Росія незаконно "націоналізувала" в Криму об'єктів на $1 тлрн

6 березня 201522:34

Так звана “влада” тимчасово окупованого Кримського півострова незаконно експропріювала близько 300 об’єктів приватної власності.

Такі дані оприлюднив у п'ятницю у Вашингтоні під час презентації доповіді "Порушення прав людини в окупованому РФ Криму" автор дослідження Андрій Клименко, повідомляє Укрінформ.

"На сьогодні є інформація, що в Криму експропрійовано 270 об'єктів приватної власності, а також у самому Севастополі – ще понад 30", - зазначив експерт.

Він уточнив, що йдеться не про дрібні торгівельні точки, а про більш-менш великі об'єкти.

"Це, наприклад, майно всіх мобільних операторів, хлібокомбінати, енергетичні компанії, які поставляли різні види енергії до регіонів Криму, всі автовокзали на півострові, Севастопольський морський завод", - розповів Клименко.

Він також погодився, що для визначення загальної вартості майна в Криму, яке незаконно перейшло у власність Російської Федерації, потрібно враховувати об'єкти дорожньо-транспортної інфраструктури, у т.ч. автомобільні дороги і залізницю, морські причали, а також військові бази. Крім того, на окрему увагу заслуговують природні викопні ресурси, у тому числі, у морській зоні довкола півострова.

"У цьому випадку може йтися про близько трильйона доларів", - відповів Клименко на питання про оцінну вартість експропрійованого в України майна в Криму. Він додав, що для точних оцінок необхідне залучення серйозних міжнародних консалтингових компаній.

Під час обговорення цього питання з іншими експертами, присутніми в залі, було висловлено тверду думку, що Україні необхідно подавати позови за всіма зазначеними моментами до міжнародного суду і твердо відстоювати свої позиції. Як, наприклад, у справі з ЮКОСом, за якою Росії присудили виплатити реальний штраф понад $50 млрд.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

17.11.2018, 21:02
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 22 серпня 2019

  Обвинуваченого у вбивстві журналіста Сергієнка випустили із СІЗО

  Вадима Мельника обвинувачують в організації викрадення та вбивства журналіста Василя Сергієнка

   
  • 21 серпня 2019

  Огляд рішень Уряду: звіт Гройсмана, саботували трансформацію національних лікарень та виділили гроші постраждалим в АТО

  У Кабміні заслухали звіт Гройсмана, проте не трансформували найбільші лікарні 

   
  • 21 серпня 2019

  Справа фермера Бутрименка: фінансування тероризму vs теракт

   
  • 20 серпня 2019

  Черняхівський з небуття. Хто озвучує меседжі Портнова на квазі-мітингах у Києві

  Дивні акції, суголосні з заявами Портнова та Богдана, охороняють тітушки

   
Система Orphus