"Боїнг" у Донецькій області збили з російського "Бука", - ЗМІ

6 березня 201509:05

Голландська телекомпанія NOS із посиланням на джерела в прокуратурі та правоохоронних органах стверджує, що "Боїнг" у Донецькій області збили з російського зенітного комплексу "Бук".

Більш ніж мільйон вивчених документів, фото- і відеоматеріалів підтверджують версію, що пасажирський літак було збито з російського зенітного ракетного комплексу "Бук", повідомляє дані NOS Радіо Свобода.

У матеріалі йдеться, що гальмують розслідування спецслужби - як нідерландські, так і російські. Останні, за словами джерел, досі продовжують спроби злому комп'ютерних систем нідерландських поліції і прокуратури.

На думку джерел, протидія голландських спецслужб розслідуванню може бути пов'язана з небажанням політичного істеблішменту країни довести розслідування до кінця, тобто не допустити кримінального переслідування причетних до злочину осіб.

Без активної співпраці спецслужб нідерландської поліції і прокуратури складно вийти на слід.

Раніше в офіційній спільній заяві прокуратури, поліції і спецслужб Нідерландів усі три структури заявили, що працюють злагоджено і нарікань один на одного не мають.

Автору статті Роберт Бас пояснив, що остаточні висновки розслідування, радше за все, будуть такі: "Боїнг" збив російський "Бук", доставлений на українську територію, ймовірно, з російським екіпажем.

"Щодо останнього пункту - російського екіпажу, то поки що немає повної впевненості. Повторюся, розслідування триває. І офіційних висновків наразі зроблено й опубліковано не було", - сказав Бас.

"Але проаналізований матеріал, за словами відразу декількох джерел із команди слідчих, саме такий, як описано в нашій статті", - додав він.

Джерела телекомпанії NOS з песимізмом дивляться на шанси знайти безпосередніх виконавців злочину. Імовірно, ці люди вже змінили імена, а можливо, і зовсім були ліквідовані російськими спецслужбами.

Бас пише, що є дуже серйозні підстави вважати, що російські спецслужби регулярно роблять спроби злому комп'ютерних систем нідерландської поліції і прокуратури.

Усі нідерландські смартфони і ноутбуки, які побували в Україні і були підключені до місцевих мереж зв'язку, довелося знищити через загрозу наявності на них шпигунського програмного забезпечення.

У деяких випадках в цілях обережності довелося навіть заново встановлювати домашні мережі співробітників поліції, заявили джерела.

Пасажирський "Боїнг" компанії "Малайзійські авіалінії", що здійснював рейс МН-17 за маршрутом Амстердам - Куала-Лумпур, розбився 17 липня в Донецькій області.

Усі 298 осіб, які перебували на його борту, загинули. Більшість пасажирів - 196 осіб - були підданими Нідерландів, 38 осіб були з Австралії.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

19.11.2018, 04:09
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

    • 31 березня 2020

    Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

    За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

     
    • 31 березня 2020

    Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

     
    • 30 березня 2020

    Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

     
    • 30 березня 2020

    Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

    Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

     
Система Orphus