Міносвіти: лише 20% вишів готові виконувати закон "Про вищу освіту"

26 грудня 201415:46

Директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук заявив, що до імплементації Закону "Про вищу освіту" у 2015 році не готові 80% національних університетів.

"У нас майже 80% університетів, які називають себе національними, не вимагають від тих абітурієнтів, які до них прийдуть, тести поглибленого рівня", - цитує його Укрінформ.

За словами Лікарчука, в Україні зберігається практика, "коли університетам треба набрати будь-кого, в тому числі за бюджетні кошти, а не набрати кращих".

"От вам реальний приклад імплементації Закону "Про вищу освіту" - коли керівники не готові і не хочуть працювати по-новому", - зазначив він.

В свою чергу голова Комітету ВР з питань науки і освіти Лілія Гриневич назвала імплементацію Закону "Про вищу освіту" у 2015 році викликом для системи освіти.

"Зараз перед нами величезний виклик, значно складніший, ніж написати і ухвалити закон, - це виклик імплементації закону. Зараз ми маємо так звану тиху фазу імплементації…Але мушу повідомити, що в кризовий 2015 рік імплементація закону входить вже в таку фазу, коли самі університети, вищі навчальні заклади повинні показати, як вони впроваджують закон. І готовність наших університетів до цього є дуже різною", - зазначила Гриневич.

Вона закликала прогресивну освітянську громадськість, студентів у 2015 році моніторити, як різні вищі навчальні заклади імплементують цей закон.

"Для нас принципово важливо, щоб ми отримали результат і якнайшвидший, в тому, щоб якість української вищої освіти справді підвищилася і ми могли претендувати на входження до європейського освітнього простору не як бідні родичі, а як повноцінні партнери", - заявила вона.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

13.11.2018, 17:35
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus