МВФ проти ідеї Гройсмана не підвищувати ціну на газ- джерело

фото прес-служби КМУ
24 липня 201715:04

Міжнародний валютний фонд проти того, щоб постанова уряду №187, згідно з якою в жовтні 2017 року ціни на газ для населення можуть піднятися, була змінена.

Про це повідомило джерело INSIDER з штаб-квартири МВФ.

"МВФ очікує від української влади виконання постанови уряду №187 в тому вигляді, в якому воно було прийнято урядом 22 березня 2017 року», - заявив співрозмовник агентства.

19 липня Кабмін затвердив фінплан "Нафтогазу".

Компанія розраховувала на суттєве підвищення ціни газу для населення з жовтня 2017 року. Відповідно до фінансового плану компанії, який був винесений на розгляд Кабінету міністрів, ціна газу без податків, торгових надбавок постачальників, податків і тарифів НКРЕКУ на транспортування і розподіл газу могла піднятися на 19% або 931 гривню за 1 тис. куб. м - з 4 942 гривні до 5 873.

Однак Кабінет міністрів Володимира Гройсмана не підтримав плани НАК по збільшенню ціни газу.

Фінплан "Нафтогазу" був схвалений з умовою коригування показників дохідної частини компанії відповідно до діючими цінами на газ для населення на 1 квітня 2017 року.

Таким чином, виходячи з рішення Кабміну, НАК повинен буде перерахувати дохідну і видаткову частини фінплану.

З умовою підвищення ціни газу НАК розраховував на чистий дохід від реалізації продукції в розмірі 208,944 млрд гривень, в тому числі від реалізації природного газу - 147,034 млрд гривень, зазначалося в матеріалі Українських новин.

Як стало відомо тим же Українським новинам, щоб не підвищувати ціни, уряд найближчим часом планував змінити постанову №187, що дозволить не підвищувати ціну газу з жовтня.

За наявною у агентства інформацією, період визначення ціни газу на рівні імпортного паритету уряд хоче розділити на дві частини: 1 квітня - 1 жовтня 2016 року та 1 квітня-1 липня 2017 роки замість -июнь 2016р-травня 2017 року.

 

Саме в ці періоди йде активне закачування газу в сховища і ціна на нього мінімальна. Після затвердження фінплану глава НАК Андрій Коболєв висловив сподівання, що Кабмін перегляне своє рішення.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

1.09.2017, 05:52
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 25 травня 2018

  Фронт кібербезпеки: що радять західні експерти Україні

  Провідні експерти із питань кіберзахисту та протидії дезінформаційним кампаніям зібралися 24 травня у Києві, щоби обговорити нові виклики

   
  • 25 травня 2018

  Чому справа «Трейд коммодіті» опинилась під загрозою провалу

  Подати апеляцію у справі треба було протягом 5 днів. Як стверджують джерела видання, це не було зроблено вчасно через що САП пропонували натиснути на Апеляційний суд,

   
  • 24 травня 2018

  «Адвокат Італії» та друзі Путіна: чого чекати від нової італійської коаліції

   
  • 23 травня 2018

  Земельный вопрос: что присудил ЕСПЧ Украине. Ответы адвоката

  Они компенсаций уже не получат. По ним уже вынесено решение, Европейский Суд сказал всё, что хотел. Если законодательных изменений в разумные сроки не будет, тогда начнутся решения по индивидуальным жалобам.

   
Система Orphus