав закон, яким вводиться мораторій на банкрутство державних вугледобувних підприємств до 1 січня 2019 року.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

23.10.2017, 22:35
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 22 січня 2018

  Серця трьох: чи настав мир між НАБУ, ГПУ та САП

  Насправді, Артем Ситник був в ГПУ не один, а, як мінімум, два рази. І дійсно кожного разу мова йшла про примирення сторін. Одна з причин - проблема агентів і законності їх дій

   
  • 18 січня 2018

  Деокуповані. Як у парламенті боролися за закон по Донбасу

  Секретар профільного комітету Іван Вінник запевнив, що у фінальному тексті "Мінську" немає, однак все ж передзвонив юристу, щоби уточнити, що ж він зачитав з трибуни

   
  • 16 січня 2018

  Найочікуваніші українські фільми 2018 року

  Цього року мусить вийти майже 50 фільмів. Тут ми напишемо про ті, які в своїй заявці вже викликають цікавість.

   
  • 15 січня 2018

  «Вогонь і лють. У Білому Домі Трампа». Уривки з книжки

  Радниця Трампа Келліенн Конвей, котра керувала його виборчою кампанією, "готувалась до неминучої катастрофічної поразки".

   
Система Orphus