Байден підтримує Україну, а не Яценюка із Порошенком

Американці, як ніхто, бачать, що найвище керівництво, розміняло бажання модернізувати Україну на мільярди офшорних доларів та управління активами.
7 грудня 201519:30

Про це свідчить хід візиту віце-президента США Джо Байдена до України. Головний гість у першу чергу зустрічається з молоддю, в той час як прем’єр-міністр модерує круглий стіл в Брюсселі.

Як написала у своєму фейсбук, депутат та громадський діяч Світлана Заліщук:

- Джозеф Байден зустрічається з єврооптимістичними депутатами, молодими урядовцями та громадськими активістами до зустрічі з президентом та прем’єром. Сама послідовність зустрічей вже є своєрідним меседжем. За останні два роки уряд США часто був головним партнером для антикорупційників-депутатів та громадянського суспільства. Без сумніву, почуте стане предметом розмови з главою держави і уряду. І, в першу чергу, це буде корупція.

Перша зустріч яскраве свідчення того, що США підтримують молоде покоління, як чи не останню надію реформування країни.

Покоління, яке прийшло до влади на хвилі революції, та не повязане із олігархічними групами і немає досвіду парткомівського управління.

Покоління, яке не збагачується виводячи кошти на офшори розкрадаючи бюджет. 

Покоління, яке зі всього пласту сьогоднішньої влади, найбільш близьке до звичайних громадян, як мінімум у пунктах доходів та бажанні змінювати країну на краще.

Завтрішній виступ в ВР - ще одне свідчення розгорнутого формату підтримки країни, а не виключно перших осіб держави.

І найголовніше – дипломати США мають сталу вимогу, яка ставить у незручну позу і Порошенка і Яценюка: боротьбу із корупцією.

Саме агресивна українська корупція – найбільше незадоволення західних партнерів. Адже як показують заяви Міхеєля Саакашвілі, порядка $5 млрд - це олігархічна корупція, ще 50 млрд гривень - це чиновницька корупція при публічних закупівлях. Тобто країна, кредитується під зав’язку, змушуючи наступні покоління жити у злиднях, виключно заради збагачення панівного класу.

Американці, як ніхто, бачать, що найвище керівництво, розміняло бажання модернізувати країну на кононенків та мартиненків, на мільярди офшорних доларів та управління активами. Замість того щоб перезапустити країну, вони вирішили просто продовжувати збагачуватися, займатись політиканством та імітувати впровадження реформ.

Скоріше за все, після цього візиту, зміни прем’єра не буде.

Не буде і публічних звинувачень президента.

Але кожен із них отримає чіткий особистий меседж, що партнерство має межу, і назва їй корупція, з якої наживається кілька сімей, а страждає 40 млн українців.

Країна в надзвичайно складній військовій, економічній та політичній ситуації, і діяти потрібно рішуче. Але якщо перші особи не мають розуміння, бажання чи змоги, то їм є альтернатива, в обличчі нового покоління українських політиків та закордонних експатів, які, якщо не сьогодні, то вже завтра готові будуть прийти на зміну сьогоднішнім керівникам.

Тому і візит Байдена – меседж підтримки народу України, бажанню реформувати країну та рухатись вперед. А, в жодному разі, не візит підтримки Яценюка чи Порошенка, для яких це був більше екзамен на профпридатність та спроможність управляти процесами модернізації країни, у важкий час ведення війни.

Розділи :

КОМЕНТАРІ

16.11.2018, 08:03
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus