ГПУ оскаржила в суді приваитзацію енергокомпаній Ахметова і Гуменюка

7 квітня 201515:25

Генеральна прокуратура звернулась до суду з позовами про визнання незаконною приватизації ПАТ "Дніпроенерго", ПАТ "Закарпаттяобленерго" та ПАТ "Донбасенерго"

Крім того, судом розглядається позовна заява прокуратури про визнання протиправними та скасування актів Кабміну та Фонду державного майна щодо приватизації державних пакетів акцій ПАТ "Донбасенерго", повідомляє прес-служба ГПУ.

ГПУ заявляє, що умови приватизації сформульовані таким чином, щоб штучно створити передумови для придбання належних державні акцій наперед визначеними суб’єктами. Також відомство вказує на відсутність торгів та конкуренції при визначенні ціни підприємств.

Повідомляють, що пакет акцій ПАТ "Дніпроенерго" продано за ціною, яка лише на 0,48 % вища від стартової, а ПАТ "Закарпаттяобленерго" – на 4,2 %.

"У такий спосіб відчужено корпоративні права на суму понад 2 млрд. грн. Для порівняння: нещодавня приватизація 25 % державного пакета акцій цього ж ПАТ "Закарпаттяобленерго" відбулася за ціною, яка у 3,9 разів вища від початкової", - повідомляє ГПУ.

У 2012 році "ДТЕК" Ріната Ахметова приватизував 25% акцій ПАТ "Дніпроенерго" за 1 млрд 179,7 млн грн. При цьому холдинг був єдиним учасником приватизаційного конкурсу.

У 2012 році ТОВ "Енергетична Україна ТВ" (Київ), що входить до російського холдингу VS Energy, виграло конкурс з приватизації 50% акцій "Закарпаттяобленерго" з ціною 140,7 млн грн.

У 2013 році ПРАТ "Енергоінвест Холдинг" (Донецьк) перемогло в конкурсі з приватизації 60,8% акцій "Донбасенерго", запропонувавши за пакет 718,92 млн грн.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

15.11.2018, 07:11
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 14 листопада 2019

  На Банковій запалили свічки: активісти питають, що буде зі справами Майдану

   
  • 14 листопада 2019

  Обвинуваченого у вбивстві журналіста Сергієнка суд повернув під варту. Він чекає на ухвалу

  З поліцією його охороняє десяток небайдужих громадян

   
  • 13 листопада 2019

  Адвокат переконував суд, що Онищенко купив коня на ті €500 тис., які обвинувачення просило арештувати

   
  • 7 листопада 2019

  Загибель свідка у справі Шеремета: близькі вказують на ознаки інсценування

  У свідка могли проходити слідчі дії у справі вбитого журналіста Павла Шеремета

   
Система Orphus