Суд заборонив даішникам штрафувати на місці

Конституційний суд пояснив аспекти адміністративної відповідальності
28 травня 201515:19

Конституційний суд вирішив, що співробітники ДАІ не можуть штрафувати громадян на місці порушень правил дорожнього руху.

Правоохоронці можуть штрафувати на місці порушень вимог пожежної безпеки в лісах, правил полювання, рибальства, карантину тварин, ветеринарно-санітарних вимог, викидання сміття із вікон і дверей вагонів, безквитковий проїзд, неповагу до суду, повідомляє Укрінформ.

Притягнення осіб до адміністративної відповідальності за вказаними випадками відбувається у скороченому провадженні, тому штраф можна стягувати на місці.

Співробітник ДАІ має право за місцем правопорушення скласти протокол, а постанову про притягнення до адміністративної відповідальності мають виносити в районному відділі Державтоінспекції.

Рішення Конституційного суду розтлумачив суддя Віктор Шишкін: "Є правопорушення, які не потребують довготривалої процедури, але цей перелік є вичерпний, коли особу можна притягти до адміністративної відповідальності безпосередньо на місці".

"В усіх інших випадках у законі написано: "розгляд справи за місцем вчинення", тобто представник ДАІ повинен скласти протокол, опитати свідків, отримати пояснення від особи, яку притягують до відповідальності, та відправити цей протокол уповноваженому органу", - сказав він.

За словами Шишкіна, у районному відділенні ДАІ уповноважений працівник має провести повну процедуру зі складання постанови про притягнення до адміністративної відповідальності.

До процедури входить: отримати пояснення від порушника, встановити його матеріальний статус і розмір штрафу, а порушник правил дорожнього руху може залучити адвоката для захисту своїх інтересів.

Як відомо, наприкінці 2014 року в Україні почалося обладнання автомобілів патрульної служби терміналами для оплати штрафів на місці правопорушення.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

17.11.2018, 05:28
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus