На засіданні Генеральної Асамблеї ООН Україну 177 голосами обрали до складу Ради ООН з прав людини на 2018-2020 рр.
Про це повідомило українське представництво в ООН, передає Інтерфакс-Україна.
"177 голосами України обрано до складу Ради ООН з прав людини на 2018-2020 рр.", - говориться в повідомленні на акаунті представництва в Twitter в понеділок увечері.
Президент України Петро Порошенко заявив, що Рада ООН з прав людини є важливою платформою для відстоювання національних інтересів.
"Україна обрана Генеральною Асамблеєю ООН членом Ради з прав людини. Визнання відданості нашої держави правам людини. Потужна платформа для відстоювання національних інтересів і захисту прав людини у світі і, в першу чергу, в тимчасово окупованих Криму і частині Донбасу", - написав він на своїй сторінці в Facebook.
Міністр закордонних справ Павло Клімкін вважає, що Рада ООН з прав людини є важливим майданчиком для тиску на Росію.
"Добрі новини з Нью-Йорка. Україна стане членом Ради ООН з прав людини на наступні 3Р. Маємо важливий майданчик для правозах.ініціатив та тиску на Кремль", - написав Клімкін на своєму акаунті в Twitter.
Добрі новини з NY. 🇺🇦 стане членом Ради ООН з прав людини на наступні 3Р. Маємо важливий майданчик для правозах.ініціатив та тиску на Кремль
— Pavlo Klimkin (@PavloKlimkin) October 16, 2017
Разом з Україною з 1 січня 2018 року, строком на три роки, членами РПЛ ООН стануть: Австралія, Ангола, Афганістан, Іспанія, Катар, Демократична республіка Конго, Мексика, Непал, Нігерія, Пакистан, Перу, Сенегал, Словаччина та Чилі.
Рада ООН з прав людини складається з 47 членів, які обираються терміном на три роки Генеральною асамблеєю.
Члени ради повинні виконувати свої повноваження протягом трьох років і не мають права на негайне переобрання.
Крім того, жодна держава не може бути членом ради більше двох строків підряд. Місця розподіляються між регіональними групами ООН наступним чином: 13 місць для держав Африки, 13 - для держав Азії, 6 - для країн Східної Європи, 8 - для країн Латинської Америки і Карибського басейну і 7 місць для західноєвропейських та інших держав (включаючи США, Канаду і Ізраїль).