Проект змін до Конституції зберігає баланс влади, - глава Венеціанської комісії

Комісія виступає за зміцнення повноважень Кабінету міністрів
Фото: Михайло Палінчак
7 липня 201513:55

Голова Європейської комісії "За демократію через право" (Венеціанської комісії) Джанні Букіккіо вважає, що переданий на розгляд до парламенту проект змін до Конституції в ситуації, що склалася, зберігає баланс повноважень між органами влади в Україні.

"Проект багато в чому зберігає поточний баланс повноважень між президентом, Кабінетом міністрів і парламентом. Це, швидше за все, єдиний реальний підхід в умовах, що склалися", - сказав він в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

За словами Букіккіо, в середньостроковій і довгостроковій перспективі Венеціанська комісія виступає за зміцнення повноважень Кабінету міністрів, який є підзвітним парламенту.

"Тим не менше, нинішня кризова ситуація - це не найкращий момент для таких змін. Право президента призупиняти, підкреслю, не припиняти, а призупиняти повноваження органів місцевого самоврядування, якщо ці органи здійснюють дії, які не відповідають Конституції України, що загрожують суверенітету, територіальнїй цілісності або національній безпеці країни, це відповідь на те, що останнім часом відбулося в Україні", - зазначив він.

На думку глави Венеціанської комісії, цілком легітимно віддати це право президенту, який відповідно до Конституції, є гарантом державного суверенітету і територіальної цілісності України. "У нашому висновку ми наполягали на тому, що до ухвалення рішення Конституційним судом, має бути саме призупинення рішення, а не його повне припинення, і що Суд у таких випадках зобов'язаний діяти швидко", - сказав він.

Що стосується урядників, то за словами Букіккіо, президент не може призначати або звільняти їх самостійно, тільки за поданням Кабінету міністрів.

"Ця рекомендація теж відображена в проекті, на наш погляд, і відповідає поточному конституційному устрою. Ми дійсно не підтримували надання президентові права звільняти урядників з власної ініціативи", - резюмував він.

Букіккіо також вважає важливим, щоб зміни до Конституції України набули чинності вже до місцевих виборів у жовтні поточного року.

"На наш погляд, зміни повинні набути чинності до місцевих виборів у жовтні", - сказав він.

За його словами, таким чином, перше читання має відбутися вже в ході нинішньої сесії Верховної Ради, в той час як друге читання має відбутися у вересні або на початку жовтня поточного року.

Як повідомлялося, 1 липня президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради проект закону про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади), який зареєстрований в четвер під №2217а).

2 липня голова Верховної Ради України Володимир Гройсман заявив, що законопроект про зміни до Конституції України в частині децентралізації може бути винесений на голосування в парламенті через два тижні.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

14.11.2018, 13:21
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

    • 31 березня 2020

    Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

    За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

     
    • 31 березня 2020

    Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

     
    • 30 березня 2020

    Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

     
    • 30 березня 2020

    Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

    Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

     
Система Orphus