Сироїд: зміни Конституції щодо децентралізації розширять владу президента

23 січня 201615:58

У проекті змін до Конституції в частині децентралізації повноваження президента не тільки не обмежуються, але і пропонується їх розширити.

Про це заступник голови Верховної Ради Оксана Сироїд пише у своїй статті для ZN.UA.

"Згідно із запропонованими змінами, президент матиме право зупиняти дію актів органів місцевого самоврядування, якщо вони не відповідають Конституції України, що створюють загрозу порушення державного суверенітету, територіальної цілісності або загрозу національній безпеці", - зазначила вона, нагадавши, що при цьому в такому разі президент має звернутися в Конституційний суд.

Із цих самих мотивів президент матиме право тимчасово, але на невизначений термін, зупиняти "повноваження голови громади, складу ради громади, районної, обласної ради" і призначати "тимчасового державного уповноваженого", якому будуть підпорядковані всі виконавчі органи місцевого самоврядування.

Крім того, призначений президентом префект не тільки координує діяльність митниці, податкової і поліції, але й "здійснює нагляд за дотриманням ними Конституції і законів України".

"Чого тому префектові за ними наглядати? У них свої начальники є - міністри. Але цей пункт про те, кому, фактично, буде підпорядкована, наприклад, районна податкова. Отож, вона буде підпорядкована не центральному апарату фіскальної служби, міністрові фінансів і далі - парламенту (як то мало би бути в умовах демократії), а префекту і, відповідно, президенту. Навіщо це президентові? Самі здогадайтеся", - зазначила Сироїд.

Нагадаємо, на думку глави держави Петра Порошенка, від унесення конституційних змін у частині децентралізації залежить доля мирного життя на сході України.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

26.11.2018, 17:27
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus