Через Іспанію заблокована видача Фірташа до США

31 липня 201717:43

Екстрадиція Дмитра Фірташа до Сполучених Штатів затягується через зволікання Іспанії. Тим часом американські прокурори наполягають на екстрадиції оліграха, називаючи його "загрозою для США", пише Німецька хвиля.

Іспанський ордер тепер грає на руку олігарху, пояснює видання. Після рішення Вищого земельного суду Відня, який у лютому дозволив екстрадицію до США, іспанський ордер є єдиною причиною, чому Дмитро Фірташ ще не у Сполучених Штатах. Адже у разі, коли існують два паралельні запити на екстрадицію від різних країн, рішення кому видавати підозрюваного ухвалює міністр юстиції. Однак спершу він має дочекатися рішення суду щодо екстрадиції - як щодо запиту однієї країни, так і щодо іншої. Але якщо судове рішення щодо екстрадиції Фірташа до США вже є, то суд в іспанській справі ще навіть не починався. 

Замість двох місяців, відведених європейським законодавством на розгляд ордерів з інших країн ЄС, іспанський ордер на Фірташа залишається без судового розгляду вже вісім. Спершу його розгляд відклали до моменту, поки австрійський суд ухвалить рішення в американській справі. Однак рішення за запитом США ухвалене ще п'ять місяців тому, а питання екстрадиції до Іспанії досі не зсунулось з мертвої точки.

Тим часом перспективи справи за підозрою у відмиванні грошей стають дедалі туманнішими. Зокрема, наприкінці червня Іспанія скасувала Європейський ордер на арешт Хареса Юссефа, якого слідчі у Барселоні вважали правою рукою Фірташа в "очолюваній ним злочинній організації". Юссеф, як і Фірташ, багато років мешкає у Відні.

Як повідомили DW у Земельному суді Відня, ордер скасували після того як Юссеф відвідав Барселону і надав суду роз'яснення щодо обставин справи. Йшлося про походження грошей, за які здійснювалися операції з нерухомістю. "Ордер на арешт був відкликаний щойно мій підзахисний надав роз'яснення іспанським правоохоронцям", - підтвердив адвокат Юссефа Клаус Айнедтер. Адвокати Дмитра Фірташа і його речник не відповіли на запитання DW щодо подальшої долі іспанської справи.

При цьому три роки Дмитро Фірташ ігнорував суд у Чикаго, який видав американський ордер на його арешт. Олігарх винаймав лобістів у США, а також виділяв гроші на підкуп правоохоронців у Німеччині, які мали через неформальні канали комунікації вийти на американських слідчих. Утім, після рішення австрійського суду другої інстації, який дозволив екстрадицію Фірташа до США, найнята ним у Сполучених Штатах команда адвокатів активно включилася у процес.

Захист олігарха кілька місяців тому вніс до суду у Чикаго клопотання з вимогою скасувати ордер на арешт, вказуючи насамперед на те, що їхній підзахисний ніколи не бував у США і не давав нікому хабарів на території цієї країни. Справа проти олігарха стосується імовірного підкупу чиновників в Індії для отримання дозволів на видобуток титану. США вважають, що Фірташ очолював злочинне угруповання, яке нелегально прагнуло здобути ліцензії на видобуток титану і давав особисті доручення на підкуп чиновників і фальсифікацію документів.

Минулого тижня Департамент юстиції США надав суду відповідь на клопотання адвокатів Фірташа, поглибивши аргументацію запиту на екстрадицію. У документі обсягом у 115 сторінок, який є у розпорядженні DW, олігарха названо "високопоставленою особою російської організованої злочинності".

Таку саму ключову роль у російському злочинному світі американські слідчі відводять і угорцю Андрашу Кноппу, який також є підозрюваним в "індійській" кримінальній справі. Кнопп - співавтор сумнівних посередницьких "схем" у торгівлі газом, таких як "РосУкрЕнерго" і Eural Trans Gas, які принесли мільярди Фірташу і його впливовим партнерам у Росії. Кнопп вже багато років проживає у Москві і досі ігнорував американську кримінальну справу. Утім, з наближенням екстрадиції Дмитра Фірташа до США, адвокати угорця активно підключилися до судового процесу.

Оскільки швидкої екстрадиції Фірташа не буде, Департамент юстиції звернувся до суду в Чикаго з проханням відтермінувати винесення рішення про припустимість чи неприпустимість кримінального переслідування українця у Сполучених Штатах до моменту екстрадиції обвинуваченого.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

17.11.2018, 00:17
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus