Коломойський розповів, коли "Укрнафта" виплатить дивіденди

Бізнесмен вважає, що "Нафтогаз" має повернути компанії частину боргу
27 березня 201508:34

Екс-губернатор Ігор Коломойський заявив, що "Укрнафта" виплатить дивіденди державі після того, як НАК "Нафтогаз" віддасть хоча б частину 100-мільярдного боргу перед компанією.

"Нехай розрахуються хоч трохи, і ми тоді заплатимо і дивіденди, і заплатимо оренду, все заплатимо, і з приватними акціонерами розрахуємося", - цитує Коломойського ТСН.

"Протягом багатьох років НАК "Нафтогаз", який є головним акціонером "Укрнафти", вилучав (щоб не сказати крав) газ, який вона видобувала, не сплачуючи при цьому жодної копійки", - вважає він.

"І ось так він накрав на сьогодні 10,5 млрд кубів газу, який при нинішній ціні оцінюється в 100 мільярдів", - заявив Коломойський.

За його словами, коли навколо "Укрнафти" розгорівся скандал, акціонери компанії вирішили, що виплатять дивіденди, якщо "Нафтогаз" поверне хоча б 5-6 мільярдів зі 100.

При цьому він зазначив, що в "Укрнафти" є як приватні акціонери, які асоціюються з Коломойським, так й інституціональні - фонди Dragon Capital, "Конкорд-Інвест" та інші.

"Тому весь сир-бор не в тому, що ми не заплатили дивіденди. Він полягає в тому, що НАК "Нафтогаз" знекровив компанію "Укрнафта", а тепер для того, щоб, я так розумію, десь підсвідомо замести сліди, приймаються закони, щоб не платити за ці 10,5 млрд кубів газу", - сказав Коломойський.

За словами бізнесмена, зараз триває підготовка до судового процесу з приводу боргу "Нафтогазу" перед "Укрнафтою".

Як ідеться у матеріалі INSIDER "Накопичений патріотизм Коломойського", у 2006 році "Укрнафта" передала до газотранспортної системи (ГТС) та підземних сховищ газу (ПСГ) природний газ загальним обсягом 2,061 мільярда кубометрів.

Спочатку "Укрнафта" заблокувала підписання договору з "Нафтогазом" на продаж газу для населення за ціною 112 гривень за тисячу кубів (з ПДВ). "Укрнафта" наполягала, що ця ціна є нижчою за собівартість видобутого газу.

Наступними судовими рішеннями були задоволені позовні вимоги "Укрнафти" в повному обсязі та зобов'язано "Укртрансгаз" укласти з напівдержавною компанією договір зберігання природного газу на період до 15 квітня 2010 року з подальшою автоматичною пролонгацією.

Як пояснював свою позицію "Нафтогаз", на виконання вимог законів України та актів Кабміну, з метою уникнення дефіциту природного газу власного видобутку для забезпечення потреб населення НАК використав обсяги газу, видобутого "Укрнафтою" протягом 2006 року, для тих самих потреб населення.

"Нафтогаз" посилався на те, що природний газ, переданий "Укрнафтою" у газотранспортну систему у 2006 році, є спожитим населенням і відсутнім у ГТС і ПСГ "Укртрансгаз". Як стверджувала НАК, відбір цього обсягу газу, згідно із заявкою "Укрнафти", призведе до дефіциту природного газу.

Наслідком стане необхідність здійснити закупівлю імпортованого природного газу, який є значно дорожчим за газ власного видобутку. Автоматично це спричинить значні збитки державі.

Але суди не звертали уваги на доводи НАК і постійно ставали на бік "Укрнафти", що підтверджує останнє судове рішення, датоване травнем 2014 року.

"Укрнафта", "не продавши" газ в 2006 році НАКу по 112 гривень за тисячу кубів, намагалася повернути його та продати за ринковими цінами, які становили понад 5 тисяч гривень за тисячу кубів.

"Нафтогаз", який мав отримати газ "Укрнафти" 2006 року за 231 мільйон гривень, мав витратити близько 10 мільярдів бюджетних коштів на його закупівлю та повернення.

НАК офіційно повідомила, що з 2006 року з "Укрнафтою" було підписано всього один договір купівлі-продажу на обсяг 780,3 мільйона кубометрів, видобутий у січні-квітні 2007 року. І все.

"При цьому "Укрнафта" свою відмову в укладенні зазначених договорів мотивує низьким рівнем закупівельної ціни природного газу, встановленої НКРЕ", - йдеться у відповіді НАК.

У "Нафтогазі" стверджують, що ведуть більш-менш безуспішні судові спори з "Укрнафтою" і таке ж листування з НКРЕ.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

14.11.2018, 14:42
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus