Тігіпко може купити банк Мартиненка

30 травня 201720:23

ТАСкомбанк, що належить екс-главі Нацбанку України Сергію Тігіпку та посідає 20-те місце за розміром активів на ринку, готовий виступити інвестором у вирішенні проблем визнаного неплатоспроможним Діамантбанку (обидва - Київ), повідомив директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) Костянтин Ворушилін.

"Щодо Діамантбанку кваліфікований поки що лише один інвестор - ТАСкомбанк. Вони претендують і на перехідній банк, і на активи та пасиви", - сказав він журналістам у Києві у вівторок, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Як повідомлялося, НБУ 24 квітня визнав Діамантбанк неплатоспроможним, посилаючись на те, що фінустанова до 1 квітня не забезпечила досягнення встановленого центробанком мінімального значення нормативу достатності регулятивного капіталу на рівні 5%.

Минулого тижня про подання заявки до ФГВФО інвестором, готовим брати участь у виведенні Діамантбанку з ринку двома їх трьох можливих способів - шляхом перехідного або приймаючого банку (з передачею активів та пасивів), повідомив голова правління Діамантбанку Олег Ходачук, висловивши сподівання, що Фонд задовольнить цю заявку, щоб не йти третім шляхом - ліквідації.

За даними екс-керівника Діамантбанку, потенційний інвестор сплатив гарантійний внесок і готовий спрямувати на формування статутного капіталу перехідного банку 500 млн грн. "Тепер питання до інвестора та Фонду гарантування вкладів, якою буде структура балансу перехідного банку, скільки грошей вкладників буде компенсовано в перехідному банку і чи відбудеться він (ще один тест для регулюючих органів країни)",- написав Ходачук 24 травня.

Діамантбанк зареєстровано в листопаді 1993 року. Згідно з даними НБУ, на 1 січня 2017 року за розміром загальних активів (7,414 млрд грн) Діамантбанк посідав 24-те місце серед 93 українських банків.

Станом на 24 квітня фізичними особами - власниками істотної участі в Діамантбанку були Давид Жванія, Ігор Крезь, Андрій Щукін і В'ячеслав Циганенко, а міноритарним акціонером - екс-народний депутат Микола Мартиненко, який пов'язав визнання банку неплатоспроможним із висуненими на його адресу обвинуваченнями з боку НАБУ і подальшим його затриманням.

О.Ходачук також назвав головною причиною неплатоспроможності банку затримання Мартиненка. Він нагадав, що в середині березня банк зареєстрував проспект додаткової емісії на 750 млн грн, участь у розміщенні якої планував брати і сам голова правління, і Мартиненко.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

16.11.2018, 10:05
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus