Прем'єр-міністр Володимир Гройсман закликав членів НАЗК подати у відставку.
Про це він сказав під час засідання уряду.
"Я вам раджу всім сьогодні зібратися і піти у відставку", - заявив Гройсман.
"Це не політичне переслідування, це професійна непридатність", - додав він.
Також низка міністрів поскаржились, що робота їх підлеглих паралізована, бо вони сидять і заповнюють декларації. На засіданні міністр Павло Петренко продемонстрував, що сайт лежить, і на нього немає входів, як стверджувала Наталія Корчак.
Сама очільниця заявила, що її відомство просто хочуть знищити.
"Саме НАЗК забезпечила отримання Україною міжнародної допомоги, а питання функціонування реєстру - це питання, яке мають вирішувати всі.Все було б добре, якби не було політичної складової. У мене враження, що цей реєстр є замовленим, він не повинен функціонувати. Як і не повинен функціонувати НАЗК як орган, який має реальні результати", - сказала Корчак.
"Не треба кидатися фразами нездатні і неспроможні. Ми якраз здатні і спроможні, ми підняли імідж України на високий рівень", - запевнила вона.
"Який рівень? Ви не робите свою роботу", - перебив її міністр юстиції Павло Петренко. За його словами, НАЗК 6 місяців не виконує свої функції, "починаючи від розроблення порядку перевірок, які ми за них зробили, і закінчуючи тим, що після того, як ми цей порядок розробили, вони не спроможні почати нормальну перевірку.
Петренко вказав, що зі 100 тисяч тих, хто подав декларації у першій хвилі, вони перевіряють 30 державних службовців.
"Ми щодня з ними збираємомся як з малими дітьми і виконуємо за них їхню роботу", - вказав Петренко.
"400 тисяч людей зараз через чернетки (які не можуть подати декларацію) під загрозою ув'язнення", - додав міністр.
Петренко сказав, що Мін'юст готовий внести зміни в законодавство. "Ми зараз напрацьовуємо зміни в закон, бо цей орган не працює, цей орган не повинен бути колегіальним", - додав він.
Міністр сказав, що парламент повинен всіх людей, які подали чернетки, звільнити від відповідальності. А сам НАЗК має піти у відставку.
Також, як повідомляє “Українська правда”, сьогодні активісти чотирьох громадських організацій вимагали від уряду звільнення керівництва НАЗК через провал електронного декларування.
Про це йдеться у заяві Трансперенсі Інтернешенл Україна, АвтоМайдана, Центру протидії корупції та РПР.
При цьому активісти пропонують змінити законодавство і передбачити встановлення одноосібного керівництва НАЗК, зміну конкурсної процедури обрання керівника НАЗК та максимально швидкий запуск конкурсу з обрання нового керівника агентства.
Активісти наголосили, що за рік роботи керівництво органу свідомо саботувало роботу реєстру декларацій.
Декларації працівників СБУ так і не були подані до державного реєстру декларацій, в порушення Закону України "Про запобігання корупції". При такій незадовільній роботі органу, керівництво майже щомісяця сплачує собі премії у розмірі кількох заробітних плат, в результаті чого заробітна плата членів НАЗК складає від 80 000 до 330 000 гривень, заявляли активісти.