Єремеєв "зкинув" ціну палива для "Укрзалізниці", але до ринкової не дотягнули

22 квітня 201520:50

За результатами переговорів ДП "Укрзалізничпостач" з ТОВ "ВОГ аероджет" ціна поставки дизпалива для держпідприємства була знижена на 3 тисячі гривень за тонну.

Про це йде мова у відповіді Мінінфраструктури на інформаційний запит INSIDER щодо угоди між названими компаніями на поставку 100 тисяч тонн дизельного палива, з постачанням у 2015 році, за 23 970 грн/т (загальна сума тендера становила 2,397 млрд грн.).

"7 квітня 2015 року ціна поставки дизельного палива була знижена до 22 969,68 грн/т,  повторно сторони обговорили питання зниження ціни з 20 квітня і досягли домовленості щодо додаткового зниження ціни до 20 970 грн/т", - йдеться у відповіді міністерства.

Як відомо, ТОВ "ВОГ аеро джет" контролюється групою "Континіум" народного депутата Ігоря Єремеєва. За даними консалтингової групи А-95, станом на 14-21 квітня середня гуртова ціна на ДП в Україні склала 19 270 грн/т.

У Мінінфраструктури зазначили, що "Укрзалізничпостач" ініціював новий тендер на дизпаливо, особливість якого в тому, що вперше учасники повинні були надати пропозиції не з фіксованою ціною, а розрахованими за формулою.

"Ця формула прив’язана до визнаних у всьому світі котирувань Platt’s European Marketscan та курсу валют за даними НБУ. Такий механізм дозволяє винести ризики коливань валютних курсів "за дужки" закупівлі і не закладати їх у ціну палива заздалегідь", - зазначили у відомстві.

У міністерстві наголосили, що, за умови оперативно проведеного тендеру, підприємство уже в цьому місяці мало б змогу проводити закупівлі дизпалива за ціною, розрахованою за формулою, а не продовжувати діючий договір з ТОВ "ВОГ аеро джет" з фіксованою ціною.

"Однак 8 квітня, напередодні розкриття пропозицій учасників торгів, державне підприємство "Укрзалізничпостач" отримало рішення Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України про призупинення конкурсних торгів", - йдеться у відповіді.

"Підставою для такого рішення стала скарга кременчуцької фірми "Енерго – Ресурс", яка на момент оскарження закупівлі офіційним шляхом не запрошувала документацію конкурсних торгів, не надала документів для участі в них і жодним чином не висловлювала бажання це зробити", - зазначили у міністерстві.

За результатами засідання Антимонопольним комітетом було запропоновано ДП "Укрзалізничпостач" підготувати додаткові роз’яснення щодо порядку розрахунку ціни згідно запропонованій формулі та надати їх на розгляд Колегії, яка в свою чергу прийме рішення про дату наступного засідання.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

28.11.2018, 12:50
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus