Доля вертолітного майданчика Януковича

Коли понесуть покарання працівники Київської прокуратури, які, незважаючи на очевидні порушення, неодноразово стверджували, що їх немає?
Фото: kievvlast.com.ua
5 жовтня 201514:00

15 вересня прокуратура вкотре спробувала домогтися визнання незаконним будівництва вертолітного майданчика президента Віктора Януковича на Парковій алеї в Києві.

Чи стане вертодром ростовського утікача українським національним надбанням - залежить від того, чи зможе прокуратура знайти, хто саме з її співробітників безпосередньо чинив службовий злочин і покривав незаконне будівництво в період із 2010-го по 2013 рік.

Букет порушень

Вертолітний майданчик на Дніпровських схилах почали будувати 2010 року, щоб Янукович зміг літати з Межигір’я на роботу. Але страх тодішнього гаранта виявився сильнішим - вертодром так і не запрацював.

Будувала майданчик компанія ТОВ "Амадеус Ко", що є близькою до компанії "Танталіт", через яку Янукович привласнив державну резиденцію "Межигір’я". Ця компанія належить двом белізьким офшорам - Ireland & Overseas Acquisitions і Milltown Corporate Services, які у 2011 році продали Україні за завищеною на $150 млн ціною славнозвісні "вишки Бойка".

Будівництво почалося ще за два місяці (!) до того, як Київська міськрада виділила цю ділянку для забудови. Забудовник не мав права починати будівництво на цій території, бо вона належить до території заповідника "Історичний ландшафт Київських гір і долин ріки Дніпро".

Паркова дорога входить до буферної зони Києво-Печерської лаври та Софії Київської, які є частиною всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО. На забудову в цій зоні потрібне рішення Верховної Ради. Також про таку забудову треба повідомляти міжнародний комітет культурної спадщини.

Жодної з цих умов "Амадеус" не виконав.

Ревізія

Київська прокуратура почала позиватися з цих питань у серпні 2014 року, після того, як будівництво майданчика вже давно завершилося. Проте жодна з трьох судових інстанцій не взялася розглядати справу по суті.

Це сталося, по-перше, через те, що прокуратура елементарно пропустила термін оскарження таких порушень. Адже за законом він становить не більш ніж півроку після того, як позивачеві стало відомо про порушення.

А, по-друге, через те, що, перевіряючи численні звернення громадськості та депутатів Київради щодо цього будівництва, ні ГПУ, ні Київська прокуратура за ці два роки не виявили жодного порушення.

І от 13 серпня 2014 року раптом з'ясувалося, що Київська прокуратура вперше довідалася про те, що Державна архітектурно-будівельна інспекція порушила законодавство, видаючи дозволи для будівництва вертолітного майданчика, лише… 30 квітня 2014 року, коли ГПУ призначила чергову перевірку з цього приводу.

Як зазначає старший юрист компанії PROXIMA Ксенія Єрмакова, основним моментом у цій справі є саме поновлення терміну судової давності. Через це передбачити подальший перебіг судової справи вкрай складно, адже є безліч фактів того, що прокуратура кілька років просто не реагувала на відомі порушення.

Водночас представник громадської ініціативи "Андріївської пейзажної ініціативи", адвокат Марина Соловйова вважає, що теоретично поновити термін розгляду справи може будь-яка особа, яка дізналася про порушення саме зараз, адже закон відраховує позовний термін саме з того моменту, коли позивач дізнався про порушення.

Є сенс поставити інше запитання: коли понесуть покарання працівники Київської прокуратури, які, незважаючи на очевидні порушення, неодноразово стверджували, що їх немає? І взагалі, чи понесуть ці люди бодай якесь покарання?

Це важливо не тільки з морально-етичного погляду. Адже якщо встановлено факт злочинних дій прокурорів, то є підстави для суду подовжити терміну позовної давності.

Але якщо прокурори не будуть карати своїх колег, котрі покривали будівництво, то незаконно споруджена будівля може так і далі перебувати в руках колег Бойка, і приносити їм чималий дохід.

Наразі в будівлі вертолітного майданчика на Парковій дорозі розташовано дата-центр із аналогічною назвою "Парковий". За даними відкритих джерел, його спорудження коштувало $26 мільйонів.

У 2014 році прокуратура вчинила в дата-центрі обшук за підозрою в тому, що "Амадеус Ко", якому належала будівля майданчика, брало участь у життєзабезпеченні Януковича. Тоді з’ясувалося, що клієнтами "Паркового" є державна "Укрпошта" та ще низка компаній.

Наразі власниками дата-центру "Парковий" є директор підприємства Віталій Філатов, кіпрський офшор DB Venture Investments LTD, а також компанії "Топ сістемс", яка належить заступнику директора дата-центру Денисові Бурдуку.

За інформацією ЗМІ, Віталій Філатов раніше займався бізнесом у Донецьку, а Бурдук був директором компанії "Топ НЕТ", яка також на 49% належала офшору DB Venture Investments LTD. Хоча в будній день біля дата-центру зовсім не людно, компанія продовжує працювати і набирає клієнтів.

Розділи :

КОМЕНТАРІ

13.11.2018, 19:40
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus