У Криму перешкоджають вивченню кримськотатарської мови, - Меджліс

8 серпня 201520:56

У Меджлісі кримськотатарського народу відзначають небажання місцевих адміністрацій Криму відкривати національні класи та організовувати вивчення кримськотатарської мови.

Щодо цього до представницького органу надходить велика кількість скарг від батьків, повідомляє прес-служба Меджлісу.

"Зокрема мають місце випадки, коли директорами шкіл вибираються варіанти навчальних планів без урахування годин на вивчення рідної мови. В окремих регіонах Криму громадяни стикаються з явним і відвертим небажанням адміністрацій шкіл відкривати національні класи, організовувати вивчення кримськотатарської мови як предмету, незважаючи на відповідні заяви батьків про вивчення кримськотатарської мови і літератури", - йдеться в повідомленні.

За інформацією Меджлісу, батькам пропонують інші форми - факультативну або гурток.

"У деяких регіонах існує ризик безпідставного переформатування діючих класів із кримськотатарською мовою навчання на російську", - наголошено в повідомленні.

За даними прес-служби, у деяких кримських регіонах батьки повідомляють про поширення анкет, де вказується, що "час для вивчення кримськотатарської мови буде виділено на шкоду іншому предмету", а це неприпустимо.

"Під час зустрічі в Севастопольському регіоні було виявлено, що кримськотатарська мова вивчається лише в п'яти сільських школах, а уроки проходять в основному у формі факультативу, хоча результати проведеного в 2014 році інститутом післядипломної освіти спільно з управлінням освіти і науки Севастополя моніторингу показали, що 927 державних освітніх організацій хотіли б вивчати кримськотатарську мову", - підкреслюють у Меджлісі.

У цьому регіоні існує тільки один клас із кримськотатарською мовою навчання в селі Орловка, а в 2015-16 навчальному році заплановано відкриття двох класів із кримськотатарською мовою навчання в Орловці і Байдарах, йдеться в повідомленні представницького органу.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

14.11.2018, 13:12
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 21 вересня 2019

  Члени "Демократичної сокири" звернулись до міграційної служби щодо потрійного громадянства Коломойського

  Про це стало відомо під час акції "Імпічмент Коломойському", яка відбулась біля Офісу президента у Києві, 20 вересня

   
  • 18 вересня 2019

  У Києві відбулась церемонія подяки ексдиректору Українського інституту національної пам'яті В'ятровичу

   
  • 16 вересня 2019

  Забудовний конфлікт у Києві за участі "Правого сектору" та "Азову": що сталось

   
  • 12 вересня 2019

  Двоє військових загинули в зоні ООС

  Бойовики за добу здійснили 18 обстрілів

   
Система Orphus