Недоторканні-3. Спадки і мощі Лозового

фото РИА Новости Украина
5 липня 201721:58

У середу регламентний комітет розглядав третє подання про зняття депутатської недоторканності. Цього разу йшлося про статки, показані в декларації Андрія Лозового та невідповідність їх сплаченим податкам.

По суті, це економічний злочин, від якого депутат міг би просто "відкупитися", сплативши податки.

Натомість Лозовий звинуватив генпрокуратуру в політичній розправі, а статки пояснив спадком від двох дідів.

Втім, якщо в перші два дні депутати регламентного комітету відверто ставили на бік депутатів, які підпали під подання, то цього разу вони щиро дивувались, навіщо їх колега повписував в декларацію свої "безцінні" мощі та партквиток.

Як проходило засідання комітету, вже традиційно стежив INSIDER.

27-річний мільйонер

Згідно з електронною декларацією  за 2015 рік Андрій Лозовий, який має лише 27 років, виявився мільйонером.

Він задекларував 8 картин і одну ікону 16 століття, 5 годинників різних марок ("Ullyse Nardin", "Perrelet",  "Zenith", "Romain Jerome",) 186 пляшок колекційних вин, меблі голландського і англійського виробництва 19 століття.

Крім того, в декларації Лозового вказано 72 ікони, колекція холодної зброї 19-20 століття з 32 одиниць, а також хрест-енколпіон зі Святими мощами 13 століття.

Також у списку коштовних речей нардеп навіщось вказав партійний квиток Радикальної партії.

У інших розділах декларації Лозовий вказав автомобіль Toyota Sequoia, взятий в оренду і квартиру в Києві в 39 кв.м, також взяту в оренду.

Лозовий задекларував зарплату за рік в розмірі 69 490 гривень і 80 559 гривень коштів, пов'язаних з виконанням депутатських повноважень.

Крім того, в електронній декларації депутата вказані 50 тис доларів, 150 тис євро і 800 тис гривен готівкою.

Звісно зі святими мощами, іконами та партквитком депутат став героєм новин.

Але також він став одним з тих, хто потрапив у поле зору ГПУ.

Відтак у січні 2017 Печерський суд зобов’язав ДФС на вимогу ГПУ перевірити, чи відповідають статки Лозового спеченим ним податкам.

За результатами перевірки фіскалів від 14.02.2017 встановлено, що Лозовий заробив лише 234 тисячі гривень у період з 2007 по 2015 рік і не доплатив податків на 1,8 мільйона гривень. Ця сума була виведена на основі вартості того цінного майна, яке задекларував Лозовий, в тому числі мощів та картин (всього 24 позиції).

 

Оскільки в декларації не була вказана їх вартість, то ДФС оцінила їх 100 мінімальних зарплат, тобто 121 800 грн кожну.

"Ми не знаємо, скільки коштують мощі, картини, вина і так далі, але якщо вони внесені в декларацію, то вони коштують не менше 121 тисячі. 121 тисяча перемножена на кількість вказаних предметів дала фіскалам суму у 2,9 мільйонів. В сумі це дало суму у понад 8,8 мільйонів, що яскраво відрізняється від тих сум, з яких сплачені податки", - сказав Луценко.

Після чого ГПУ відкрила провадження за 212 статтею КПК - ухилення від сплати податків.

На допиті в ГПУ  Лозовий пояснив, що отримав гроші у спадок від прадіда в Рівненській області, а також від московського діда- музиканта Валерія Лозового, зокрема дім і рояль.

Втім ГПУ після перевірки реєстрів майнових прав підтвердження цим словам депутата не знайшла.

"ГПУ вивчила всі можливі джерела офіційних доходів пана Лозового. Ми також перевірили інформацію про ймовірні спадки, про які згадує пан Лозовой. В зв'язку з цим ми встановили, що відомості з державного реєстру речових прав на нерухоме майно і з реєстру прав власності на нерухоме майно щодо прадіда пана Лозового Карпюка Федіра Олексійовича, який проживав в кінці свого життя у Івано-Франківській області (насправді Рівненській –ред.), відсутні", - сказав він.

 

Не знайшли у реєстрах і інформацію про спадки російського діда.

"Так само у Лозового Андрія Сергійовича в відомостях з держреєстру речових прав на нерухоме майно та інших реєстрів відсутнє будь-яке майно", - додав Луценко, представляючи подання на комітеті.

Перед цим у спілкуванні з журналістами він наголосив, що для нього не є самоціллю посадити Лозового.

212 стаття Лозового передбачає сплату податку і він може їх сплатити до оголошення підозри як це зробив депутат Бобов, наголосив генпрокурор.

"Він може їх сплатити ці гроші, тоді корів стане більше в країні, про яких вони так дбають" - зазначив Луценко, натякаючи на риторику радикалів щодо захисту бідного сільського населення.

Але оскільки наразі депутат не сплатив податки в особливо великих розмірах, то ГПУ має право вимагати його притягнення до відповідальності та зняття недоторканності.

В пошуках дідівських скарбів та ціни на мощі

Після Луценка слово отримав Лозовий, який почав з вітання присутніх зі святом святих Кирила та Мефодія, демонструючи свою набожність і підводячи до цінності для себе церковних реліквій.

Подання від ГПУ він назвав "макулатурою" та "купою сміття". "Те, що робить Юрій Віталійович – це банальна помста. Я взяв із собою роздруківки голосування за призначення на посаду генерального прокурора. Тут кожен може переконатися, що Радикальна фракція і я особисто проголосували проти. Тут пан Довгий вчора вибачався за голосування за Луценка. Він не просто голосував –він ще й ходив по залу і збирав голоси. Мені вибачатися ні за що", - заявив Лозовий комітету.

Він також наголосив, що є рекордсменом з кількості подань ГПУ про зняття недоторканності.

"Це вже третє подання на мене, і я їх теж внесу в свою декларацію", - пообіцяв депутат присутнім.

"Ви вже не ГПУ, а головне політичне управління Вишинського", - продовжував Лозовий, неспішно переходячи до предмета засідання комітету.

За словами депутата, він вніс до декларації спадок від московського діда- композитора та речі, особливо цінні для себе.

"Спадщина в мене від мого діда Валерія Лозового, який проживав у Москві і яку я не всю отримав, оскільки не можу поїхати до Москви, бо мене там позбавлять волі за мою позицію 2014 року. Тому прошу ГПУ захистити там мої права", - заявив Лозовий.

 

Щоправда, якщо спершу на допиті депутат сказав, що отримав у спадок рояль і будинок, то тепер змінив версію і сказав, що це була грошова виплата.

"В декларацію я вніс речі особисто цінні для мене - як мій партійний квиток, який тут чомусь не відображений і який колись може бути проданий моїми рідними на аукціоні, так само як і ваші подання. Я вважаю, що мій партійний квиток – цінність, на відміну від ваших, бо ви на кожні вибори йшли від нової партії. Але я ціную свій квиток, це квиток № 2, який я отримав на першому партійному з’їзді", - розійшовся депутат.

"Далі, ви згадували мощі, і оцінили в 121 800. Я розумію, що для вас як для особи з комуністичним походженням мощі не можуть бути цінністю. Але майте повагу до віруючих. Оцінювати мощі у якусь суму – це святотатство і комуністичне кощумство. Я закликаю вас іти пішки і вклонитися цим мощам, які я передав у Свято Феодосійський монастир, і покайтесь, що чините політичні репресії", - напосідав Лозовий на генпрокурора.

Він також поскаржився, що перевірка ДФС була санкціонована суддею Печерського суду Літвіновою, з якою у Лозового був конфлік при розгляді справи одного з добровольців. Тому депутат вважає, що суддя була необ’єктивною до нього і мала конфлікт інтересів при розгляді справи.

Насамкінець свого виступу депутат перейшова на особистості і почав вивчати прилюдно декларацію Луценка. Зокрема, Лозовий згадав одну з передач на телеканалі ICTV, де Луценко показав колекцію холодної зброї. Але в декларації генпрокурора її нема, обурився депутат.

"Тому що вона не коштує 121 тисячу. Вчи матчастину, розумнику", - відрізав йому Луценко.

"А ви не тикайте. Я з вами гусей не пас", - відповів в тому ж тоні депутат. Після чого ще згадав генпрокурору будинок на 900 квадратних метрів, записаний на тестя.

Зміна тональності

Слід зауважити, що якщо в перші два дні члени комітети більшістю ставали відверто на бік депутата , який підпав під подання ГПУ, то в середу особливого співчуття до Лозового не було.

Ще з самого початку депутат від БПП Володимир Арешенков прочитав лекцію для ЗМІ, що не варто 3 дні розповідати дурниці, що комітет відхилив подання, бо в комітету такої функції немає, він лише вивчає його обґрунтованість.

Щодо самого Лозового, то депутат заявив молодому колезі, що негоже обзивати документи ГПУ "сміттям, оскільки вчора в них ішлося про дерибан землі в Києві на мільйони і що це справді важко довести вину там Довгого через стільки років".

Ще один депутат, Дмитро Лубінець поцікавився, а для чого Лозовий власне вносив мощі, картини і квиток в декларацію, якщо вони не коштували 121 тисячу.

"Там же в цьому пункті декларації чітко написано, які речі туди слід вносити. Навіщо ж ви тоді туди вписували картини, про які тепер розказуєте щодо вони коштують не дорожче 200 гривень, -  спитав депутат. Адже перед тим адвокати Лозового повідомили комітету, що картини, які є в колекції Лозового не були оцінені експертами, а подаровані самими художниками, в тому числі Марком Гресем, і реальну ціну їх встановити неможливо, крім вартості полотна у 200 гривень.  

 

Та й голова комітету Павло Пинзеник, який два дні не втрачав жодної нагоди загнати юридичну шпильку генпрокурору, сьогодні став значно поблажливішим.

Коли радикал Олег Купрієнко почав черговий сеанс присікування до кожного слова в поданні, зокрема щодо звинувачення в умисній несплаті податків – мовляв, "де Лозовий кому зізнався, що свідомо не платить податки" -  Пинзеник зупинив колегу і нагадав, що умисел з точки зору права буває не тільки прямим, про який зараз говорить радикал.

Купрієнко ж виявився і цього разу головним адвокатом для обвинуваченого депутата.

Крім того, що в поданні нема доказів умислу, депутат вказав на те, що наразі Лозовий оскаржує висновки ДФС у адміністративному суді, а тому ГПУ поспішила з поданням.

Купрієнко також припустив, що Лозовий міг виграти гроші в лотерею або отримати за договором цивільно-правового найму, що не відображається в реєстрі, а податки платив би не він, а підприємство.

Також депутат мав зауваження ( і тут його підтримав Пинзеник) щодо якого податкового періоду стосується злочин.

"Строк давності кримінального злочину минув. Покарання лише адміністративне – штраф. Навіть якщо ми візьмемо крайній термін грудень минулого року,  то треба ще провести досудове розслідування, і це немає ніякої судової перспективи", - наголосив депутат-регіонал.

"Більше того, створюється небезпечний прецедент, бо йдеться про оподаткування не доходів, а задекларованої рухомості. Якщо стороні обвинувачення вдасться дійти до суду, то під неї попадуть і інші посадовці… Більше того, будь-який районний прокурор зможе це використати проти неугодного депутата", - заявив Купрієнко.

Після цього комітет пішов до Пинзеника на нараду і виніс свій вердикт.

"Комітет вважає, що подання є законно вмотивованим, однак є недостатньо обґрунтованим. Комітет ухвалив рішення направити зазначене подання голові Верховної Ради", – заявив виконувач обов’язків голови комітету Павло Пинзеник.

Після рішення комітету Лозовий вже до преси не вийшов. А от генпрокурор виглядав задоволеним.

"Ми сьогодні пройшли екватор, це три рішення – вони різні, але в будь-якому разі по кожному з них буде визначатися Верховна Рада", - сказав Луценко, додавши, що поки не говорив про час розгляду зі спікером Андрієм Парубієм.

 

В коридорі генпрокурора перестрів депутат-фронтовик Георгій Логвинський.

-        Юрій Віталійович, я хочу вам сказати, що ви боролися сьогодні як лев, - з усмішкою сказав депутат.

-        Для того, щоб боротися як лев, треба достойний суперник. А тут скоріше як кіт з мишею, - відповів Луценко.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

14.11.2018, 23:40
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus