Макрон, en marche! Французький кіндер-сюрприз і месія

Робота в Ротшильдів, дружба з радником президентів, посада міністра, скандальний закон і дивна історія кохання
8 травня 201711:05

Емануель Макрон став новим президентом Франції. У другому турі він виправдав навіть найсміліші соціологічні прогнози, і випередив Марін Ле Пен майже вдвічі. Його результат – 66%, її – 33,9%.

Переможець вже отримав привітання від чинного президента Франції Франсуа Олланда, а пані Ле Пен визнала свою поразку.

Вочевидь, Макрон був переконаний у своїй перемозі, тому місцем для свого вечірнього штабу обрав площу перед Лувром – місце сакральне, як для французів, так і для іноземців.

39-річний Макрон увійде в історію як наймолодший президент Франції, який зробив найстрімкішу кар’єру.

Щасливець з півночі

Емануель Макрон народився в 1977 році в місті Ам'єн на півночі Франції в сім'ї лікарів - доктора медичних наук і професора неврології Університету Пікардії. Незважаючи на те, що родина дотримувалась соціалістичних поглядів, вона була заможною і Макрон навчався в найкращій школі.

Потім у Парижі він закінчив престижний коледж Генріха ІV, навчався в Сьянс По – університеті політичних студій. У цей час він працював помічником французького філософа Поля Рікера. Далі навчався в Національній школі адміністрації, яку мають закінчити всі, хто хоче стати успішним бізнесменом чи політиком Франції.

Кажуть, завдяки роботі в Рікера молодому амбітному Емануелю вдалося завести багато потрібних знайомств і потрапити в 2007 у команду Жака Атталі – радника Франсуа Міттерана, письменника і очільника Європейського банку реконструкції і розвитку. Саме за його протекцією Макрона взяли пізніше працювати у  "Rothschild & Cie Banque". Там молодий спеціаліст запам’ятався угодою з придбання для Nestle підрозділу компанії Pfizer, яка виробляла дитяче харчування.

У 2012 році Макрон приходить завдяки тому ж Атталі працювати в команду Франсуа Олланда в Єлисейський палац, а в 2014 отримує посаду міністра економіки. Cаме на цій посаді він стає відомим як автор закону про економічне зростання. Цей закон був настільки скандальним і не сприймався профспілками, що для його ухвалення скористались поправкою в Конституції і проголосували без обговорення.

 

За словами Макрона, його закон  був направлений на лікування "трьох захворювань" Франції - "недовіри", "складності" і "корпоративізму".

"Закон Макрона" передбачав збільшення до 12 робочих неділь для магазинів і змогу працювати до 21 години.

Також запроваджені ним зміни стосувалися роботи транспорту, нотаріату, арбітражу, будівництва, малого бізнесу, трудових суперечок і так далі. Проти Макрона постали профспілки, які звинуватили його в утиску прав робітників. На що міністр відповів, що біда Франції в тому, що її працівники занадто добре захищені. Тоді ж після того як його закидали яйцями робітники за те, що зменшує їхні доходи, майбутній президент заявив одному з мітингувальників: "Не лякай мене своєю футболкою! Іди і працюй - ось кращий спосіб заробити собі на костюм ".

Так чи інакше, міністр Макрон і його закон добили внутрішній рейтинг президента країни соціаліста Олланда, що він навіть не став балотуватися на другий строк. А ось Макрон залишив табір соціалістів і пішов будувати свою партію "Франція, вперед!".

Моцарт і Брижит

Про президентські амбіції Макрона світу розповіла як не дивно його дружина Брижит в інтерв’ю Paris Match. На першій сторінці видання вийшло фото подружжя, що гуляє пляжем. Цікаво, що кількома місяцями раніше те ж видання вийшло з таким самим фото Ніколя Саркозі і Карли Бруні. Тільки от тепер французів зваблювала не красуня модель в бікіні, а жінка у закритому купальнику, яка йшла з чоловіком на 25 років молодшим.

У журналі є фото, де Емануель і Брижит Троньє зустрічають на пляжі пару нудистів і та здивовано дивиться на них. Незвична історія кохання і справді розійшлася у глянці та інтернеті як смажені пиріжки.

 

Саме про неї писали якщо не більше, то нарівні з економічними і політичними поглядами кандидата.

Макрон і Брижит познайомились в коледжі у Ан’єні.  Вона була 40-річною викладачкою мови, він – 16 річним учнем. Крім того вона керувала шкільним театром. За легендою вони і зблизились при підготовці п’єси. На уроках Троньє часто цитувала його твори як кращі і називала Моцартом.

В невеличкому містечку такі близькі стосунки вчительки і учня не могли лишитись не поміченими, і хлопця відправили від гріха подалі у Париж, до бабусі. Але на прощання Макрон заявив вчительці "Щоб ви не робили, я повернусь і одружусь на вас".

Так він і зробив у 2007. До того часу Брижит розлучилась зі своїм чоловіком,  з яким мала трьох дітей. Середня дочка жінки – ровесниця Макрона. Він із задоволенням няньчить її сімох онуків. Своїх дітей у пари нема. Тільки аргентинський дог Фігаро.

У статтях для глянцевих видань друзі пари говорять, що різниця у віці Бібі і Маню (так Брижит і Емануеля звуть близькі) помітна тільки в перший момент. А потім "ти опиняєшся перед людьми однакового темпераменту, однакового почуття гумору, які і справді кохають одне одного". Один з приятелів передає розмову, що трапилася одного разу за столом. Макрон згадував про свою роботу інвестиційним банкіром: "В даному разі робота як у повії. Головне - спокусити". "Не саме шанобливе порівняння", - зауважила Брижит. "Ти права, не дуже шанобливе для банкірів". - "Ні, для повій!".

Цікаво, що Брижит приписували чи не головну роль у штабі Макрона і навіть причетність до назви партії.

У все тих же глянцевих виданнях згадується, що Брижит і Макрон у коледжі ставили "Жака і його пана" Мілана Кундери.

 У п'єсі є діалог. Слуга Жак просить свого господаря: "Я хочу, щоб ви мене вели ... вперед!" Той, тюхтій, озирається в розгубленості по сторонам: "Але де це - вперед?" "Відкрию вам велику таємницю, - говорить йому Жак. - Тисячолітній трюк людства. Куди не подивіться - тільки вперед! Вперед - це всюди".

Троє зі штабу Обами

Втім, як би романтично не виглядала історія про дружину-маму-технолога, яка зробила з Макрона президента, крім Брижит на нього попрацювала ще й група технологів. Йдеться про компанію Liegey Muller Pons, яка створена трьома "бостонцями" - молодими французькими політконсультантами Гійомом Ліеге, Артуром Мюллером і Вінсентом Пон.

Титул "бостонці" вони отримали за роботу волонтерами в штабі Барака Обами у 2008. Там вони засвоїли, що крім біг-дати важливий безпосередній контакт з виборцем за старою схемою від "дверей до дверей".  І вже з цим досвідом долучились до кампанії Олланда, парламентських перегонів соціалістів 2012 року і тепер працювали на Макрона.

 

4 тисяч волонтерів з квітня 2016 збирали інформацію про те, що цікавить французів, щоб потім проаналізувати її до виборів. Макрон дуже довго не оприлюднював свою програму. Зрештою вона вийшла ні правою, ні лівою, а змішаною.

Збільшення мінімального окладу і зростання зарплат працівників з низькими доходами, розширення послуг, оплачуваних обов'язковою медичною страховкою, збільшення числа вчителів і співробітників поліції, інвестиції в сільське господарство.  Далі -  лібералізація ринку праці, скасування пенсійних пільг для держслужбовців, зниження податку для найбільш забезпечених громадян, скасування 120 тисяч робочих місць в бюджетному секторі, послідовне зниження дефіциту держбюджету відповідно до вимог Євросоюзу.

Макрон потихеньку почав підбирати під себе виборців, які були розчаровані у лівих і правих, обходячи найбільш дражливі для Франції теми.

Liegey Muller Pons дбали не лише про збір інформації, що цікавить виборців, але не забули подарувати їм мрію. За кілька місяців до виборів Макрон видав книгу "Революція" і пообіцяв "не реформувати, але повністю трансформувати французьке суспільство, щоб допомогти йому по-справжньому вступити в XXI століття".

Елліотт Леперс, фахівець з нових політичних технологій в статті для Le Point написав: "Макрон - месія 2017 року - несе вкрай мало власних пропозицій. Він шукає зміст, виходячи з попиту. Та ж логіка використовується в рекламі, наприклад, при створенні нового йогурту".

Втім не тільки вміле політтехнологічне заповнення ніші зіграло роль – Макрон також взяв своєю харизмою і акторською майстерністю. А книга Брижит Троньє "Макрони" змусили додати цій парі більшого позитиву на фоні інших кандидатів – розлученої і агресивної Ле Пен і Фійона, який загруз у скандалі зі зловживанням коштами його дружиною Пенелопою.

Непередбачувана французька кампанія

Президентську кампанію-2017 розглядали через призму російських інтересів в Європі. Ще рік тому багато політиків в Україні прогнозували прихід до влади у Франції, яка й до того завжди була дуже толерантною до Росії, пропутінських кандидатів. Спершу таким називали Ніколя Саркозі, який підтримував і Путіна і анексію Крима.

Але двобою Олланд-Саркозі не вийшло. Чинний президент відмовився балотуватися на другий термін через низький рейтинг, а Саркозі програв праймеріз у правих.

Замість нього праві поставили на екс-прем’єра Франсуа Фійона і він отримаав одразу 29% рейтингу в виборчих перегонах. Соціалісти поставили на Бенуа Амона, але навіть попри обіцянки манни з неба його рейтинг важко підіймався вище 7%.

 

Тому на кінець 2016 року головною парою кандидатів на другий тур вважалися Фійон та лідер Національного фронту Марін Ле Пен, яка зробила багато, щоб олюднити обличчя батьківської партії і стрімко набирала популярність. Крім того, Ле Пен мала підтримку Росії, в тому числі через російсько-чеський банк, з якого партія "Національний фронт" отримала 10 мільйонів.      

Трійку лідерів замикав Жан-Люк Мешалон з "Нескореної Франції" з 15%.

Макрон заявив про участь у виборах лише в листопаді 2016, і тут же почав стрімко відкусувати голоси у правих і лівих, бо їх виборці не були задоволені кандидатами.

До того ж, він залишався єдиним з претендентів на найвищу посаду в країні з незаплямованою репутацією, що вигідно відрізняло його від конкурентів.

Так, в березні депутати Європарламенту проголосували за позбавлення імунітету Марін Ле Пен за поширення в Twitter фотографій страти жертв джихадистської угруповання "Ісламська держава". До того ж лідера "Національного фронту" підозрюють у нецільовому витрачанні коштів Європарламенту.

Також у березні розпочалось кримінальне провадження проти дружини Фійона Пенелопи через організацію фіктивних робочих місць. Пізніше, 14 березня під слідство потрапив і сам кандидат, який звинувачувався в розтраті державних коштів через оплату працівників, які були фіктивними. Це за лічені тижні обрушило рейтинг Фійона до 16%. Зрештою, у першому турі виборів у квітні він набрав 19,9%, зайняв третє місце, і  підтримав Макрона.

Кандидат-центрист швидко став освоювати не лише французьку політичну кухню, але й євросоюзівську. Він одразу намагався отримати підтримку Ангели Меркель, але та зустрілася не з ним, а з Фійоном. Втім молодий кандидат не засмутився і прочитав лекцію в Берліні про роль Німеччини і Франції в майбутньому Євросоюзу. А 16 березня він досяг свого і був запрошений до  канцлера Німеччини.

Такі спроби загравання з канцлером дали привід Марін Ле Пен на дебатах заявити, що Макрон буде "підкаблучником Меркель". Але це не спрацювало. Виявилося, що Франції блжчий "підкаблучик", ніж дуже агресивна жінка.

Під кінець компанії Ле Пен змушена була стати поміркованішою, заявити, що не збирається виводити Францію з єврозони.  Але програла новому президенту Франції половину голосів.

 

Макрон переміг з результатом у 66%. Але незважаючи на такий стрімкий успіх через місяць його чекає нове випробування – вибори в Національні збори, від яких залежить, з якою більшістю працюватиме новий президент.

Макрон, Росія і Україна

Вчора ввечері президент Петро Порошенко привітав Макрона і назвав його перемогу фантастичною. Він також висловив сподівання на поновлення роботи норманського формату з обранням нового лідера Франції.

Втім, слід визнати, що сам новий президент республіки вкрай рідко говорив про Україну в своїй кампанії.

На посаді міністра економіки в січні 2016 він заявляв, що "санкції, введені Заходом щодо Росії через кризу в Україні можуть бути скасовані влітку 2016 року, якщо мирний процес був дотриманий".

Пізніше він кілька разів повторював таку ж тезу, що перегляд стосунків з Росією залежить від виконання мінських угод.

Хоча такі ритуальні заяви робило багато політиків.

Під час кампанії він дуже обережно виловлювався щодо Росії. І лише під кінець став радикальнішим, граючи на противагу Ле Пен ,яка мала підтримку Москви і схвалювала її дії зокрема і щодо анексії Криму.

Під час дебатів перед першим туром Макрон наполягав, що не має наміру укладати якусь угоду з Росією.

"Я не буду розбудовувати нашу незалежність шляхом зближення з Путіним", - відповідав він на проросійські заяви інших кандидатів, зокрема Ле Пен, нагадує ВВС.

А під час дебатів з Марін Ле Пен перед другим туром Макрон заявив, що "Росія має виконувати взяті на себе зобов'язання" у питанні конфлікту в Україні та війни у Сирії.

"Я не буду підпорядковуватись диктату Путіна, і в цьому моя відмінність від пані Ле Пен", - заявив Еммануель Макрон.

Більше негативу говорити про Росію дозволяла команда Макрона. До того ж, в неї на те були причини. Російські ЗМІ не скупилися на статті про нового президента, де підозрювали його в тому, що він гомосексуаліст, а також в тому, що він маріонетка Ротшильдів та "Більдербергського клубу - таємних зборів політиків і бізнесменів, які намагаються бути чимось на зразок тіньового уряду планети і вершити долі країн і народів".

Крім того, в останні дні в штаба Макрона вкрали переписку, за якою стоїть російський слід.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

18.11.2018, 13:05
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus