Гіркін - таємний фанат коміксів?

Нинішній Донбас - реконструкція марвелівського коміксу про країну Ніденію (в оригіналі - Knowhere)
8 червня 201510:00

Часом зовсім не знаєш, у чому зможеш віднайти паралелі з теперішнім. Хтось бачить якісь знаки в природі. Хтось в історії. А буває, що намагаєшся збагнути, в чому суть субкультури коміксів, і тут розумієш, що одна з вигаданих там локацій відверто нагадує Донбас. Але про все по порядку.

Цими вихідними в Києві пройшов Comic Con. Для тих, хто не в курсі, це фестиваль популярної культури. Перший такий пройшов у 1970-х в американському Сан-Дієго й був конвентом коміксів, на який збиралися фанати цього жанру та різної наукової фантастики. Після цього схожі події почали відбуватися по всьому світу, от і цього року гроші на київський фест зібрали через Спільнокошт.

З-поміж іншого на конвенті відбуваються конкурси зі створення найправдоподібніших костюмів улюблених героїв, де всі міряються атрибутами та бутафорною зброєю з тих чи інших епізодів культових фільмів, книг і коміксів.

Так-от, поки в Києві проводитимуть перший такий захід, божевільні російські реконструктори минулої весни створили в частині Донецької та Луганської областей, мабуть, один із найточніших та найкращих симулякрів коміксівської локації - відтворили Ніденію.

Минулого року з великим успіхом у прокаті демонстрували фільм "Вартові галактики". З-поміж інших територій, на котрі потрапляють герої екранізації марвелівського коміксу, є Ніденія (в оригіналі - Knowhere). В одному з епізодів стрічки герої прибувають на Богом забуту планету, на якій мають продати колекціонерові сферу. Героїня стрічки, Гамора, при підльоті до цієї локації, попереджає: "Це Ніденія, будь обережний, - тут уже не працюють ніякі закони".

За легендою - це шахтарська колонія. Колись Корпорація відправила туди шахтарів видобувати органічну матерію з людського черепа: головний мозок, спинний, кісткову рідину. Керує цією планетою загублений на земній орбіті в 60-х роках радянський собака.

А ще ця точка найближча до кінця Всесвіту і поступово, але невпинно до нього наближається. Через це Ніденія використовується як наукова обсерваторія, на яку прибувають, аби досліджувати край світу. Станцію також використовують для перельотів у будь-яке місце.

На планеті існує казино Boot of Jemiah, де завсідники "злочинці, шахраї та повії".

Тепер спробуємо розібратися з усіма цими фактами. Радянський собака, себто щось загублене на окраїнах космосу, щось, що не відає, що Союз уже давно склеїв ласти. Відірване від світу, котре хоче побудувати СРСР на своїй, щойно освоєній, планеті. Планеті, котра була шахтарською колонією. Цією колонією заправляла Корпорація, в нашім випадку - олігарх. Власник шахт, на яких людьми відверто маніпулювали, виїдали мізки, якщо висловлюватися фігурально.

А ще зрозуміло, що тут кінець світу, себто його цивілізованої частини. За цією територією уже хаос, котрий поглинає все довкола і саме в його бік рухається Ніденія-Донбас.

Щось призвело до того, що з шахтарської колонії планета перетворилася на центр мутних операцій та чорних оборудок, стала раєм для контрабандистів і маргіналів. Імовірно, саме приліт сюди цієї радянського собаки. Пса, котрий вірить, що можна захотіти і раптово повернутися з усіма мешканцями окупованої планети в СРСР чи то Російську імперію.

Російські реконструктори, себто різні гіркіни, схоже, виявилися фанатами не російських народних казок, а "піндоських" коміксів. І якщо на київському Comic Con хтось вирішить провести конкурс на визначення найкращої симуляції локації з коміксів, то нагороду точно мають отримати російські собаки-реконструктори за "відтворення на частині Донеччини та Луганщини своєї мутної Ніденії".

Розділи :

КОМЕНТАРІ

13.11.2018, 19:25
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 12 вересня 2019

  Двоє військових загинули в зоні ООС

  Бойовики за добу здійснили 18 обстрілів

   
  • 11 вересня 2019

  Звільнені полонені отримають від уряду по 100 тисяч грн

  Компенсацію отримають 35 звільнених політв'язнів

   
  • 11 вересня 2019

  Це була цілком продумана брутальна операція, що розроблялася довгий час, - Сущенко про затримання

  Сущенка звинувачували в шпіонажі на користь України

   
  • 11 вересня 2019

  Вибухи в Калинівці: попередня причина – загорання трави

  Боєприпаси мали утилізувати

   
Система Orphus