Росія незаконно "націоналізувала" в Криму об'єктів на $1 тлрн

6 березня 201522:34

Так звана “влада” тимчасово окупованого Кримського півострова незаконно експропріювала близько 300 об’єктів приватної власності.

Такі дані оприлюднив у п'ятницю у Вашингтоні під час презентації доповіді "Порушення прав людини в окупованому РФ Криму" автор дослідження Андрій Клименко, повідомляє Укрінформ.

"На сьогодні є інформація, що в Криму експропрійовано 270 об'єктів приватної власності, а також у самому Севастополі – ще понад 30", - зазначив експерт.

Він уточнив, що йдеться не про дрібні торгівельні точки, а про більш-менш великі об'єкти.

"Це, наприклад, майно всіх мобільних операторів, хлібокомбінати, енергетичні компанії, які поставляли різні види енергії до регіонів Криму, всі автовокзали на півострові, Севастопольський морський завод", - розповів Клименко.

Він також погодився, що для визначення загальної вартості майна в Криму, яке незаконно перейшло у власність Російської Федерації, потрібно враховувати об'єкти дорожньо-транспортної інфраструктури, у т.ч. автомобільні дороги і залізницю, морські причали, а також військові бази. Крім того, на окрему увагу заслуговують природні викопні ресурси, у тому числі, у морській зоні довкола півострова.

"У цьому випадку може йтися про близько трильйона доларів", - відповів Клименко на питання про оцінну вартість експропрійованого в України майна в Криму. Він додав, що для точних оцінок необхідне залучення серйозних міжнародних консалтингових компаній.

Під час обговорення цього питання з іншими експертами, присутніми в залі, було висловлено тверду думку, що Україні необхідно подавати позови за всіма зазначеними моментами до міжнародного суду і твердо відстоювати свої позиції. Як, наприклад, у справі з ЮКОСом, за якою Росії присудили виплатити реальний штраф понад $50 млрд.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

17.11.2018, 21:02
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 28 вересня 2019

  "Хто наступна Гандзюк?": активісти прийшли до Офісу президента

  У п'ятницю, 27 вересня, під Адміністрацією президента відбулася друга “Ніч на Банковій”. Активісти лишили напис на асфальті із запитанням: "Хто наступна Гандзюк?"

   
  • 26 вересня 2019

  “Пожаліли його, живий лишився, а він тепер в суді свідчить”, - в суді з розстрілу групи спецпризначення оприлюднили “прослушку” фігуранта

  Запорізький апеляційний суд на фінішній прямій розгляду справи розстріляних спецпризначенців

   
  • 21 вересня 2019

  Члени "Демократичної сокири" звернулись до міграційної служби щодо потрійного громадянства Коломойського

  Про це стало відомо під час акції "Імпічмент Коломойському", яка відбулась біля Офісу президента у Києві, 20 вересня

   
  • 18 вересня 2019

  У Києві відбулась церемонія подяки ексдиректору Українського інституту національної пам'яті В'ятровичу

   
Система Orphus