Постачальники електроенергії вважають, що після набуття чинності кількома постановами НКРЕ КП вони змушені будуть купувати електроенергію на оптовому ринку значно дорожче, ніж експортери.
Про це йдеться в листі асоціації незалежних постачальників електроенергії, який вони надіслали до президента, прем'єр-міністра, голови НКРЕ та керівництва Антимонопольного комітету України.
Скарги стосуються 4 постанов НКРЕ КП. Якщо їх ухвалять, експортери електричної енергії будуть купувати електричну енергію на ОРЕ значно дешевше, ніж постачальники електричної енергії на внутрішньому ринку.
"При цьому здешевлення вартості електричної енергії для експортерів відбудеться за рахунок здорожчання вартості для постачальників, що здійснюють продаж електричної енергії споживачам України та ,як наслідок, здорожчання вартості електричної енергії для підприємств споживачів електричної енергії та населення України", - вказується в листі.
"Відбудеться перерозподіл окремих складових ціни закупівлі електричної енергії на ОРЕ між періодами доби (співвідношення ціни Пік/ніч зменшиться більше ніж на 20%, співвідношення День\Ніч зменшиться більше ніж на 25%), що підтверджується даними наданими працівниками ДП "Енергоринок" на одній з робочих груп Ради ОРЕ, розрахованими на прикладі березня 2017 року", - зазначають у листі представники асоціації незалежних постачальників електроенергії.
Вони наголошують, що відбудеться зростання вартості закупівлі електричної енергії на ОРЕ для незалежних постачальників порівняно з постачальниками за регульованим тарифом (ПРТ, обленерго).
На думку авторів звернення, в результаті Україна отримає збільшення тарифів для кінцевих споживачів (підприємств та населення), здешевлення електроенергії, що експортується іноземним підприємствам за рахунок здорожчення для внутрішнього споживача, збільшення споживання електроенергії у денні і пікові години з відповідним зменшенням у нічні.
Вони також вказують, що це погіршить інвестиційний клімат в країні, а також знищить єдиний конкурентний сегмент ринку. По суті незалежні постачальники просто закриються. А виграє від цих постанов експортер електроенергії, яким є ДТЕК Ріната Ахметова.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |