НАБУ знайшло переплату у понад 240 мільйонів при закупівлі позашляховиків для поліції

4 вересня 201716:38

В ході розслідування встановлено, що службові особи Державної установи "ЦОП Національної поліції України", зловживаючи своїм службовим становищем в інтересах третіх осіб, за попередньою змовою зі службовими особами ТОВ "Ніко Діамант" та за сприяння службових осіб Міністерства внутрішніх справ закупили автомобілі Mitsubishi Outlander за цінами, які вищі від ринкових більше ніж на 30%, в результаті чого завдали шкоди Держбюджету у розмірі понад 240 млн. грн.

Про це повідомив моніторинговий портал DoZorro з посиланням на ухвали (ухвалу 1 та ухвалу 2), які були ухвалені слідчим суддею Солом'янського районного суду м. Києва Іриною Усатовою.

За висновками НАБУ, службові особи під час здійснення закупівлі, предметом якої є "Автомобілі спеціалізованого призначення з гібридною силовою установкою "Mitsubishi Outlаnder PHEV" або еквівалент" для потреб Національної поліції, порушили ст. 3, 35 Закону України "Про публічні закупівлі", ст. 2, 3 Закону України "Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони".

Вони необґрунтовано застосували переговорну процедуру закупівлі, чим створили неконкурентні умови під час проведення процедур державних закупівель з метою укладення договору із завчасно визначеним ТОВ "Ніко Діамант".

Дії цих службових осіб підпадають під ознаки вчинення кримінального правопорушення, відповідальність за яке передбачено ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу (зловживання владою або службовим становищем, якщо воно спричинило тяжкі наслідки).

"Як видно з Ухвали, детективи встановили переплату на суму понад 240 млн. грн. Варто нагадати, що до бюджету було повернуто лише 124 млн. грн., про які особисто прозвітував Міністр внутрішніх справ",- зазначає DoZorro.

Детективи НАБУ подавали клопотання до слідчого судді з проханням надати доступ до інформації про зв'язок за номерами телефонів керівника Концерну "НІКО" та керівника департаменту логістики та матеріально-технічного забезпечення Національної поліції. Детективи намагалися отримати інформацію про даних абонентів, надання їм телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, телефонних дзвінків, їх тривалість, зміст, маршрути передавання тощо, які повинні зберігатись у відповідних операторів телекомунікаційних послуг. Дана інформація необхідна детективам НАБУ для встановлення дійсних обставин події, а також встановлення інших осіб, які можуть бути причетні до скоєння злочину.

Проте, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання не підлягає задоволенню, оскільки детективом не доведено достатніх підстав вважати, що вищевказана інформація у розпорядженні операторів телекомунікаційних послуг має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

4.09.2017, 20:28
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 18 листопада 2017

  Соціальна Європа Туска. Як ЄС протистоїть правим і мобілізує виборців

   
  • 17 листопада 2017

  Ваше дело Труба: кому и зачем отдали ДБР

  Казалось бы, Матиос может праздновать досрочную победу, но во вторник вечером на стратегическом совете на Банковой выбрали нового директора для ГБР

   
  • 16 листопада 2017

  За «межею»: на що ходити чи не ходити в кіно наступного тижня

   
  • 15 листопада 2017

  Ситник VS Корчак – верхівка айсбергу великої війни

  З хронології виходить, що Ситник завів справу після протоколу, а заява Соломатіної сталась після викиду в інтернет офрекордзу директора НАБУ

   
Система Orphus