Рейтинги прийдуть після результату

Рейтинг Арсенія Яценюка дав тріщину. Надто багато він ставив на прозахідну риторику та свою "англійську"
9 квітня 201514:00

Останні рейтинги, весняна київська погода та підготовка до місцевих виборів запалили в політиках вогонь боротьби. Якщо ще рік тому вони боролися винятково проти Януковича, а потім Путіна, то сьогодні почали боротись один проти одного, в рамках демократичного табору.

Намагання деяких представників "Свободи", "Батьківщини" та нового лідера ще невідомого політичного проекту Сергія Капліна провести "ревізію уряду" наразі більше схожі на дешевий піар.

Усі громадяни розуміють, що боротьба з корупцією блокуванням трибуни парламенту не проводиться.

Створення тимчасової слідчої комісії для розслідування можливої корупції в стінах уряду - проблема актуальна. Але те, як це робить Арсеній Яценюк, - теж не варіант. Адже ховатися, закриватися та приховувати - не методи нашого часу.

Арсеній Петрович сучасний і креативний політик, який уміє працювати з народними масами. У його стилі було б не просто допустити комісію у свій Кабінет, а очолити процес боротьби із казнокрадами. Реально знайти схеми та корупціонерів. Вигнати їх із таким скандалом, якого ще не було в українській політиці. Конфіскувати все майно казнокрадів. Очиститись і піти далі.

Народ би це підтримав і пробачив Арсенію Петровичу, навіть якби це були його найближчі друзі та старі партійні соратники. Навіть більше, українці б оцінили те, що він пішов проти клановості та особистісних відносин заради реформ і країни.

Але що ми маємо натомість? Плакати в Раді й емоційні виступи Геращенка? Поїздки з Арсеном Аваковим на електромобілі по Києву? Театральні затримання на Кабміні?

Усе це народ розцінює винятково як популізм, намагання пропіаритися та здобути короткочасні електоральні бали. Жодних реальних кроків. Ідеологія "Хто проти уряду - працює на інтереси Путіна" почала давати тріщину.

Але після отримання згоди на кредитування від МВФ рейтинг Арсенія Яценюка - пішов униз. Надто багато він ставив на прозахідну риторику та свою "англійську", і надто мало на реальні справи для звичайних українців.

У словах очільника уряду практично не звучало про робочі місця та інвестиції, зростання зарплат і пенсій. А час і ресурси потрібно виділяти і на благі справи. Потрібно займатися соціалкою, навіть попри війну, що, власне, стало б демонстрацією сили Кабінету Яценюка.

Натомість сьогодні ми стаємо свідками перипетій у демократичному таборі промайданівських партій. І це небезпечно. Адже чвари демократів можуть призвести до політичного реваншу екс-"регіоналів", які сьогодні себе гламурно називають опозицією.

Зараз і уряд, і Верховна Рада, і президент мають забути про рейтинги, а почати реальну боротьбу з корупцією. Бо якщо одночасно реформувати та боротися із казнокрадами не виходить, то хоча би потрібно зробити щось одне. А рейтинги прийдуть, після результату.

Розділи :

КОМЕНТАРІ

20.10.2019, 22:23
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus