НАБУ знайшло переплату у понад 240 мільйонів при закупівлі позашляховиків для поліції

4 вересня 201716:38

В ході розслідування встановлено, що службові особи Державної установи "ЦОП Національної поліції України", зловживаючи своїм службовим становищем в інтересах третіх осіб, за попередньою змовою зі службовими особами ТОВ "Ніко Діамант" та за сприяння службових осіб Міністерства внутрішніх справ закупили автомобілі Mitsubishi Outlander за цінами, які вищі від ринкових більше ніж на 30%, в результаті чого завдали шкоди Держбюджету у розмірі понад 240 млн. грн.

Про це повідомив моніторинговий портал DoZorro з посиланням на ухвали (ухвалу 1 та ухвалу 2), які були ухвалені слідчим суддею Солом'янського районного суду м. Києва Іриною Усатовою.

За висновками НАБУ, службові особи під час здійснення закупівлі, предметом якої є "Автомобілі спеціалізованого призначення з гібридною силовою установкою "Mitsubishi Outlаnder PHEV" або еквівалент" для потреб Національної поліції, порушили ст. 3, 35 Закону України "Про публічні закупівлі", ст. 2, 3 Закону України "Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони".

Вони необґрунтовано застосували переговорну процедуру закупівлі, чим створили неконкурентні умови під час проведення процедур державних закупівель з метою укладення договору із завчасно визначеним ТОВ "Ніко Діамант".

Дії цих службових осіб підпадають під ознаки вчинення кримінального правопорушення, відповідальність за яке передбачено ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу (зловживання владою або службовим становищем, якщо воно спричинило тяжкі наслідки).

"Як видно з Ухвали, детективи встановили переплату на суму понад 240 млн. грн. Варто нагадати, що до бюджету було повернуто лише 124 млн. грн., про які особисто прозвітував Міністр внутрішніх справ",- зазначає DoZorro.

Детективи НАБУ подавали клопотання до слідчого судді з проханням надати доступ до інформації про зв'язок за номерами телефонів керівника Концерну "НІКО" та керівника департаменту логістики та матеріально-технічного забезпечення Національної поліції. Детективи намагалися отримати інформацію про даних абонентів, надання їм телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, телефонних дзвінків, їх тривалість, зміст, маршрути передавання тощо, які повинні зберігатись у відповідних операторів телекомунікаційних послуг. Дана інформація необхідна детективам НАБУ для встановлення дійсних обставин події, а також встановлення інших осіб, які можуть бути причетні до скоєння злочину.

Проте, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання не підлягає задоволенню, оскільки детективом не доведено достатніх підстав вважати, що вищевказана інформація у розпорядженні операторів телекомунікаційних послуг має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

4.09.2017, 20:28
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 19 вересня 2017

  Коаліція "Ямайка": чого чекати від виборів у Німеччині

  За партійними кольорами цю можливу коаліцію вже прозвали «Ямайкою», бо вони повторюють кольори прапора цієї острівної країни

   
  • 19 вересня 2017

  Финал дела Вороненкова. Что известно через полгода после резонансного убийства

  Следствие пришло к тому, что бывшего депутата Госдумы убили руками украинских националистов, посредством российского “вора в законе”, по заказу ФСБ

   
  • 18 вересня 2017

  Як Тимошенко програла Януковичу. Технології українських виборів у 12 історіях. Частина 5

  Технологія "проти всіх", підвезення виборців, зіркові колгоспи і нереалізовані піраміди

   
  • 18 вересня 2017

  Марина Степанська: "В мене був простий задум – зробити таке розмовне кіно, яке б ти дивився і думав: "О, у мене відбувається те саме!"

  Ми починали знімати, і я точно знала, що перші два дублі підуть в смітник. Тоді я казала: "Олег Петрович, зараз був Театр Франка…", а він аж злякався: "Що, Боже, правда?!!!"

   
Система Orphus