Організація Ходорковського опублікувала заяву українця Клиха про тортури

11 вересня 201520:37

Українець Станіслав Клих, більше року незаконно утримуваний в Росії, написав заяву в Європейський суд з прав людини про застосування до нього тортур.

Про це повідомляє сайт організації Михайла Ходорковського Відкрита Росія, що опублікував фотокопію заяви.

Згідно з повідомленням, Клих написав заяву 30 липня 2015 року.

"Після арешту 08.08 2014 до мене були застосовані дії з метою змусити мене дати свідчення, до мене були застосовані незаконні методи дізнання і слідства, виражені в завданні мені побоїв і каліцтв у т. ч. за допомогою наручників і електричного струму, тривалого стояння на колінах, наслідок чого на зап'ястях рук, колінах, гомілковостопній частини ніг є численні шрами", - сказано в заяві.

Також українця поїли алкоголем і вводили йому внутрішньовенно психотропні препарати.

Тортури застосовувалися з метою змусити його визнати, що Клих був у Чечні в 1994-2000 роках і брав участь у вбивствах російських солдатів.

На думку адвоката українця Марії Дубровіної, його затримали через те, що його прізвище було в списках членів партії УНА-УНСО.

"Я запитувала його, як він опинився в цій партії. Стас розповів мені, що, коли вчився в університеті на історичному факультеті в 1991-1992 році, всім студентам пропонували вступити в Українську національну асамблею, і всі вони туди записувалися. Через кілька років він хотів звідти вийти, тому що, на його думку, партія стала занадто радикально націоналістичною, - але вийти звідти він не зміг: не було ніякого механізму виходу з цієї організації", - розповіла вона.

Дубровіна, яка розпочала роботу у справі Клиха наприкінці травня 2015 року, стверджує, що є першим адвокатом, який почав діяти в інтересах підсудного.

"Коли я вступила в справу, і Стас вперше побачив адвоката, який представляє його інтереси, він відмовився від усіх раніше даних свідчень", - сказала вона.

Як повідомляв INSIDER, російські слідчі завершили розслідування кримінальної справи щодо громадян України Миколи Карпюка і Станіслава Клиха в кінці серпня 2015 року. Їх звинувачують в участі в бойових діях у Чечні. 

Текст заяви

Після арешту 08.08 2014 до мене були застосовані дії з метою змусити мене дати свідчення, до мене були застосовані незаконні методи дізнання і слідства, виражені в завданні мені побоїв і каліцтв у т. числі за допомогою наручників і електричного струму, тривалого стояння на колінах, внаслідок чого на зап'ястях рук, колінах, гомілковостопній частини ніг є численні шрами.

Також мені давали алкоголь, психотропні препарати, які вводили внутрішньовенно. Все це відбувалося в Зеленокумську (в ІТТ) і у Владикавказі з 28.08 по 22.09 2014 р.

Ці методи застосовувалися до мене з метою змусити мене визнати, що я нібито був у Чечні в 1994-2000 роках і брав участь у військових діях на боці Дудаєва, брав участь у вбивствах військовослужбовців на площі Мінутка в Грозному, мав намір проводити теракти в різних містах Росії і нібито з цією метою приїхав до Росії.

Крім цього у Владикавказі мене по кілька діб тримали на тюремному дворі, не даючи ні води, ні їжі. Внаслідок застосування даних методів я був доведений до стану дистрофії, не міг тримати в руках ложку, ручку, оскільки кисті рук були вивернуті через приковування до грат.

В екзекуції брали участь невідомі мені особи в масках, які перед тим, як почати катувати мене, надягали мені на голову мішок, зав'язавши його зверху скотчем-стрічкою.

У допитах, які після їх завершення, як правило, закінчувалися тортурами, брали участь особи, які називають себе ''Юра'', ''Саша'', ''Сергій'', "Веніамін", а також співробітники ІТТ та СІЗО Зеленокумська і Владикавказа.

Після ''неформального'' спілкування з Юрою та ін. відбувалося надання свідчень співробітникам СК, з яких я пам'ятаю у м. Зеленокумськ - Е.Магомадов, у м.Владикавказ - С. Федін, на яких, як мені здалося, також чинився тиск.

Тортури в м. Владикавказ проводилися з інтервалом в 2-3 дні, щоб я міг відпочити, мене відгодовували за цей час, потім йшли тортури із застосуванням струму.

У СІЗО Владикавказа на Пушкінській, куди мене привезли з ІТТ Владикавказа після моєї відмови зізнаватися в тому, що я був у Чечні (''Саша'' і ''Коля'' стверджували, що вони з Москви, поїли мене горілкою протягом 2 вечорів, після чого я втрачав свідомість до наступного дня), мене били, потім я був відправлений орієнтовно 11.09.2014 року.

Мене били, потім я знову кілька діб провів у тюремному дворику без води і їжі, після чого був перепроваджений в камеру, де чотири ночі спав на підлозі, тому що мені не видали матрац і наказали там спати.

Потім на другу ніч, орієнтовно о 24 годині в камеру зайшли невідомі в масках, які потягли мене в підвал, після чого людина, яка назвалася ''Сашею'', почав катувати мене струмом, одягнувши мені на мізинці рук металеві ковпачки, до яких надходив струм. Це тривало три ночі підряд, під час тортур він розпитував мене про Чечню, Крим, якщо його не влаштовувала моя відповідь, він збільшував напругу.

Після кожної екзекуції, до мене заходили люди в масках, які змащували зеленкою, йодом мої рани на руках і ногах, оскільки в деяких місцях шкіра стерлася практично до кісток (досі я не можу стати на коліна, носити наручники, оскільки шар шкіри на руках досі дуже тонкий).

Потім зі мною зустрівся чоловік, який назвався ''Веніамін'', сказав, що він з іншої організації (?) І запевнив, що мене насправді можуть випустити в будь-який день, при цьому підкреслив, що мої ушкодження не є небезпечними для життя, цікавився моїм ставленням до музею художника Васильєва в Москві, археологічними дослідженнях в Криму, фото ВКонтакте, моїм ставленням до конфлікту в Чечні, запевнив, що незважаючи на те, що організація, яку він представляє, має низький вплив у Владикавказі, він зробить все можливе, щоб тортури до мене більше не застосовувалися, і дійсно, тортури припинилися.

''Юра'' на наступний день приніс мені молоко і мед, і мене почали годувати, дали матрац і дозволили спати на ліжку, але через два дні знову забрали матрац, предмети гігієни. У камеру зайшов ''Саша'', кілька разів ударив мене по ребрах і ногах і сказав, що на допиті я повинен сказати, що я перерізав горло двом російським солдатам на пл. Мінутка.

 
 
Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

17.11.2018, 03:36
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 19 лютого 2020

  "Омегівця" Косенка підозрюють у вбивстві одного протестувальника та пораненні іншого, - прокурор (Оновлено)

  Прокуратура просить арештувати Косенка на 60 діб

   
  • 19 лютого 2020

  Плівки Труби: нагороджений Януковичем експрокурор, довірена особа Кузьміна,  радив ексголові ДБР щодо справ Майдану

  Нібито Курись на опублікованих плівках рекомендує Трубі  розслідувати дії проти силовиків на Майдані

   
  • 18 лютого 2020

  Хода на честь Небесної сотні: люди поклали квіти до каплички на Інститутській

   
  • 4 лютого 2020

  Відвід судді від адвокатів Дугарь відхилили

   
Система Orphus