Нові патрульні: третій тур підготовки

Курсанти розповідають INSIDER, як вони вчаться, що подобається і що залишилося старорежимним
Фото з групи Вконтакте "Патрульна служба України"
20 квітня 201515:00

З 16 березня на базі Національної академії внутрішніх справ розпочалися навчання нової патрульної служби м. Київ. Їм передували кілька етапів відбору: анкетування, тестування на вміння логічно мислити, тест на рівень фізичної підготовки, військово-лікарська комісія та психологічний тест.

18 березня я успішно  пройшов додаткове психологічне тестування, після якого отримав запрошення на співбесіду перед навчанням, проте так і не поїхав. Головним стримуючим фактором виявився переїзд до Києва. Зіграли роль також сумнів у моїй психологічній здатності інтегруватися в ієрархічну систему правоохоронних органів і наявність робочого місця в Черкасах.

16 квітня мені ще раз зателефонували з гарячої лінії МВС із пропозицією все ж прибути на співбесіду, і я вдруге чемно відмовився, проте вирішив дізнатись, як справи в тих, хто все ж хоче стати новою поліцією. 

23-річний киянин Роман потрапив до першого потоку – навчання розпочав з 16 березня.

- Уже навіть вистріляли по 3 патрони, - говорить.

Роман склав перший тест на 50 балів, усі фізичні екзамени склав на "5".

- Мені багато що подобається: викладачі (тут їх називають тренери) дуже добре знають свої предмети та можуть відповісти на будь-які запитання. Серед них є багато офіцерів запасу, бізнес-тренерів. У принципі, все круто. Особливо всім подобається тактична і вогнева підготовка. Та, на мою думку, потрібно було проводити більш жорсткий екзамен із фізпідготовки і мати якісь обмеження щодо ваги, бачив дівчат 47-48 кг і зростом 160 см. Як вони будуть наводити порядок - не розумію, - сміється.

- Обіцяють змінити закон (подібний на США, Європу), соціальний захист, пільги, з/п 8-10 тис. грн. Як для мене, то є всі умови, щоб ніхто навіть не міг подумати про "хабар". Усі прагнуть змінити систему.

Курсантам уже видали форму – дві темно-сині футболки, кепку та флісовий светр, виробництва Іспанії, Китаю та Бангладешу. Проте часто вони скаржаться, що не підходить розмір, і в спільноті "ВКонтакті" пропонують обмін.

Шановні платники податків, доповідаю.Тут могла бути фоточка форми, яку днями видали курсантам Твоєї Нової Поліції (тм...

Posted by Alex Kharchenko on 19 квітня 2015 р.

23-річний Євген із Черкас на навчанні з 6 квітня. Мешкає в гуртожитку на вулиці Ушинського. Його потік проходить навчання у Навчально-науковому інституті права і психології НАВСУ на вулиці Кудряшова.

- 15 хвилин їду маршруткою, а потім пішки. Треба з’явитися до 08.00 – на построєніє. Але гуртожиток непоганий і недорогий – 650 грн/міс. Три кімнати на блок, кухня на поверсі. Смачно пообідати можна за 20 грн в інституті.

У групі нас 30 осіб, із них 8 дівчат (обіцяють, що нова поліція на третину складатиметься з представниць прекрасної статі). Є 5-6 юристів, технарі є, як і я, один із середньою освітою, наймолодшому 21 і трьом особам по 35 років – вони переселенці з Горлівки, - розповідає Женя.

 Фото з групи "ВКонтакте" "Патрульна служба України"

- Важкувато, - зізнається Олег із Дніпропетровської області, з яким ми разом проходили відбір. - Трохи забагато інформації. Але загалом усе радує.

Олег живе в гуртожитку при ННІ підготовки фахівців для підрозділів міліції громадської безпеки та внутрішніх військ на вулиці Колекторній. Платить мізерні, зважаючи на обіцяну стипендію у 2000, 350 грн.

Максим із Вінниччини винаймає з друзями квартиру.

- Подобається підхід до всього, - розповідає. - Маю великі надії. Є тренери, які дуже мотивують, а є такі, хто, навпаки, відбивають охоту. Особливо викладачі старої системи. Не хотілось би, щоб люди здавались і вішали ніс. Дуже багато залежить від нас.

 Фото з групи "ВКонтакте" "Патрульна служба України"

Особисто мене дуже бісять ті, хто каже: "Я як попаду на роботу, буду карати всіх та вся!". Ми не каральна стара система. Ми творимо щось нове. Не треба дивитися дуже сильно на Європу й інші країни, бо в нас свій менталітет, історія. Помічаю проблему з мовою. Проскакує в багатьох суржик, жаргон... Того потрібно позбуватися. Звичайно, є хитруни, які списують "квізи" (тестові завдання), і то, здається, найгірше. Не хотів би я мати тих напарників, які наберуть багато балів, а знань - нуль.

- Часто чуємо від викладачів, що ми - інші, порівняно з курсантами міліції, які сидять і мовчать, у нас живі дискусії і блиск в очах. Відчуваємо великі надії і відповідальність. Важко з навчанням, але віримо, що воно того варте. Я прийшов з ідеєю. Якщо нічого не зміниться, то я вже не знаю, кому і чому вірити.

Максим перепрошує і перериває розмову.

- Багато вчити, - пояснює.

У день у курсантів від трьох до п’яти пар. Теорія чергується з тестами на вивчену тему та практичними заняттями. Наприкінці кожного курсу іспит. Як розповідають, потрібно набрати не менш ніж 30 балів із 60-ти. Іспит можна перескладати. 

Навчання триватиме 10 тижнів і включає 25 курсів (предметів). Зокрема, таких як тактична підготовка (тактика комунікації патрульного, вербальна самооборона, зупинка ТЗ для перевірки з високим рівнем ризику, обшук будівлі, навички самооборони, основи патрулювання, евакуація працівника органів внутрішніх справ/громадянина)  – 140 годин, вогнева підготовка  - 38 годин, виявлення підроблених документів - 4 години, ідентифікація ознак наркотичної залежності – 2 години, ефективна комунікація – 8 годин, толерантність і недискримінація в роботі патрульних - 10 годин, професійна етика - 4 години, правила оформлення ДТП – 10 годин, стресостійкість – 4 години та інші.

 Фото з групи "ВКонтакте" "Патрульна служба України"
 

#kyivpolice Полицейская Академия. Экватор. Пару дней назад был ровно месяц, как мы прошли через КПП Академии. А ещё...

Posted by Михаил Киндракевич on 19 квітня 2015 р.

Ще один курсант, 24-річний киянин Олег,  покинув високооплачувану роботу заради реформ.

- Хочу щоб поліцію поважали, щоб люди могли розраховувати на допомогу від нас.

Навчається з 15 квітня. Перший тест склав на 54 бали, з фізичних склав тільки крос на 1 км, решту провалив. Має вищу юридичну освіту.

- Перші враження позитивні. Було дві специфічні лекції: одна про банківські картки та банкомати (як шахраї крадуть дані з карток) і банальна лекція про наркотичні засоби. Все інше поки що стандартне (адміністративне та кримінальне право). Там для мене нічого нового.

- Працювати ніби будемо 12 годин і 48 відпочинок, будуть авто- та піші патрулі. Можливо, і на велосипедах. Обіцяють з/п від 6000 грн, залежно від посади.

- Немісцевих більш ніж половина. Є такі, що приїхали по зарплату і типу "в Кієв". З групи чисельністю 30 осіб двоє-троє відверто не туди попали.

З першого потоку за власним бажанням навчання покинули близько семи осіб, в основному через сімейні обставини. Також скоро почнуть відраховувати за неуспішність.

Уже в червні, як обіцяє Арсен Аваков, нова поліція почне патрулювати вулиці Києва. До кінця року нова патрульна служба запрацює у п’яти містах-мільйонниках. 20 квітня відбір стартує в Одесі та Львові, з 5-го травня – в Харкові.

Захар Колісніченко для INSIDER

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

13.11.2018, 20:07
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

    • 31 березня 2020

    Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

    За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

     
    • 31 березня 2020

    Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

     
    • 30 березня 2020

    Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

     
    • 30 березня 2020

    Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

    Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

     
Система Orphus