Порошенко: через дії Росії на Донбасі існує загроза екологічної катастрофи

30 листопада 201518:38

Бойові дії та вчинки проросійських бойовиків на підконтрольній їм території Донбасу становлять загрозу для екології цих територій.

Про це президент України Петро Порошенко заявив під час виступу на 21-й сесії Конференції сторін Рамкової конвенції ООН з питань зміни клімату, повідомляє прес-служба глави держави.

"Моя країна стала об’єктом гібридної війни. Гібридної війни, яка має гібридні наслідки. Вони можуть бути менш помітними, але вони не менш шкідливі. Один з них – ризик екологічної катастрофи у східній частині України – на Донбасі", – заявив Порошенко.

Глава держави зазначив, що підтримувані Росією бойовики затопили багато шахт в цьому регіоні, що призвело до отруєння питної води, ґрунту, флори та фауни регіону.

"Донбас став полігоном для російських та проросійських військ. Як наслідок, земля та атмосфера сильно забруднені від вибухів та пошкодження хімічних та інших промислових заводів", – наголосив Порошенко, зазначивши, що питання захисту навколишнього середовища в умовах конфлікту не може залишатися без відповідної реакції міжнародного співтовариства.

Президент нагадав, що Україна поставила перед собою мету в 2030 році не перевищувати 60% від рівня викидів парникових газів 1990 року, враховуючи завдання з відновлення Донбасу, зокрема, промислових підприємств, інфраструктури, залізниць, нафто- і газопроводів, водопостачання, а також об'єктів соціальної сфери.

"Величезна робота, яка ще має бути зроблена, призведе до збільшення виробництва металу і неметалевих будівельних матеріалів. При цьому ми виходимо з того, що Україна не буде перевищувати ліміт рівня викидів парникових газів", – зазначив Порошенко.

Водночас глава держави закликав до врегулювання конфлікту на Донбасі мирними методами у відповідності з Мінськими угодами.

"Ми також повинні забезпечити достатні фінансові ресурси для реконструкції Донбасу. Більш того, ці ресурси можна розглядати як інвестиції у боротьбу зі зміною клімату. Тому що новий український Донбас має бути зосереджений на енергоефективності", – додав Порошенко.

 

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

14.11.2018, 21:25
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus