Сергій Пашинський: Не маю жодного стосунку до закупівель Міноборони палива

Нардеп - про корупційні скандали свої і однопартійців, сина, партію і перспективи НФ на місцевих виборах
2 червня 201516:30

З кінця минулого року ім'я голови комітету Верховної Ради з нацбезпеки Сергія Пашинського часто згадується в корупційних скандалах.

Першою такою історією став конфлікт навколо нафтопродуктопроводу на Волині, що спалахнув у грудні 2014-го. "Труба", яка забезпечує транзит нафтопродуктів до Угорщини і належить Росії, містить технологічне дизельне паливо. Як розповідали соратники Пашинського по партії "Народний фронт", бізнесмен і нардеп Ігор Єремеєв начебто хотів викачати цей дизель до Угорщини і продати. Водночас соратники Єремеєва запевняли, що на це паливо поклав око сам Пашинський.

Дійшло навіть до силового протистояння, коли невідомі бійці захопили компресорну станцію, яка мала забезпечувати перекачку палива в нафтопродуктопроводі. Представники парламентської групи Єремеєва казали, що станцію захоплювали люди Пашинського. Втім бійці помилилися і захопили компресорну станцію "Укрнафти", за що отримали кримінальне провадження. Зараз суперечка щодо нафтопродуктопроводу перейшла в суди. "Фронтовики" запевняють, що мають благі наміри – забрати "трубу" в росіян і передати її державі.

6 травня Рада нацбезпеки та оборони, секретарем якої є старший товариш Пашинського Олександр Турчинов, постановила вжити відповідних заходів.

А в травні 2015 року широкому загалу стала відома інша темна історія - реалізація структурами близького до Пашинського бізнесмена Сергія Тищенка арештованих нафтопродуктів утікача-младоолігарха Сергія Курченка. Нардеп від Блоку Петра Порошенка Дмитро Добродомов заявив, що Пашинський начебто причетний до розкрадання 176 мільйонів гривень за схемами з пальним Курченка. Інший нардеп, представник фракції "Батьківщина" Сергій Соболєв також заявив, що має такі ж дані і вперше вжив словосполучення "рідина жовтого кольору".

Як писала "Українська правда", нібито таким чином за документами було списано та продано частину нафтопродуктів Курченка, що мали бути поставлені для потреб армії.

Про ці звинувачення, а також про роботу його сина Антона в "Укроборонпромі", зв’язки з сім'єю Тищенків, скандали навколо лідерів "Народного фронту" і перспективи партії на виборах INSIDER поговорив із самим Пашинським.

Голова комітету з нацбезпеки зустрівся з кореспондентом у своєму старому офісі на вулиці Липській у Києві. В інтерв’ю INSIDER Пашинський заявив, що готовий прокоментувати всі звинувачення на його адресу. "Але на засіданні Антикорупційного комітету ВР мене питали про мого сина", - каже Пашинський. Сина, до речі, наш кореспондент зустрів у приймальні нардепа.

Ніяких комерційних перетинань із Тищенком у мене не було.

- Останнім часом ваше прізвище часто фігурує в публікаціях ЗМІ про реалізацію нафтопродуктів Сергія Курченка через структури бізнесмена Сергія Тищенка. Як ви все ж таки пов'язані з Тищенком?

 - Почну з подій минулого року, хоча розказував уже це неодноразово. В квітні минулого року, коли був офіційним координатором АТО, я займався питаннями армії, Нацгвардії, МВС у війні на Сході, у нас були постійні проблеми з фінансуванням.

Тому що "а" - тоді не було бюджету, "б" - тоді не було грошей. У нас була розмова з Кабінетом Міністрів, вони сказали, що проблеми з грошима. Тоді я вирішив проявити таку ініціативу. Я зібрав слідчі відділи ГПУ, МВС і СБУ і кажу: "Поінформуйте мене, що на сьогодні є з арештованого високоліквідного майна Януковича і його оточення".

Вони повідомили: 50 мільйонів доларів готівкою, 49 кілограмів золота і 40 з чимось тисяч тонн на той момент нафтопродуктів Курченка. Валюта і долари досі розміщені в "Укрексімбанку", до речі… Я запитав інформацію, як можна це все реалізувати і направити в бюджет для потреб армії. Було підготовлено постанову Кабінету Міністрів.

Передбачалася наступна схема: слідчі органи через державні підприємства можуть це все реалізувати і бюджет буде це все зберігати до моменту завершення слідства. Ну а потім уже, умовно кажучи, якщо Курченко виграє, то йому повернуть гроші. Якщо Ставицький доведе, що це золото він отримав як міністр, чесним шляхом, то Нацбанк йому поверне золото.

На жаль, цю постанову не було реалізовано. Більше того, деякі видання виступали категорично проти, тому що це порушує базові принципи законодавства, оскільки коли немає вироку суду, тоді, відповідно, ми не можемо щось вилучати. Ну ось така от логіка цікава. Я тоді вперше дізнався про ці нафтопродукти.

Потім відбулися президентські вибори, нова команда приходить, новий генеральний прокурор, у принципі, я до цього вже не мав ніякого стосунку. Це тепер мене змусили стати спеціалістом. Після першої брехні на каналі "Інтер" був змушений уже цим займатися і розбиратися.

Мене, по суті, звинуватили в тому, що за мого сприяння завдані якісь збитки. Нібито 14 тисяч тонн нафтопродуктів були актовані, як "жовта рідина", і кудись поділися. Журналісти сказали, що це "матеріали СБУ".

Офіційно інформую: жодної тонни жовтої рідини "Укртранснафтопродукт" не отримував, жодної тонни жовтої рідини не списував, не продавав, не утилізував.

Це паливо було передано для реалізації. Це державне підприємство - "Укртранснафтопродукт", яке спеціалізується на цьому. Чому передано? Я вже теж розібрався. Високооктанові світлі нафтопродукти мають свій термін зберігання. Як тільки термін добігає кінця, вони не пропадають, просто октанове число падає. Він з 95-го за півтора року перетвориться на жовту рідину.

Більше того, зберігання високооктанових бензинів має специфіку - якщо спека, то бензини стають дуже летючими.

Пашинський і Аваков постійно опиняються в корупційних скандалах

- Керівник "Укртранснафтопродукту" Гаврилов був призначений Андрієм Бойчуком, керівником профільного департаменту Міненерго. Бойчука називають вашою людиною, одним із сотників Самооборони Майдану. Це правда?

- Керівник УТНП Гаврилов був призначений міністром палива і енергетики. А взагалі я вважаю, що всіх активістів Майдану, які там себе проявили, треба було просувати на всякі високі посади в міру їх компетенції. І я займався працевлаштуванням усіх наших активістів. У тому числі Бойчука. Коли почали розказувати, що він моя людина, я запросив його до себе... і запитав, чим він зараз займається. Зараз він бореться з контрабандою.

Досі займаюся працевлаштуванням активістів Майдану із Самооборони, бо вони для цієї держави зробили більше, ніж усі нинішні "борці з корупцією", яких тоді було не видно і не чути, а зараз "боряться за народ" на гроші олігархів.

- Щодо Тищенка. Нафтопродукти Курченка реалізували компанії його групи "Фактор".

- Подробиці я дізнався з преси.

- Як давно ви знайомі?

- Я познайомився зі Сергієм Петровичем Тищенком наприкінці 2004 року, 66-й виборчий округ, Ющенко-Янукович, перед Помаранчевою революцією. В першому турі це було, по-моєму, єдине місце на Правобережній Україні, де Янукович виграв. Ну, мене туди керівництво "Нашої України" відправило працювати, а він був до мене керівником штабу. Він залишився, по суті, моїм заступником. Відтоді іноді контактуємо.

- Ви маєте спільний бізнес?

- Я взагалі не маю бізнесу. Коли став народним депутатом, продав у 2006 році всі свої активи й отримав доволі серйозну суму, декілька мільйонів доларів.

- Я все хотів запитати: які активи були вашими? Що вам належало до 2006 року?

- Ну, я в бізнесі з 1993 року, напрямів було багато з того часу.

- Головний профіль який у вас?

- Торгівля харчовими продуктами, інвестиції. 20 років тому займався експортом у Росію сільгосппродукції, був одним із перших серед бізнесменів, які продавали консервацію і т.д. Це окрема історія.

Потім працював в "Ощадбанку". Вже тоді я передав свої частки в цих компаніях, "Ощадбанк" не передбачав уже бізнесу. Я продав усі свої частки в 1999-му, але в мене були цінні папери, ще деякі активи. Після обрання у 2006-му продав усе, розуміючи, що це може бути використано проти мене.

Ніяких комерційних перетинань із Тищенком у мене не було. Минулого року часто згадували моє прізвище в зв'язку з призначенням Олени Тищенко. Абсолютно не шкодую про це призначення і вважаю, що Олена ще буде корисною державі.

- Коли ви з нею познайомилися?

- Познайомився декілька років тому. А рік назад, коли мене Тетяна Чорновіл попросила про допомогу як урядового уповноваженого в боротьбі з корупцією щодо арешту активів Януковича і його "Сім'ї", я згадав, що в мене є така знайома, яка захистила докторську в Оксфорді. Її дисертація називалася "Боротьба з міжнародним відмиванням грошей". І ми її запросили допомагати Тані. Оскільки в Тані штату не було передбачено, а в АПУ вакансії були, вона стала заступником керівника управління. Її основні завдання були - розробка антикорупційних законів і таке інше. Таня називала Олену Тищенко  правою рукою в боротьбі з корупцією. Спеціалістів такого рівня і досвіду в Україні дуже мало. Нам треба не іноземців вербувати, а повертати своїх громадян, давати їм повноваження.

- Ви знаєте, що Олену Тищенко в Росії звинувачували у відмиванні 3 мільярдів доларів казахського бізнесмена Мухтара Аблязова?

Пашинський і Олена Тищенко на похороні чоловіка Тетяни Чорновол

- Наскільки я розумію, вона була адвокатом Аблязова. Російське правосуддя ще справедливіше, ніж українське, ви про це знаєте. Адвоката, по суті, звинуватили, що він захищав свого клієнта. За тими даними, якими я володію, Аблязова звинувачували, умовно, за шостий-десятий рік, а вона в нього почала працювати у 2012 році.

- Вони не контактували з Тищенком щодо реалізації нафтопродуктів Курченка, нічого не вирішували?

- Управління Олени Тищенко, зокрема, теж брало участь у розробці проекту постанови Кабміну про майно втікачів. Цю постанову так і не було реалізовано. Олена Тищенко на початку червня звільнилася з АПУ, а рішення про передачу нафтопродуктів УТНП прокуратура реалізувала у вересні.

- Я чув, що в ті часи ви передали Арсену Авакову список із десяти компаній Януковича і Курченка, майно яких мало бути реалізоване в такий самий спосіб, як і нафтопродукти.

- Ні, не так. Я дав завдання підготувати 20 найрезонансніших журналістських розслідувань із 2010-го по 2013-й рік. Коли їх підготували, я зібрав керівництво слідчих управлінь ГПУ, СБУ і МВС, передав їм ці дані і попросив за два тижні зробити так, щоби по кожному факту цих розслідувань було порушено кримінальну справу.

Ці 20 кримінальних справ наприкінці березня були порушені. Наскільки я розумію, жодної з цих справ не завершено. І в мене є дуже нехороші підозри. Якщо зараз не буде продовження війни, якщо в мене буде хоч трохи часу на це, я повернуся до цих 20 справ і перепитаю, як так трапилося, що за рік 20 найрезонансніших журналістських розслідувань не були доведені до кінця. Це неправильно.

От зараз наш комітет розробляє законопроект щодо фонду обороноздатності країни. Постало питання, чим цей фонд наповнювати.

Було прийнято таке рішення: прописуємо в законі "Про фонд обороноздатності", що 50% перевищених доходів плану бюджету - перевищення, я наголошую, бо ми не влазимо в бюджет - ми беремося перекрити контрабанду, доповнити бюджет і 50% пропонуємо відправити в фонд обороноздатності.

Звичайно, для того, щоб показати, як це функціонує, група народних депутатів виїхала на місце злочину, задокументувала все, що там відбувалося. Ми звернулися до компетентних органів і звернули їхню увагу, що з контрабандою треба реально і нещадно боротися. Дуже вдячний за допомогу фіскальній службі, податковій міліції, МВС.

- Фіскальна служба нормально відреагувала?

- Після заміни голови. Питання з СБУ виникли. На жаль, у нас є інформація, що до "кришування" цих схем був причетний перший заступник голови СБУ Артюхов.

- А коли він був призначений?

- Минулого року.

- Відразу після приходу нової влади?

- Після президентських виборів.

- Ви не оцінювали, з ким він може бути пов'язаний?

- Я думаю, що він пов'язаний із митною мафією, яка роками заробляла на цьому сотні мільйонів. Ми зараз цим займаємося, інформацію ретельно перевіряють.

- Валентин Наливайченко в курсі?

- Я наголошую – я ні в якому випадку не звинувачую у "кришуванні" СБУ! Зараз треба віддати належне - хлопці з СБУ життям своїм ризикують. І в АТО, і не в АТО. Тобто сказати, що Наливайченко або СБУ "кришує", не можна. Є окремі нечесні функціонери, які, на жаль, вирішили, що прийшов їхній час.

- Ви інформували Наливайченка про ваші підозри?

- Я назвав прізвища, я кажу, що ми будемо за цими людьми пильно стежити. Якщо інформація стосовно Артюхова підтвердиться -  будемо діяти рішуче і жорстко.

Мій син відповість за себе сам. Передусім результатами своєї роботи.

- Чи правильно я розумію, ви пов'язуєте інформацію в пресі про вашу причетність до реалізації нафтопродуктів Курченка з боротьбою з контрабандою?

- Я в цьому на 99,9% упевнений, тому що ми зачепили інтереси багатьох. Паралельно ми ще розкриваємо корупційні зв'язки в "Укргазвидобуванні", паралельно з моєї ініціативи триває перевірка одного з найбільших операторів на ринку пального, який не платить акцизи.

Також резонансною була історія про спробу відкачати технологічне пальне з продуктопроводу, яку нам вдалося зупинити.

"Українська правда" видала матеріал про нафтопродукти Курченка нібито "за матеріалами СБУ".  Я звернувся до Наливайченка: якщо 14 тисяч тонн цих нафтопродуктів вкрадено, то вимагаю порушення кримінальної справи і публічного розслідування. Якщо ж якісь співробітники СБУ написали брехню, то я вимагаю порушення кримінальної справи за статтею або "службова недбалість", або "зловживання владою і службовим становищем".

Я не відкидаю, що журналісти УП повелися на фейкову інформацію і виклали неперевірені дані. Обов’язково ініціюватиму відкриті засідання комітетів Верховної Ради з питань національної безпеки й оборони, з питань запобігання та протидії корупції та з питань свободи слова та інформаційної політики з метою вивчення цієї справи. Потрібно визначити конкретних осіб, які будуть нести відповідальність або за злочин, або за фальсифікацію документів. Потрібно нарешті розібратися в цьому. Слухайте, і для мене, і для того ж Андрія Бойчука, з яким ми пройшли Майдан, репутація набагато важливіша.

Я вже був на засіданні комітету ВР щодо протидії корупції. Там мене запитували, як завжди, - а чого мій син працює начальником відділу у складі 3 осіб в "Укроборонпромі", і чи не бачу я тут корупції. Ні, не бачу я тут корупції.

- А чому працює?

- Він має великий досвід волонтерської роботи із забезпечення армії. Коли з'явилася можливість займатися цим уже на професійному рівні і з більшою користю для армії, він нею скористався. Волонтерський рух відіграв величезне значення на першому етапі і досі відіграє, але, в принципі, озброєнням армії повинна займатися держава.

- Ви якось сприяли призначенню сина на цю посаду?

- Ні, не сприяв.

- Ви - людина, яка причетна до Революції гідності. Наскільки мені зрозуміло, Революція боролася, зокрема, проти сімейності органів влади і державних компаній. Чому ж ви не попросили сина піти з цієї посади, щоб не підставляти вас як політичного діяча?

- Мій син відповість за себе сам. Передусім результатами своєї роботи.

Не маю жодного стосунку до закупівель Міністерством оборони палива в ОККО чи в когось іншого.

- Хотів іще вас запитати про історію з нафтопродуктопроводом на Волині. Є інформація, що саме ви організовували захоплення якимись бійцями компресорної станції.

- Ніякого "захоплення" не було. Напередодні Нового року я звернувся особисто до голови СБУ, міністра внутрішніх справ і секретаря РНБО, і попросив узяти під охорону ці компресорні станції, бо відбувається злочин, який несе загрозу енергетичній безпеці держави. Наскільки я розумію, це було реалізовано в повному обсязі.

Україна в 93-му році, разом із містом Севастополь, базою Чорноморського флоту, передала Росії частину нафтопродуктопроводу "Грозний-Армавір-Трудова". І, виявляється, там технологічного дизельного палива в трубі більш ніж 100 тисяч тонн. Це щонайменше 70 млн доларів.

Трубу, звісно, не демонтуєш. А ось пальне можна відкачати, незважаючи, виявляється, на рішення суду, що це українська власність, і технологічні нафтопродукти є невід'ємною частиною продуктопроводу.

І от я отримав інформацію, що це технологічне паливо відкачують. Я вжив певних заходів, СБУ і митниця втрутилися. Ці особи встигли відкачати за новорічні свята тільки 27 тисяч тонн, зараз ця ситуація заблокована. Тримаємо цю справу на контролі.

- Ви ж знаєте, що було порушено кримінальну справу за захоплення компресорної станції?

- Ні. В мене канал "Інтер" про це питав: "А це правда, що ваш помічник захоплював цю станцію". Я кажу: зайдіть на сайт Верховної Ради, де перераховані мої помічники, і покажіть, які з них захоплювали цю станцію.

- Наскільки я знаю, це був Яцук Володимир Володимирович.

- Вперше чую.

- У вас не було такого?

- Ні.

- Бійці, які брали участь у захопленні, начебто збиралися на території АЗС "Фактор" Тищенка в Коростені.

- Такої інформації в мене немає. Я доклав усіх зусиль, щоби співробітники СБУ-МВС узяли під охорону і заблокували всі ці компресорні станції, і це було зроблено.

Так, Тищенко поінформував мене, що відбувається незаконне відкачування нафтопродуктів із труби. І це підтвердилося. Внаслідок реакції правоохоронних органів держава як мінімум не втратила пальне вартістю 1,5 млрд гривень, а як максимум цілий продуктопровід, який не може функціонувати без технологічного пального.

- Ваше прізвище також фігурувало в історії з закупівлею палива Міноборони в компанії ОККО. Ви в ній начебто виступали на боці того ж "Укртранснафтопродукту", який продавав паливо Курченка.

- Не маю жодного стосунку до закупівель Міністерством оборони палива в ОККО чи когось іншого і жодним чином не виступав ні на чиїй стороні. Моє прізвище почало фігурувати після виявлення фактів закупівель пального за завищеними цінами. Я дізнався про цю ситуацію тільки після того, як інформація надійшла в комітет питань національної безпеки і оборони і її  обговорили на засіданні.

Уперше про це повідомив полковник Мамчур, який поінформував депутатів, що авіакеросин для бойових літаків закуповується на 5-7 тисяч гривень дорожче, ніж для цивільних авіакомпаній. Комітет розпочав розслідування, яким чином відповідальні особи Міноборони могли підписати контракти, що могли завдати державі значних збитків.

Тільки через це комітет був змушений втрутитися, розслідувати цю справу, і таки домогтися перегляду невигідних угод. За матеріалами цього розслідування військова прокуратура порушила кримінальну справу, а держказначейство надало нам офіційний висновок, що втручання нардепів нашого комітету зекономило для держави близько 130 млн гривень. Цю роботу проводила робоча група комітету – Іван Винник і Юрій Мамчур із БПП, Тетяна Чорновол і Дмитро Тимчук із НФ.

 

У рамках розслідування спливла й інша історія - державна компанія "Укргазвидобування" продала комерційній структурі пальне по 16 тисяч гривень, а ця комерційна структура перепродала його Міноборони по 20.

- Це комерційна структура Єремеєва, наскільки я розумію.

- Без прізвищ.

- Повертаючись до Міноборони. Скандальну закупівлю проводив департамент, який очолюють волонтери. Складалося враження, що ви хочете прибрати волонтерів із Міноборони і, зокрема, з департаменту державних закупівель.

- Компанія ОККО і компанія "Альянс" уклали договір з МО на 26 чи 27 тисяч. Робоча група комітету провела розслідування, вивчила реальні ціни і запропонувала: якщо ціна буде 21,5 тис. грн, то конфлікт буде вичерпано.

Через три дні компанія ОККО і компанія "Альянс" погодилися перепідписати угоду, уже за поставлені нафтопродукти, за ціною 21,5 тис.

- До волонтерів у вас немає претензій?

- Я не знаю, що таке "волонтери" в Міністерстві оборони. Люди, які проводили переговори з цими компаніями, очевидно не зрозуміли специфіки питання. Я не працюю там із волонтерами, я маю справи з людьми, які є посадовими особами Міністерства оборони. Хто такі волонтери? Це тисячі простих людей, які останні копійки несли.

А хто такий "директор департаменту" чи "голова тендерного комітету"? Це вже посадові особи, які несуть кримінальну відповідальність за свої дії або бездіяльність.

Усе дуже просто. Якщо ти волонтер - займайся волонтерською діяльністю. Якщо ти директор департаменту, член тендерного комітету - зроби так, щоб Міноборони купило пальне за найоптимальнішою ціною. І не тільки пальне.

Я вважаю ці скандали системною кампанією, спрямованою проти влади.

- Більш загальне питання. Останнім часом у резонансних публікаціях ЗМІ часто лунає не тільки ваше прізвище, а й прізвища ваших соратників – Арсена Авакова й Арсенія Яценюка. Ваші однопартійці це називають спланованою кампанією, а не власними помилками…

- Так, я теж вважаю це системною кампанією, спрямованою проти влади. Йде розхитування ситуації певними силами.

У березні почали лунати звинувачення: Яценюк "украв" 7 мільярдів гривень. Звучить? Хто це заявив? Гордієнко. Хто такий Гордієнко? Голова КРУ!

А що виявляється? Гордієнко отримав 40 доручень від прем'єра. Одне з них, наприклад, стосувалося заводу Антонова. І пан Гордієнко написав звіт, що ніяких зловживань за останні чотири роки на заводі Антонова не було і бути не могло. Розумієте? А багато з цих доручень просто саботував.

Арсеній Петрович, знаючи точно, що зловживання там таки були, звинуватив його на Кабміні як мінімум у некомпетентності, а як максимум сказав, що ці матеріали підуть до Генпрокуратури. І відсторонив його, публічно. Але це все було не "під столом", а "на столі"!

Пан Гордієнко знайшов собі якихось політичних авантюристів, чи вони його знайшли, які йому сказали: "Дивись, ти вийди на прес-конференцію, Яценюка відправимо у відставку, ми станемо на місце Яценюка, а ти в нас будеш міністром фінансів і от там уже розвернешся". Його тупо використали. І потім викинуть.

Гордієнко взяв звіт починаючи з 2010 року, матеріали перевірок на 7 мільярдів і сказав, що це все уряд Яценюка... А що таке "уряд Яценюка"? Наприклад, мій побратим із Майдану, міністр АПК Швайка, це уряд Яценюка? Так, уряд Яценюка.

Якби виявилося, що Одеський припортовий можна було продати при приватизації за 5 мільярдів доларів, а Яценюк його продав своїм за мільярд, - я сам би пішов блокувати трибуну. Але такого немає.

- Яких авантюристів знайшов Гордієнко?

- Є сили, яким це вигідно. Політичним аутсайдерам, які вважають, що вони зараз повинні добитися...

- Можна прізвища?

- Політичним аутсайдерам, які ледве-ледве вповзли в парламент, які на парламент не впливають, але вони дуже хочуть повернутися до влади.

- Ви маєте на увазі "Свободу"?

- Я маю на увазі тих людей, які більше всіх кричать зараз. Знаєте ж, хто найголосніше кричить "Тримай злодія!" і рукою показує?. Тут такий випадок. Ті люди, яких зараз небезпідставно і раніше звинувачували в корупції, зараз дуже гучно кричать "Тримай злодія!".

Я поки що вклоняюся Порошенкові, Турчинову та Яценюку, які розуміють це і не дають себе розхитати оцими фейковими звинуваченнями. А дуже хотілось би комусь, так? А давайте запустимо анархію, може, там щось вийде зловити в каламутній воді.

- Останнім часом було багато скандалів, пов'язаних із персоною Авакова. Чи можуть бути ці скандали пов'язаними із кримінальними справами щодо Каськіва, Льовочкіна...?

- Дивіться причинно-наслідкові зв'язки. Напередодні Аваков заявляє, що проти того-то і того-то порушено справу і вони підозрювані. Наступного дня реєструється постанова про його звільнення. На сайті "Українська правда" дуже цікава інформація: о 15:00 Льовочкін говорить, що Авакову це "с рук не сойдьот" і він скоро буде заздрити Захарченку, а о 16:30 - сенсація - зареєстровано законопроект про звільнення Авакова. Це ж усе на поверхні.

"Народний фронт" у скандалах зі своїми депутатами бачить руку Льовочкіна

Наприклад, звинувачення щодо Чеботаря. От я зробив експеримент: запитав, по чому він купляв літню форму для МВС і Нацгвардії, і запитав Міноборони. І чомусь у "корупціонера" Чеботаря в півтора разу дешевше, ніж у цих "святих людей". У Чеботаря бензин куплявся в той період по 20, а в когось по 27.

- Чеботар є креатурою Турчинова?

- Мені невідомо про це. Можу сказати таке – він єдиний у МВС із 2005 року, хто зміг знищити монополію ЄДАПСу, внаслідок якої роками вимивалися сотні мільйонів гривень із бюджету і кишень громадян. А у травні 2014 року він особисто займався спорядженням 36 добровольчих батальйонів МВС, які йшли воювати – для мене особисто це має велике значення.

Ми вже в одному човні, хочеться цього комусь чи не хочеться.

- Як ви думаєте, місцеві вибори відбудуться?

- Однозначно.

- І які перспективи в "Народного фронту"?

- Я пам'ятаю, що у 2012-му  нам давали 10% - ми набрали 25%. В 2014-му нам давали 4% - ми набрали 22%. Зараз нам дають 5% - ну не знаю.

- У вас зараз триває активна підготовка?

- У нас переважно доволі потужні місцеві організації. Я, чесно кажучи, навіть не бачу концепту цих виборів зараз. Розділяю позицію, що їх треба обов’язково проводити, це правда.

- З'явилася інформація, що Яценюк і Порошенко ведуть переговори про блок на місцевих виборах. Це правда?

- Переговори вони і перед парламентськими вели, може, й зараз ведуть. Я не беру в них участі, але не проти того, щоби координувати свої зусилля. Ми - члени однієї коаліції. "Народний фронт" і Блок Петра Порошенка фактично є основою коаліції. Ми вже в одному човні, хочеться цього комусь чи не хочеться. У нас 230 народних депутатів. Якщо запитають, чи треба координувати свої зусилля на виборах - звичайно, треба.

- У ЗМІ з'явилася інформація, що Турчинов відійшов від Яценюка. Це правда чи ні?

- Це неправда. Просто Турчинов зараз займається конкретно своїм проектом, питаннями РНБО, питаннями оборони. Укріплення, зброя, зовнішня і внутрішня політика в цьому сегменті. У них посадові обов'язки трохи різні. До речі, саме те, що немає ніяких розбірок між Кабміном і президентом, Кабміном і РНБО, свідчить, що все нормально.

- Зараз Турчинов і Яценюк мають широкий спектр посадових обов'язків. Хто фактично керує партією?

- Регулярно вони знаходять час. Є політрада, є обласні партійні організації…

- Хто їх заміщає?

- Ну, ми достатньо самостійні всі люди.

Пашинський і головний фінансист НФ Микола Мартиненко

- Як часто Турчинов чи Яценюк зустрічаються із фракцією?

- Постійно зустрічаються. Але хотілося би частіше.

- І один і другий?

- В основному вдвох.

- Наскільки монолітна фракція НФ? Бо кажуть, що частина депутатів може повернутися в "Батьківщину"?

- Що? Ні. Ми перша в історії така велика депутатська фракція, де не продано жодного депутатського місця.

- Чому досі немає єдиного лідера фракції?

- Тому що лідери фракції зараз: один працює прем'єр-міністром, а другий - секретарем РНБО.

- Кажуть, що є така ідея у Миколи Мартиненка, щоби головою фракції став Павло Пинзеник.

- Я не чув про таку ідею.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

13.11.2018, 18:11
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

    • 31 березня 2020

    Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

    За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

     
    • 31 березня 2020

    Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

     
    • 30 березня 2020

    Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

     
    • 30 березня 2020

    Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

    Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

     
Система Orphus