Путін планував почати розчленування України з Харкова та Криму

24 лютого 201519:31

Російське видання "Новая газета" опублікувала документ-план відторгнення Росією низки територій України.

Як зазначає видання, в цілому високий ступінь збігу цього проекту з подальшим діями російської влади кидається в очі, хоча реальний хід української драми вніс певні корективи.

Так, зокрема, оточення Путіна розраховувало розпочати розчленування України з Криму та Харківської області, а зовсім не Донецької з огляду на "тісні ділові та політичні зв'язки місцевої бізнес-еліти, очолюваної Ахметовим, з рядом представників опозиційного олігархічного альянсу".

"Під час оцінки політичної ситуації в Україні слід виходити з визнання, по-перше, банкрутства президента В. Януковича і його правлячої "сім'ї", що нестримно втрачає контроль над політичними процесами. По-друге, паралічу центральної влади і відсутності в країні виразного політичного суб'єкта, з яким Російська Федерація могла б вести переговори; по-третє, невисокої вірогідності появи такого консенсусного суб'єкта після дострокових парламентських і президентських виборів, анонсованих В. Януковичем 4 лютого ц.р.", - йдеться в документі.

У тексті зазначається, що Євросоюз і США припускають дезінтеграцію країни і навіть не вважають такий розвиток подій екстраординарним.

Також, за російським планом, Конституція України в будь-якому разі має бути нездатна стати механізмом, за допомогою якого можна було б легітимним чином запустити інтеграцію українських східних територій і Криму у державно-правове поле Російської Федерації.

Також там зазначено, що "Росія повинна домогтися укладення договорів про транскордонне та транскордонне співробітництво, а потім встановити прямі державно-договірні відносини з тими українськими територіями, "де в наявності стійкі проросійські електоральні симпатії".

Серед таких областей, згідно з документом, немає Донецької області.

"У першу чергу - з Республікою Крим, Харківською, Луганською, Запорізькою, Миколаївською, Дніпропетровською і меншою мірою - Херсонською та Одеською областями.

У документі також прописано послідовне висування трьох гасел, що випливають один з одного:

- вимога "федералізації" (або навіть конфедералізаціі) в якості гарантії для даних регіонів від втручання прозахідних і націоналістичних сил в їхні внутрішні справи;

- незалежний від Києва вступ східних і південно-східних областей на регіональному рівні до Митного Союзу;

- пряма суверенізація з наступним приєднанням до Росії, як єдиного гаранта сталого економічного розвитку та соціальної стабільності.

У плані також передбачається підготовка умов для проведення в Криму та Харківської області (а далі і в інших регіонах) референдумів, що ставлять питання про самовизначення та подальшої можливості приєднання до Російської Федерації.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

21.11.2018, 20:16
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus