Українська сторона ТКГ заявила про готовність до компромісу для звільнення заручників

20 вересня 201719:20

Українська сторона в тристоронньої контактній групі (ТКГ) з врегулювання ситуації на Донбасі заявила про готовність до компромісу для звільнення заручників на Донбасі.

Про це повідомила прес-секретар представника України в групі, колишнього президента Леоніда Кучми Дарка Оліфер в Facebook.

"В рамках гуманітарної підгрупи українська сторона передала представникам ОРДЛО своє бачення умов звільнення українських заручників. В свою чергу Україна готова до компромісу для звільнення наших громадян. Чекаємо відповіді на цю пропозицію від РФ і ОРДЛО", - написала вона.

Оліфер відзначила, що українська сторона в черговий раз позначила принципову позицію: вирішення питань безпеки - ключ до імплементації всіх складових Мінських угод. Стійкий режим припинення вогню, в тому числі і дотримання шкільного перемир'я - основне завдання підгрупи з безпеки, робота якої сьогодні відбулася на базі Тристоронньої контактної групи.

"Крім того, в контексті безпеки ми поставили питання про повернення до лінії, встановленої Меморандумом від 19 вересня 2014 року", - повідомила вона.

Відповідно до цього документа Дебальцеве має перебувати під контролем України; вздовж непідконтрольної Україні частини українсько-російського кордону слід створити зони безпеки, а на півдні Донецької області повинен бути район, вільний від важкого озброєння і військової техніки - мова йде про населені пункти Кальміуське (колишнє Комсомольське), Кумачове, Новоазовськ, Саханка. Ці домовленості були досягнуті в 2014 - 2015 рр. і їх виконання є обов'язковим для РФ і ОРДЛО.

На політичній підгрупі українські представники відновили вимогу про необхідність скасування указу Президента РФ про визнання так званих "документів ОРДЛО" та інших нормативно-правових актів, прийнятих на його виконання; поставили питання повернення під юрисдикцію України захоплених на території ОРДЛО підприємств і державного майна; а також знову поставили питання створення в рамках ТКГ нової робочої підгрупи з питань кордону.

На засіданні підгрупи з соціальних питань українська сторона закликала до невідкладного вирішення екологічних проблем в ОРДЛО.

"Мова йде про якнайшвидший допуск міжнародної групи експертів для вивчення можливих екологічних та інших наслідків підтоплення шахт в ОРДЛО. Домовленість про такий допуск була досягнута ще в минулому році, проте представники ОРДЛО доси не пустили іноземних фахівців на ці підприємства. У той же час, українська сторона забезпечила відповідний допуск експертів на шахти, що знаходяться на підконтрольній Україні частини Донбасу ", - написала Оліфер.

Як повідомлялося, перший заступник голови Верховної Ради, представник України в підгрупі з гуманітарних питань ТКГ Ірина Геращенко заявляє, що бойовики підтверджують утримання в заручниках 87 українців.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

20.09.2017, 19:24
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 19 вересня 2018

  Серця трьох: осіннє загострення

  НАБУ сьогодні планували взяти на хабарі начальника відділу САП Ольгу Ярову

   
  • 19 вересня 2018

  Е-декларації: історія фейкових перевірок

  Співробітники НАЗК орієнтуються не на з’ясування джерел походження коштів на майно, навіть коли мова йде про статки вартістю в мільйон

   
  • 17 вересня 2018

  Війна з мером за липи: як ужгородці рятують свою набережну

  Кабмін на облаштування набережної виділив понад 21 млн грн, які отримає місцевий "гранітний барон"

   
  • 14 вересня 2018

  Змій без голови: Як Садовий втратив фракцію у Київраді і куди заведе «Київська команда» Сергія Гусовського

  У вигляді "Київської команди" міська влада отримала ще одного союзника

   
Система Orphus