Вірменія - останній ідеологічний форпост Путіна

Росії не вистачить сил відкривати ще один фронт. Тому Вірменія в більшій безпеці, ніж Україна
Фото: hetq.am
3 липня 201510:29

Події, які розгортаються в Єревані, доповнюють логічний ряд ідеологічних і політичних програшів Путіна.

Після відставки Блаттера у ФІФА, доля російського Чемпіонату світу в руках суперників.

Арешти у справі ЮКОСа посилюють і без того непросту економічну ситуацію та послаблюють пропагандистський фронт. Адже і Бельгія, і Франція розпочали з офісів каналу Russia Today.

Імовірні заворушення в партнерській Вірменії послаблюють статус так званої імперії.

Мітинги в центрі Єревана мають дуже просту, але водночас і дуже цікаву особливість. Їх причиною стали енергоносії. Те, що начебто за дружби з Росією і хвилювати не мало б.

При цьому багато хто забув один важливий момент, що перемога Сержа Саргсяна, на думку багатьох вірмен, не зовсім справедлива. Що й намагався довести Раффі Ованнісян (уродженець США, випускник Каліфорнійського університету, перший міністр закордонних справ Вірменії), який програв президентську гонку, через голодування на центральній площі. На жаль, тоді його не почули. Але вже сьогодні він може очолити народний фронт.

Інтенсивність мітингів дещо зменшилася. І вже не відчувається тієї гостроти, що була в перші дні протестів. Але ми стали свідками кількох важливих речей.

По-перше, вірмени, які погоджувалися на всі потурання Кремля, дозріли до антимосковської революції. Народ Вірменії продемонстрував, що вміє мобілізуватися, що знає, як вимагати, та хоче змін.

По-друге, спостерігалися настрої жорсткого спротиву жителів Єревану пропагандистським сюжетам на російських каналах. Багато хто з вірмен сприймав це як власний культурний простір і нічого ворожого ніколи в них не бачив. Не бачив до останнього часу. Вірмени мовчали, коли кремлівські канали маніпулювали ситуацією в Грузії та Україні, але вони вперше зіткнулися зі ситуацією, коли маніпулюють ними. І дуже насторожилися.

Адже коли вірмени "проковтнули" звіряче вбивство мирної сім’ї психічно хворим російським солдатом, це демонструвало тотальну перевагу пропаганди над здоровим глуздом і відчуттям власної гордості. Але під час протестів на площі Баграмяна все докорінно змінилося. Самоповага перемогла пригноблення.

Міліція та місцеві політтехнологи, які працюють на уряд і президента, намагаються реалізувати поділ протестувальників на декілька груп. Логічним буде очікування антимайданів та інших жалюгідних методів кремлівського креативу.

Але відомі російські методички щодо придушення протестів і боротьби проти кольорових революцій уже не допомагають. Ні проплачені кремлівські блогери, ні "зірки" шоубізнесу, ні авторитетні експерти не можуть вплинути на масову свідомість вірмен. Навіть "виверти" із кредитом не діють. Президент втрачає довіру, а в разі неправильної поведінки почне втрачати і легітимність.

Протести стихли, але не закінчились. І їх наявність - це вже символічна перемога на території російського впливу. Якщо ж розпочнеться революція, то за грузинсько-українським сценарієм Росія мала би ввести війська та забрати Нагірний Карабах. Але цього в жодному разі вже не буде. Не та вже Росія, що була раніше. Не вистачить сил відкривати ще один фронт. Тому Вірменія в більшій безпеці, ніж Україна, хоча і її дорога до Євроінтеграції не буде простою.

Ідеологічні та економічні втрати Росії розвалюють імперію. Путін виявився найгіршим із імператорів за всю історію. Адже якщо його попередники були здобувачами земель, завойовниками, то Путін – лузер. Він втрачає все - і політичний вплив, і золотовалютні запаси, і стратегічних партнерів, посилюючи лише своїх ворогів. 

Розділи :

КОМЕНТАРІ

16.11.2018, 02:57
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus