Влада "прокатить" громадський законопроект про зброю?

Брутально нехтуючи думкою громадськості, влада намагатиметься всіляко уникнути прозорого функціонування ринку зброї.
Фото http://www.tactical-life.com/
8 липня 201509:26

10 грудня 2014 року у Верховній Раді був зареєстрований проект закону "Про цивільну зброю і боєприпаси" (№1135-1).

Цей законопроект був підготовлений зброярською спільнотою за ініціативи Української асоціації власників зброї з урахуванням відповідного європейського законодавства. Його норми спрямовані, перш за все, на гарантування конституційного права громадян України на захист свого життя, здоров'я і власності.

Законопроект передбачає введення в обіг короткоствольної нарізної вогнепальної зброї та її приховане носіння, у якості єдиного ефективного засобу самозахисту. Водночас, він посилює відповідальність за незаконне використання зброї.

До цього часу цей законопроект ще не просто не був винесений до сесійної зали, але навіть не розглянутий профільними комітетами ВРУ, бо нема висновку Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради.

Тим часом стали реальністю наступні факти.

Обіг нелегальної зброї в Україні сягнув катастрофічного рівню. Зокрема, на 80% збільшилася кількість злочинів з її використанням.

Незважаючи на численні заяви зброярської спільноти про необхідність законодавчого врегулювання обігу зброї, як найдієвішого заходу в боротьбі з нелегальним ринком, керівництво країни та профільного відомства - МВС - намагалися ігнорувати офіційні звернення та уникати будь-якого діалогу.

Президент Петро Порошенко та керівник МВС Арсен Аваков протягом останнього часу зробили низку гучних хоплофобських заяв, які красномовно демонстрували їх позицію стосовно зброярського законодавства.

Проте незважаючи на це, завдяки плідній співпраці спільноти з окремими депутатами, із закону "Про правові засади воєнного стану", ініційованого Порошенком, була прибрана норма про вилучення зброї у легальних власників від час оголошення воєнного стану.

Цей момент дуже цікавий тим, що вперше була продемонстрована потужність так званого зброярського лоббі, яке фактично зламало антизброярську гру президента.

Але, разом із тим, в травні так звана ДНР оголосила про початок процесу легалізації зброї на контрольованій ними території, що пролунало як гучний ляпас українській владі. Про такий розвиток подій ми попереджали ще наприкінці березня.

Протягом квітня-травня цього року до президента, прем’єр міністра та спікера з проханням сприяти терміновому розгляду та ухваленню проекту закону "Про цивільну зброю і боєприпаси", звернулися Черкаська, Львівська, Луцька та Київська міськради.

Зрозуміло, що подальше замовчування проблеми виглядало вже не просто безглуздо але і злочинно, саме в цей час і пролунала заява генпрокурора Віктора Шокіна.

- Людина повинна мати можливість захищати (приватну власність, - авт.), у тому числі й зі зброєю в руках. На жаль, у нас це не зроблено. Я вніс в РНБО свої відповідні пропозиції, їх підтримали, в тому числі - президент України. Ці пропозиції опрацьовуються, сподіваюся, що буде прийнято закон про зброю, реєстрацію, можливість її придбати і весь комплекс питань, що ними опікується МВС, - зазначив Шокін.

Але непоміченим для широкого загалу залишився один важливий нюанс, на який натякнув Генпрокурор:

- На жаль. Ми не маємо законодавчої ініціативи, до речі - досі не можу зрозуміти, чому... Потрібно, щоб ми розробили закон, подали його...

Нещодавно стало зрозуміло, на що натякав Шокін.

В указі Порошенка про введення в дію рішення Ради нацбезпеки і оборони України від 6 травня йдеться, що Кабмін має розробити законопроект щодо "унормування порядку використання зброї, зокрема для захисту від посягання на життя та здоров’я особи, її житло та власність".

Більше того, вже з'явилося доручення прем’єра Арсенія Яценюка до МВС (і не тільки) розробити такий документ.

Вищі посадовці держави навіть не звернули уваги на той факт, що стараннями громадськості такий законопроект вже внесений. Більше того, цей законопроект, зокрема, покликаний унеможливити будь-яку корупцію у питанні обігу зброї в Україні та ліквідувати монополію МВС на цьому ринку.

Але ж термін подачі альтернативного "зброярського" законопроекту, згідно регламенту Верховної Ради, збіг ще у грудні минулого року.

Можна припустити, що тепер вищі посадовці намагатимуться або "прокатити" законопроект, розроблений експертами та активістами, або ж будуть ламати ініціативу громадськості у порушення регламенту. Що, на жаль, стало звичною практикою для українського парламенту.

Що ж буде написано у законопроекті, який доручили розробити МВС, можна лише здогадуватися. При чому, ці здогадки невеселі.

Адже обіг зброї був давно та надійно монополізований певними угрупуваннями, а існуюча державна дозвільна система наскрізь корумпована. У владі залишилося повно бажаючих законсервувати такий стан речей, та й далі "сидіти" на цих потоках.

Брутально нехтуючи думкою громадськості, влада намагатиметься всіляко уникнути прозорого функціонування ринку зброї та повного унормування питання її обігу.

Але так просто це зробити не вийде.

Розділи :

КОМЕНТАРІ

18.11.2018, 09:29
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus