Бойовики зажадали особливий статус у складі України

Представник "ДНР" Денис Пушилін передав у Мінську на переговорах пропозиції по Донбасу
28 січня 201608:40
 • 0
 • 1

У розпорядження INSIDER потрапили дві сторінки з документів, які в Мінську представникам України на переговорах по Донбасу передав один з лідерів донецьких бойовиків Денис Пушилін.

Документи передавалися під виглядом авторства представників "ЛНР"/"ДНР", однак насправді їх писали в Москві, - розповіли джерела INSIDER.

Згідно з пропозиціями, у систему адміністративно-територіального устрою України увійдуть окремі райони з особливим статусом Донецької і Луганської областей. Крім того, Автономна Республіка Крим згадується в документах як частина України.

При цьому Донецька та Луганська область також залишаються у складі України як адміністративно-територіальні одиниці, і нарівні з ними будуть існувати окремі райони Донецької і Луганської областей.

Правовий статус окремих районів Донецької та Луганської областей буде передбачати те, що в цих районах буде діяти "особливий порядок формування і функціонування влади і управління".

Ці райони будуть мати право на "мовне самовизначення", органи місцевого самоврядування зможуть брати участь у призначенні прокурорів і судів, створювати "органи громадського правопорядку (народну міліцію)".

Керівників "народної міліції" будуть призначати органами місцевого самоврядування особливих районів Донецької та Луганської областей.

Також документи пропонують, що уряд України та інші центральні органи виконавчої влади укладуть з окремими районами Донецької та Луганської областей угоди "по економічному, соціальному, культурному розвитку цих районів".

Україну зобов'язали надавати підтримку соціального та економічного розвитку окремих районів Донецької та Луганської областей, сприяти "транскордонному співробітництву в окремих районах".

Порядок реалізації зазначених пропозицій бойовики хочуть встановити спеціальним законом України та (або) угодами між районами і Кабміном України, іншими центральними органами влади.

 

 

Як повідомляв INSIDER, 27 січня, в Мінську відбулася зустріч так званої контактної групи із представників України, РФ, ОБСЄ і бойовиків з переговорів по Донбасу.

Представник РФ на переговорах Борис Гризлов заявив, що постійний статус Донбасу потрібно закріпити в Конституції України.

Представник України на переговорах Роман Безсмертний розповів УП, що документи по пропозиціям Гризлова українська сторона побачила за півгодини до закінчення переговорів. При цьому він зазначив, що в тих документах автономна республіка Крим належить Україні.

"Відповідь наша дуже проста - процедура щодо внесення змін у Конституцію знаходиться в розпорядженні суверенного українського народу і їм на те уповноваженого органу – Верховна Рада. І цей орган буде приймати рішення, що і як робити. Тому записки без адреси і підписи треба гвинтом чіпляти, а не передавати українській делегації і тим більше представнику і головуючому від ОБСЄ", - заявив Безсмертний.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1
ПЕРЕГЛЯДІВ
0
КОМЕНТАРІВ

КОМЕНТАРІ

11.05.2016, 14:32
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 1 лютого 2016

  INSIDER: Лучшие материалы

  Здесь мы оставляем тексты, которые нам показались самыми знаковыми

  • 0
  • 31
   
  • 31 січня 2016

  Роман Безсмертний: "Росія зацікавлена, щоб ця війна тривала без кінця"

  "З появою Гризлова мало що змінилося. Ви дискусію навколо Сталіна уявляєте?"

  • 3
  • 19
   
  • 29 січня 2016

  Как проститься с прошлым

  Как прощаться и открываться новым возможностям, рассказывает психолог

  • 1
  • 21
   
  • 29 січня 2016

  Крымские ультрас: «Предателей мы не забудем»

  Что означало быть проукраинским ультрасом в Крыму в начале оккупации, и как они живут сейчас

  • 1
  • 25
   
Система Orphus