Новорічні тези Яценюка

Якщо хтось хоче, щоб коаліція розпалася, він може зробити відповідну політичну заяву, і наслідком розпаду коаліції може бути або формування нової коаліції – і я хочу подивитися на її склад
29 грудня 201522:25

Напередодні Нового року прем’єр-міністр Арсеній Яценюк провів у Кабінеті Міністрів підсумкову прес-конференцію.

INSIDER зібрав основні тези виступу очільника уряду.

Про коаліційну угоду

"Ця угода - це не просто папірець, це відповідальність усіх українських сил і політиків, тут є їхні підписи і прізвища – за майбутнє України".

"У цій угоді було передбачено все  те, що я як прем'єр-міністр, найнятий на роботу тоді п’ятьма, а тепер чотирма фракціями, виконую".

Про конфлікт із Порошенком

"Мені багато чого хочеться вам сказати, але я вам нічого не скажу, і буду мовчати до останнього, щоб не повторився сумнозвісний сценарій 2005 року".

Про відставку

"Я готовий піти у відставку в разі прийняття такого рішення коаліцією, але в такому випадку, відставка спричинить реформування коаліції та створення нового уряду. Справжній політик не звертає уваги на свій рейтинг на шкоду своїй діяльності".

Про позачергові вибори

"Якщо хтось хоче, щоб коаліція розпалася, він може зробити відповідну політичну заяву, і наслідком розпаду коаліції є або формування нової коаліції (хочу я подивитися на її склад), або дострокові парламентські вибори. Це називається демократія. Або є третій варіант – не займатися політиканством і далі виконувати угоду".

"Якщо конструкція щодо виконання угоди не працює, це означає дострокові парламентські вибори. Підемо на вибори, що не є найкращим сценарієм для України".

Про "Народний фронт"

"Основне для політика, який хоче домогтися результату, це не звертати уваги на рейтинги. Сьогодні рейтинг високий, завтра рейтинг низький. Пригадайте 2014 рік, і скільки давали "Народному фронту" на виборах - 3%, а ми взяли 22%".

"Я не планую подавати на зміну жодного міністра від "Народного фронту". Очікую, якою буде позиція наших політичних партнерів, у першу чергу "Блоку Петра Порошенка".

"Міністр внутрішніх справ (Арсен Аваков) є людиною, яка провела реформу в Національній поліції, і заслуговує і на підтримку, і на те, щоб і далі разом з урядом і прем’єр-міністром проводити реформи правоохоронної системи. І іншого не буде".

Про Саакашвілі

"Я сподіваюся, що він проявить себе як хороший обласний керівник. Тому що наразі в Одеської області не перше, не п'яте і навіть не десяте місце, а шістнадцяте. Тому я йому бажаю успіху як голові Одеської обласної державної адміністрації. Якщо зможу чимось допомогти губернаторові, готовий це зробити".

Про суд над Корбаном

"Я не можу давати свої коментарі з приводу конкретної кримінальної справи. Я можу тільки сказати свої враження. Це дуже далеко від високих стандартів чесного незалежного суду".

Про економіку

"Є перші позитивні ознаки стабілізації економічної ситуації. Третій квартал продемонстрував незначний зріст 0,5% ВВП".

"Ми сподіваємося, що наступний рік буде роком поміркованого економічного зростання і прогноз росту ВВП на наступний рік 2%".

Про співпрацю з Міжнародним валютним фондом

"Навіть не може бути дискусії про те, що ми не працюємо в програмі".

"МВФ для України – це маяк того, чи проходять реально реформи в країні".

Про ціну на газ

"Ми очікуємо ціну на природній газ нижче $200 (за тисячу кубометрів, – ред.)".

"Внутрішня ціна на газ безпосередньо за формулою прив’язана до зовнішніх цін, і у випадку якщо ціни на зовнішніх ринках будуть знижуватися, це буде відповідно впливати на внутрішню ціну, і навпаки. Ціна на газ для населення безпосередньо пов’язана з ціною на світових ринках". 

 Про приватизацію

"На жаль, жодного разу парламент не підтримав пропозицію уряду щодо прозорої, чесної, конкурентної приватизації. Ми будемо далі вести дискусію з членами парламенту щодо необхідності широкомасштабної конкурентної прозорої приватизації".

Про територіальну цілісність

"Національна ціль – відновлення територіальної цілісності та суверенітету української держави. Це означає повернення Донецька, Луганська й Автономної Республіки Крим під повний контроль української влади".

Про Росію

"Ми отримали вже ноту від РФ про те, що Росія призупинила своє перебування в зоні вільної торгівлі з Україною".

"Ми підготували всі проекти актів Кабінету міністрів України, ми очікуємо на підписання (президентом, – ред.) закону України про внесення змін до закону про зовнішньоекономічну діяльність… Як тільки у нас будуть усі юридичні підстави, наступного року контрсанкції проти Російської Федерації буде введено".

"Росія відмовилася брати участь у реструктуризації боргових зобов’язань. Росія відмовилася приймати ті умови, які прийняли всі адекватні кредитори в світі, і саме тому урядом було прийнято рішення про мораторій на виплату до того моменту, поки Росія сприйме позицію України і піде на реструктуризацію боргів".

Про членство в НАТО

"Наша геополітична стратегічна ціль, на яку спрямована наша програма реформ: з безпекового погляду немає сумніву, що Україна повинна стати членом НАТО. І це є основна мета реформи оборонного сектору України".

"Саме для цього між Україною та Альянсом сформована чітка співпраця, де Альянс передбачив 5 трастових фондів, для того, щоб Україна наближалася фактично до членства в НАТО".

Про освіту

"№1, що необхідно було зробити, але тут результати не такі, як ми очікували, це реформа в системі освіті. У вищій освіті було затверджено закон, ми надали додатковий статус автономії для навчальних закладів. Але середня і дошкільна освіта залишилася поза реальним процесом реформ".

Про Податковий кодекс

"Ми очікуємо, що члени парламенту візьмуть за основу законопроект, внесений урядом, і основа податкової реформи буде відображена в новому тексті Податкового кодексу в 2016 році. Щоб новий Податковий кодекс набув чинності в першій половині 2016 року, але, враховуючи українські реалії, в цілому новий Податковий кодекс набуде чинності з 2017 року".

Про постачання електроенергії в Крим

"Відповідно до рішення, яке приймала півроку тому Рада національної безпеки та оборони, енергетична політика є одним з основних питань національної безпеки й оборони країни. Тому об’єктивно, що таке рішення повинна ухвалювати Рада національної безпеки та оборони України".

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

22.11.2018, 09:00
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

    • 31 березня 2020

    Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

    За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

     
    • 31 березня 2020

    Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

     
    • 30 березня 2020

    Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

     
    • 30 березня 2020

    Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

    Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

     
Система Orphus