Мін'юст США розкритикував проект Чорновол про спецконфіскацію

15 вересня 201512:32

Міністерство Юстиції США підготувало аналіз законопроекту №3025 про конфіскацію майна представників режиму Януковича та інших осіб, внесений народними депутатами Тетяною Чорновол та Олегом Барною.

Висновок американської урядової структури був наданий на запит Центру протидії корупції, "Європейська правда" має в розпорядженні копію документу, що підписаний керівником міжнародного відділу повернення активів та конфіскації Мінюсту США Мері Батлер.

Як з’ясувалося Мінюст США жорстко розкритикував законодавчу ініціативу, визнавши її такою, що не відповідає світовій практиці спеціальної конфіскації.

У Вашингтоні також попередили, що в разі запиту України про видачу закордонного майна, що підлягає конфіскації за цим законом, Україна напевне отримає відмову від американського суду.

"У нас є серйозні побоювання, що цей закон не містить достатніх гарантій в галузі прав людини та демократичних принципів", - зазначається у п’ятисторінковому документі.

Як відомо, автори закону та їх прибічники стверджують, що запропонований ними механізм працює у багатьох країнах світу, в тому числі в США. Між тим, в американському уряді наголошують, що попри схожу назву процедури, сутність закону принципово відрізняється від міжнародної практики.

"Запропоноване законодавство навіть близько не відображає такі закони США щодо повернення активів без вироку суду... Ми також вважаємо, що інші іноземні закони, як правило, забезпечують більший рівень захисту, ніж ті, що є в законопроекті № 3025", - наголошують в Мін'юсті США.

У Вашингтоні попередили, що Україна в разі ухвалення такого закону не зможе вилучити іноземне майно, оскільки вимоги Києва будуть суперечити міжнародним принципам демократії та дотримання прав людини.

"Наказ, виданий відповідно до процедури, передбаченої законопроектом № 3025, не відповідатиме критеріям для виконання відповідно до законодавства США. Відповідно, такий наказ про арешт або конфіскацію активів, виданий судом в Україні навряд чи  буде виконаний відносно активів у США судом у США", - йдеться у висновку американського міністерства.

Як відомо, на початку вересня депутати Чорновол та Барна зареєстрували проект закону про вилученя майна Януковича, Азарова, інших представників колишньої влади та підсанкційних осіб.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

23.11.2018, 14:01
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus