Transparency International вважає за можливе притягнути до відповідальності за корупцію всіх топ-чиновників крім Президента

16 жовтня 201713:40

Міжнародна антикорупційна неурядова організація Transparency International вважає, що перешкоди для притягнення до відповідальності за корупцію всіх топ-чиновників за винятком Президента, відсутні.

Про це в інтерв'ю Українським Новинам повідомив виконавчий директор Transparency International в Україні Ярослав Юрчишин.

"За винятком Порошенко, всіх можна притягнути до відповідальності (за корупцію). Це складний процес, політично дуже чутливий і не блискавичний. Тут потрібно розуміти, що існує така специфіка як доказова база. Тобто якщо міністр підкреслив, що на нього хтось впливав з політиків, це не є гарантією того, що це можна довести в суді. Якщо це неможливо довести в суді, то слідчий, який себе поважає, просто закриє справу", - сказав він.

За його словами, в Україні можливо притягнути до відповідальності за корупцію таких топ-чиновників як міністр внутрішніх справ, генеральний прокурор, прем'єр-міністр.

У той же час, Юрчишин вважає, що антикорупційні палати в судах будуть неефективними.

"Пропонували створювати палати в діючих нереформованих судах... Якщо просто, то цей процес виглядає так: глава суду своїм рішенням або рішенням вищої судової інстанції створює з діючих суддів палату, умовно кажучи - Печерську антикорупційну палату. Тобто це будуть ті самі судді, до яких зараз надзвичайно невисока довіра, і ми розуміємо чому", - сказав він.

За словами Юрчишина, цьому є як об'єктивні, так і суб'єктивні чинники.

"Об'єктивні - на жаль, судова система не очищена, люстраційні процеси пройшли мінімально. Те, як зараз судді "тягнуть за вуха" навіть до Верховного Суду суддів, які дали тюремний термін нинішньому генпрокурору Юрію Луценко, чітко демонструє, що, якщо піти шляхом призначення в так звані палати просто старих суддів, довіри до цього суду також не буде", - зазначив Юрчишин.

Він додав, що окремі справи НАБУ не розглядаються більше року.

"Це не питання складності або чогось ще, справи надійшли до суду, їх кинули під сукно і займаються якимись іншими справами. Тому" Венеціанська комісія "дала дуже чітку відповідь: антикорупційні палати - це не те, що було предметом домовленостей. Антикорупційний суд - це те, що потрібно Україні ", - підкреслив Юрчишин.

Він вважає показовим те, що 6 жовтня з'являється висновок "Венеціанської комісії", а напередодні Президент Петро Порошенко заявляє про те, що у нього змінилася позиція щодо цього питання.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

14.11.2018, 02:02
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 19 червня 2019

  Огляд рішень уряду: аудит “Укроборонпрому”, аеропорт Дніпра, теплі кредити

  Розширення Мінфіну та скорочення чиновників райрад

   
  • 12 червня 2019

  КСУ вирішує чи є указ про розпуск Ради конституційним. Можливі наслідки

  Як проходило слухання щодо указу президента та коли очікувати рішення

   
  • 9 червня 2019

  Абітурієнтам з ОРДЛО і Криму: як вступити в український університет без паспорта і ЗНО (Інструкція)

  В МОН наголошують: імена всіх абітурієнтів, які користуються центрами, зашифровані. Це потрібно для їх безпеки та безпеки їх батьків.

   
  • 7 червня 2019

  Тижневий огляд Ради: закон про імпічмент, непідтверджені відставки, виборчий кодекс

  Громадянство іноземним добровольцям та покарання за незаконне носіння держнагород

   
Система Orphus