"Поряд" з корупцією в ДАІ

Чиновників звільняють, але схеми продовжують працювати. І їх яскравою ілюстрацією стають маєтки місцевих чиновників МВС
16 липня 201516:57

Останні декілька місяців ознаменувалися низкою скандалів у МВС через корупційні схеми її очільників та занадто розкішний і невиправданий доходами спосіб життя. Все могло бути інакше, якби закон про відкриття реєстрів №2423, що розкриває бази даних нерухомості, земельного кадастру, а також Державтоінспекції, було прийнято раніше. Тепер статки чиновника легко знайти просто за іменем власника відповідних активів.

Таким чином звільнення заступника міністра Сергія Чеботаря чи в.о. очільника ДАІ Олександра Єршова стало б невідворотним набагато раніше. Але навіть закон не є остаточним запобіжником від існування схем, якими живе МВС.

Нещодавно керівника столичної ДАІ Миколу Макаренка оголошено в розшук – він причетний до вимагання від співробітників щомісячної грошової виплати та впровадження монопольної реалізації бланків довідок-рахунків МРЕВ. Продаж зазначених бланків здійснювало ТОВ "Іннавто". Щомісячна виручка – близько 600 000 грн.

Схожі корупційні схеми функціонують і на локальному рівні. Кореспондентові INSIDER вдалося дізнатися про одну з таких компаній, що діє в Білій Церкві.

Як приватна фірма працює поряд із міліцією і як збільшуються статки місцевих очільників МВС, читайте далі.

Комерційні сусіди міліції

У Білій Церкві є фірма "Поряд". Засновниками в реєстрі вказані Лещенко Ірина Володимирівна та Шкільнюк Євгеній Анатолійович. Місце реєстрації підприємства – м. Біла Церква, вул. Київська, буд. 50.

За цією адресою розташований центр обслуговування автотранспорту, хоч земельна ділянка розміром 0,11 га є комунальним майном і перебуває в оренді в сина "ковбасного короля" та нинішнього голови Білоцерківської РДА Вадима Маршалка Владислава за 15 002 грн на рік.

 

Витяг із Держреєстру речових прав на нерухоме майно – вул. Київська, 50.

 

Директор ТОВ "Поряд" - Роман Лещенко. Саме він був представником "Народного фронту" на останніх парламентських перегонах і вважається близьким до голови райдержадміністрації.

 

 

 

Наприкінці квітня "Поряд" отримала дозвіл від департаменту Державтоінспекції про діяльність за наступною адресою – вул. Сухоярська, буд. 18. Будинки №18 та №18-а на вказаній вулиці є цільним комплексом. Під номером будинку 18-а розміщено Центр ДАІ з надання послуг, пов’язаних із використанням автотранспортних засобів.

Фото будинків по вул. Сухоярській, 18 та 18-а

Закон забороняє мати єдиний службовий вхід до будинків №18 та №18-а. На виконання вимог нормативів відомства, в Центрі ДАІ не можуть функціонувати комерційні структури.

Але в керівників центру ДАІ  – Віталія Карука та Олександра Барабаша - на заборони існує своє тлумачення. За їхніми словами, процес погоджено з "вищестоящим керівництвом", а подібні модернізації покращать надання послуг громадянам.

Усупереч нормативам із середини приміщення Центру ДАІ було "прорублено" вхід до будівлі, яка фактично розташована за адресою Сухоярська, 18. Це приміщення належить ПАТ "Білоцерківський автобусний парк", проте воно в оренді в компанії "Поряд". Сьогодні там на безкоштовній основі розміщені експерти МВС, що здійснюють огляд автотранспорту щодо наявності перебитого кузовного номера.

Ця послуга вже не є обов’язковою, а здійснюється винятково за заявою власника авто. Проте, наскільки відомо, уповноважені особи ДАІ досі скеровують громадян на експертизу.

Скан-копія договору між ПАТ "Білоцерківський автобусний парк" і ТОВ "Поряд"

 

Фотографія "прорубленої" кімнати в БЦ МРЕВ

Основна діяльність ТОВ "Поряд" - видача довідок-рахунків на купівлю-продаж транспортних засобів. Абсолютно ідентична зі столичною схема. Довідка-рахунок фактично замінює договір купівлі-продажу і це є підставою для реєстрації-перереєстрації автомобіля.

Фактична вартість однієї довідки-рахунку для подібних компаній становить 29 грн 04 коп., при цьому торгові компанії продавали її за 500-2000 грн. Підрахуємо легальний заробіток близьких до Центрів ДАІ бізнесменів. Якщо в 2015 році було переоформлено та знято з обліку майже 2000 автомобілів і довідка коштує 500 грн, то сума "виручки"  дорівнюватиме 1 млн грн. Безперечно, не всі довідки видаватиме "Поряд". За словами джерел, у таких випадках "близькі компанії" перебирають на себе до 60% локального ринку, решту 40% - розподілять близько десяти компаній.

За даними джерел, до оборудки безпосередньо причетне керівництво Центру – заступник і начальник Центру ДАІ Віталій Карук і Олександр Барабаш. Без їхнього відома неможливо реалізувати як цю, так й інші схеми. На прохання пояснити ситуацію, начальник Центру ДАІ запросив на особисту зустріч, проте в день, коли мали б з’ясуватися всі обставини, переніс  її на невизначений термін.

Тому автор вирішив перевірити, наскільки стиль життя посадовців відповідає задекларованим доходам. Адже обидва майже все життя працювали на державних посадах. Але, як виявилось, їхнє майно набагато розкішніше, ніж декларації.

Хата на тата

Спершу про Віталія Карука. 2013 року він отримав доходів на суму 39 727 гривень, при цьому члени сім’ї не заробили жодної копійки. Серед майна декларанта – будинок на 290 кв. м, автомобіль Skoda Octavia (2010 р.в.), земельна ділянка 0,1 га. Члени родини - земельна ділянка 0,1 га, що розташована по вул. Козацькій, 15, яка наразі продана.

Через рік, 2014-го, Карук декларує дещо більші доходи - 47 900 гривень, члени родини – знову нулі. В наявності - земельна ділянка 0,1 га, але дані про будинок розміром 290 кв. м незрозумілим чином змінюються на "новозбудоване гніздо" в 390 кв. м. За аналогією, автомобіль Skoda змінюється на вітчизняний ВАЗ 21099 (2011 р.в.).

Авторові вдалося відшукати зазначену нерухомість. Вона розташована за адресою: вулиця Відродження, буд. 6 у селі Шкарівка Білоцерківського району, хоч фактично будинок розміщений у найдорожчому приватному секторі Білої Церкви. Залежно від внутрішнього оздоблення вартість будинку в "Царському селі", як це поселення називають місцеві, може сягати кількох сотень тисяч доларів.

Скан-копія витягу з реєстру по вул. Відродження, 6

 

 

Фотографія будинку Віталія Карука по вул. Відродження, 6

Існує також майно, що не зазначене в декларації, бо придбане в 2015 році. Це земельна ділянка та будинок у центрі Білої Церкви по вулиці Чернишевського, 13. Там на 5 "сотках" розміщений невеличкий будиночок на 75 кв. м. Наразі його модернізують, залишивши несучі стіни, заради зведення ще одного сімейного палацу. Зареєстроване майно на жінку Віталія Карука - Ірину.

Скан-копія витягу з реєстру по вул. Чернишевського, 13

 

 

Фотографія будинку та земельної ділянки Каруків по вул. Чернишевського, 13

Чи міг співробітник МВС локального рівня мати у власності подібну нерухомість – питання риторичне. Його статки та офіційні заробітки не дають жодного шансу володіти відповідним майном. Як зазначив Карук, усе куплено за батьківські кошти. Під час бесіди з’ясувалося, як будинок площею 290 кв. м, задекларований за 2013 рік, змінився на інший - площею 390 кв. м. Два роки тому Карук мав у власності нерухомість за адресою вул. Відродження, буд. 4. Пізніше він її продав і звів нову оселю за адресою вул. Відродження, буд. 6.

На останок, Віталій Карук зареєстрований у будинку площею 287,5 кв. м за адресою – вул. Відродження, буд. 2-а. Власником за договором дарування в 2011 році став його батько – Карук Вадим Михайлович. З офіційного витягу можна з’ясувати вартість майна – 1,45 млн грн або $185 000.

 Будинок Каруків на вул. Відродження, 2-а

Перейдемо до його начальника – Олександра Барабаша. В 2013 році він задекларував 51 350 грн, при цьому члени родини також не заробили ні копійки. Серед майна – у членів сім’ї квартира 74 кв. м та автомобіль Mercedes-Benz C180 (2006 р.в.).

У 2014 році Олександр Барабаш декларує 49 530 грн доходів при звичних "нулях" у родини. Склад майна не змінився. До речі, Барабаш перебуває на посаді, яку свого часу займав його батько. Спадковість у ДАІ – звична справа. Наприклад, син керівника столичної ДАІ, який утік, Макаренко до останнього часу працював у Києво-Святошинському Центрі ДАІ. І це не єдиний випадок "спадковості".

Щодо складу майна до керівника білоцерківського Центру ДАІ питань не виникає. Чому так сталося? Існує два варіанти: або він завбачливо перереєстрував усе "сумнівне" майно на когось зі своїх родичів, або ж дійсно "чистий".

Попри численні заяви вищого керівництва держави, зміни відбуваються лише після гучних скандалів. При цьому корупційні схеми, тим паче на місцевому рівні, залишаються такими ж, якими були до Майдану.

 

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

 • Неугодные Денисенко поряд (я бы так назвал статью). Ничего не бывает просто так. Что-то, кому-то выгодно. Вопрос: кому не выгодно?! Классная статья. С ссылочками, с фоточками, со словечками прикольными. Но, немножко преувеличены суммочки, немножко преподружески заказана или просто прикуплена кем-то(1) статейка ну и немножечко преперекручена. "За словами джерел..." понятно... ;) как-то Вы легко в этом всем разобрались, Александр. И еще "джерела" как-то узконаправленно поделились информацией. Александр, будьте честным до конца! Я уверен, если каждый будет таким сознательным как Вы, всем станет легче и дешевле жить! Успехов Вам! Предлагаю следующий перечень хэштегов, которые можно и нужно использовать в своих статьях: #про, #подружески, #забабло P.S. Александр, а как часто бываете у Денисенко в гостях? Или встречи проходили на нейтральной территории? Или по телефону все решали? "кем-то(1)" - Денисенко. Очень хочу посмотреть, чем он владеет, где учатся дети, что на ком зарегистрировано, или все на брате? Вам не сложно, Александр? И про остальные "сателлиты" (особенно про ЩЕПАНОВСЬКА І.В. 2 345 000 0000 002136), тоже давайте статью. Или остальные не просили? Или там монополия? Вы так и не ответили кто такой Михаил, а сайтик прикрыли... (осталось еще договориться с Google, чтобы удалили кэш и скриншоты). Александр Леменов - ИНСАЙДЕР - Мужской род, спец. - Тот, кто в силу своего служебного или семейного положения имеет доступ к конфиденциальной информации о делах компании. В точку!

 • Неугодные Денисенко поряд (я бы так назвал статью). Ничего не бывает просто так. Что-то, кому-то выгодно. Вопрос: кому не выгодно?! Классная статья. С ссылочками, с фоточками, со словечками прикольными. Но, немножко преувеличены суммочки, немножко преподружески заказана или просто прикуплена кем-то(1) статейка ну и немножечко преперекручена. "За словами джерел..." понятно... ;) как-то Вы легко в этом всем разобрались, Александр. И еще "джерела" как-то узконаправленно поделились информацией. Александр, будьте честным до конца! Я уверен, если каждый будет таким сознательным как Вы, всем станет легче и дешевле жить! Успехов Вам! Предлагаю следующий перечень хэштегов, которые можно и нужно использовать в своих статьях: #про, #подружески, #забабло P.S. Александр, а как часто бываете у Денисенко в гостях? Или встречи проходили на нейтральной территории? Или по телефону все решали? "кем-то(1)" - Денисенко. Очень хочу посмотреть, чем он владеет, где учатся дети, что на ком зарегистрировано, или все на брате? Вам не сложно, Александр? И про остальные "сателлиты" (особенно про ЩЕПАНОВСЬКА І.В. 2 345 000 0000 002136), тоже давайте статью. Или остальные не просили? Или там монополия? Вы так и не ответили кто такой Михаил, а сайтик прикрыли... (осталось еще договориться с Google, чтобы удалили кэш и скриншоты). Александр Леменов - ИНСАЙДЕР - Мужской род, спец. - Тот, кто в силу своего служебного или семейного положения имеет доступ к конфиденциальной информации о делах компании. В точку!

13.11.2018, 12:51
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus