Яценюк завдає удару по Онищенку

Кабмін ініціював відставку міністра екології, але БПП поки проти
24 червня 201519:25

Сьогодні Кабінет Міністрів вирішив зробити подання на звільнення міністра екології Ігоря Шевченка. Вдень це ж рішення підтримала рада коаліції.

Сам Шевченко пояснив це небажанням прем’єра руйнувати схеми в надрокористуванні.

А в оточенні прем’єра вказують на некомпетентність міністра та сумнівні зв’язки з колишніми "регіоналами".

Піар чи компетентність

Джерела INSIDER стверджують, що конфлікт прем’єра з міністром мав місце фактично з самого початку другої каденції урядування Яценюка і носив перманентний характер.

"Ви ж знаєте, що говорили про призначення Шевченка в парламенті? Що за ен-ну кількість мільйонів доларів у Тимошенко цю квоту купив Онищенко. Яценюк на закритих засіданнях уряду не раз нагадував міністрові, в який спосіб він потрапив до складу Кабміну", - каже співрозмовник INSIDER у Кабміні.

Прем'єр не дав змоги Шевченкові призначити жодного заступника за його бажанням, підозрюючи, що всі вони виявляться людьми Онищенка.

"Арсеній Петрович із першого дня мав великі сумніви з приводу компетентності Шевченка. Просто зараз це перейшло всі розумні межі", - зазначив іще один представник Кабміну INSIDER. За його словами, перепалки прем’єра з міністром були й раніше, але після пожежі на нафтобазі БРСМ конфлікт вилився в публічну площину.

12 червня під час відкритої частини засідання уряду прем’єр публічно розкритикував Шевченка, що той жодного разу не побував на місці пожежі нафтобази "БРСМ-Нафта" під Києвом і не оцінив екологічної складової проблеми. Міністр заявив, що це не його справа туди їздити, а санепідемстанція дає потрібні зведення щодо забруднення. Утім ввечері, коли пожежу вже загасили, він таки туди з'їздив і зробив фото, які тут же виклав у Facebook.

 Фото з Facebook міністра

Слід зауважити, що саме активність міністра в соціальній мережі декілька разів ставала приводом для глузування користувачів Facebook. Зокрема, на День Києва міністр розкритикував перекриття доріг у центрі столиці через проведення велогонки, а згодом намагався з'ясувати, що за виробництво продукує шкідливі викиди і видніється з вікна його будинку. Ним виявилася Дарницька ТЕЦ-4.

Звичайному користувачеві такі речі могли би пробачити, але "боротьба з велосипедами" та необізнаність зі шкідливим виробництвом у місті саме від міністра екології викликала багато запитань.

Шевченко намагався загладити історію з велосипедами, проїхавши на роботу на двоколісному транспорті, але і тут невдало. Фото, які виклав міністр, свідчать, що на роботу він доїхав із порушенням правил дорожнього руху.

Фото з Facebook міністра

Проте ці всі дрібні проколи радше треба адресувати до піарщиків міністра, які просто додали певних відтінків до образу міністра екології. В уряді питання викликали зовсім інші чинники.

Критика прем’єра на вищезгаданому засіданні уряду була спровокована зовсім іншим.

Виявилося, що у дні, коли трапилася пожежа на нафтобазі у Василькові, Шевченко просив у Яценюка дати йому можливість поїхати в Монако на заключний етап раллі електрокарів Київ — Монте-Карло. Прем’єр дозволу не дав, але міністр поїхав.

Пробув він за кордоном лише вихідні та мусив повертатися, бо в січні вже мав проблеми з Яценюком через несанкціоновану подорож в ОАЕ.

 

Утім у Кабміні радо поділилися намірами Шевченка про подорож, а далі її підняв на щит лідер Радикальної партії Олег Ляшко, який тут же закликав коаліцію розглянути питання звільнення Шевченка.

Крім того, нардеп повідомив, що під час подорожі Шевченко скористався приватним літаком екс-"регіонала" Олександра Онищенка.

Спершу міністр назвав заяву Ляшка брехнею і пообіцяв подати до суду за наклеп. Але згодом визнав, що й справді був за кордоном у вихідні та повертався літаком бізнесмена. За словами Шевченка, він був на фіналі Ліги чемпіонів у Берліні і в нього виникли проблеми з поверненням в Україну, і депутат йому допоміг.

Шевченко і Онищенко

На тій самій прес-конференції міністр розповів, що знайомий з екс-"регіоналом" доволі давно, оскільки у 2003 році випускав журнал Elitе-club. Однією з тем журналу були коні, а Онищенко є відомим поціновувачем кінного спорту. За словами Шевченка, тоді й познайомилися.

Міністр також спростував інформацію про те, що його юридична фірма певний час консультувала екс-міністра уряду Азарова Едуарда Ставицького. Шевченко наголосив, що він пішов з юридичного бізнесу в 2007 році. Тоді юридична фірма називалася "Шевченко, Дідковський і партнери", а після його виходу фірму перейменували на "Астерс". "Астерс" надавав консультації державним підприємствам у проектах, пов'язаних із договорами з розподілу продукції за часи перебування в уряді Ставицького.

 

Ляшко у своїх звинуваченнях на адресу міністра заявив, що той опинився в уряді не просто так, а за гроші Онищенка, в якого є інтереси в сфері нафти і газу. За словами Ляшка, йдеться про 5 млн доларів.

У лютому програма "Гроші" на телеканалі Коломойського "1+1" також пов’язала призначення Шевченка з екс-"регіоналом". У програмі стверджувалось, що Онищенко має романтичні стосунки з олімпійською чемпіонкою Ганною Безсоновою, брат якої Олександр начебто за фінансового сприяння екс-"регіонала" отримав 26-й номер у списку партії "Батьківщини", але до Верховної Ради так і не потрапив. За даними "Грошей", щоб не втрачати вкладені гроші, Онищенко "домовився" про міністерське крісло для Шевченка. Прес-служба Онищенка тоді зв'язок мільйонера з призначенням Шевченка спростовувала, хоч і не відкидала інформацію про їхнє знайомство. 

Сам Шевченко цю версію призначення в інтерв’ю "Лівому берегу" заперечив. Подібні звинувачення Ляшка він пояснив тим, що Мінекології за зверненням Державної фіскальної служби почало процедуру закриття ліцензій компанії "Укрнафта" на видобуток нафти і газу. Як відомо, держава володіє пакетом 50%-1 акція "Укрнафти", а майже 42% належать групі "Приват" Ігоря Коломойського.

За словами Шевченка, олігарх тисне на Ляшка, який розпочав проти нього "піар-кампанію".

Крім цього, він вважає, що Ляшкові пообіцяли посаду міністра екології, що теж є причиною його поведінки. Ляшко такі заяви назвав нісенітницею.

Водночас у Кабміні кажуть, що Онищенко, не отримавши потрібних зисків із міністра, розгорнув війну проти прем’єра. І саме з цим пов’язують заяву бізнесмена про фінансування виборчої кампанії "Народного фронту".

Крім того, минулого тижня прем’єр наказав прибрати з "Укргазвидобування" менеджмент Ігоря Єремєєва, до групи якого входить Онищенко. Це ще додало гостроти конфлікту.

Шевченко і "Батьківщина"

Декілька днів тому Яценюк звернувся до "Батьківщини", за квотою якої Шевченка призначено в уряд, із проханням розглянути питання про доцільність перебування його на посаді міністра.

В ефірі "112 Україна" Тимошенко відхрестилася від того, що міністр - її квота.

"За нашими квотами ніяких міністрів не призначали. І всі чітко знають, якщо прем'єр-міністр хоче звільнити міністра, то він може це зробити спокійно...", - заявила вона. 

Щоправда, в Кабміні тут же знайшли листа лідера "Батьківщини", де вона просить призначити Шевченка на посаду міністра екології.

Сам Шевченко ще 16 червня на прес-конференції в уряді стверджував, що саме Тимошенко пропонувала йому йти в уряд. "Я прийшов (до Тимошенко), і вона каже: "От у нас є така можливість запропонувати міністра. Ви готові були б від нас піти?" - розповідав про призначення Шевченко. Проте вже в своєму відеозверненні 22 червня він заявив, що йшов в уряд як представник громадянського суспільства.

Разом із тим Шевченко не раз заявляв, що періодично зустрічається з Тимошенко і звітує перед нею про свою діяльність.

Фото Богдана Бартакова

Знайомство з Тимошенко, за словами міністра, було випадковим і відбулося ще 2005 року. Міністр стверджує, що тоді вона виступала перед інвесторами під час економічного форуму і говорила, що створюватиме в Кабміні раду іноземних інвесторів, і він запропонував їй свою допомогу на громадських засадах у цьому питанні.

Після трьох хвилин спілкування, за словами Шевченка, він був тоді призначений радником Тимошенко, але після її першого звільнення з посади прем’єра з нею не спілкувався до моменту пропозиції працювати в уряді.

В оточенні Тимошенко версію потрапляння Шевченка в Кабмін пояснюють по своєму: "Його нав’язали нам в АП, попросили провести за своєю квотою. На запитання, що нам за це буде сказали - "дружба з президентом".

Утім це не заважає зараз "Батьківщині" знову просити собі квоту на міністра. Цю посаду Тимошенко хоче отримати під давнього соратника Юрія Продана. Тільки от на Банковій поки що не погоджують цю кандидатуру.

Перспективи голосування

За словами урядовців, питання відставки міністра екології для уряду фактично вирішене.

"Висновок, який було зроблено й оформлено у вигляді доповідної записки на уряд, засвідчив повну безсистемність, хаотичність, невиваженість управлінських рішень, некомпетентність і безвідповідальність міністра екології", - заявив віце-прем’єр Валерій Вощевський.

Сьогодні соратник Олега Ляшка Андрій Лозовий заявив, що коаліція підтримає рішення про відставку.

Але, як виявилося, його радість була передчасною. Поки що це рішення не підтримує БПП.

Так, у вівторок за ініціативи Ляшка було скликане засідання Ради коаліції, на якому мали обговорювати закон про місцеві вибори та відставку Шевченка. Але засідання фактично було зірвано, оскільки на нього не з’явилися представники президентської фракції. Співрозмовники у БПП таку поведінку пояснили небажанням підігрувати піару Ляшка.

Досі керівники фракції намагалися уникати теми Шевченка, натякаючи, що це не їхня гра.

У Кабміні вважають, що в Шевченка на Банковій є захисник - нинішній голова ДУС Сергій Березенко.

Але в АП кажуть, що Шевченка поруч із Березенком ніколи не бачили, а от Кадиров (Онищенко) часто буває в АП.

"Утім я не думаю, що після всіх скандалів Березенко не став би захищати міністра", - сказав співрозмовник.

Якщо не буде голосів БПП, "Народний фронт", Радикальна партія, "Батьківщина" і "Самопоміч" не зможуть провести рішення.

Водночас представник БПП Ігор Кононенко заявив INSIDER, що його політична сила готова буде голосувати, якщо буде відома кандидатура нового міністра.

"Міняти шило на мило ми не хочемо – це позиція нашої фракції. І в кулуарних іграх ми участі брати не будемо. Буде кандидатура – буде наше рішення", - заявив Кононенко.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

14.11.2018, 03:00
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

    • 31 березня 2020

    Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

    За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

     
    • 31 березня 2020

    Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

     
    • 30 березня 2020

    Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

     
    • 30 березня 2020

    Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

    Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

     
Система Orphus