Директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук заявив, що до імплементації Закону "Про вищу освіту" у 2015 році не готові 80% національних університетів.
"У нас майже 80% університетів, які називають себе національними, не вимагають від тих абітурієнтів, які до них прийдуть, тести поглибленого рівня", - цитує його Укрінформ.
За словами Лікарчука, в Україні зберігається практика, "коли університетам треба набрати будь-кого, в тому числі за бюджетні кошти, а не набрати кращих".
"От вам реальний приклад імплементації Закону "Про вищу освіту" - коли керівники не готові і не хочуть працювати по-новому", - зазначив він.
В свою чергу голова Комітету ВР з питань науки і освіти Лілія Гриневич назвала імплементацію Закону "Про вищу освіту" у 2015 році викликом для системи освіти.
"Зараз перед нами величезний виклик, значно складніший, ніж написати і ухвалити закон, - це виклик імплементації закону. Зараз ми маємо так звану тиху фазу імплементації…Але мушу повідомити, що в кризовий 2015 рік імплементація закону входить вже в таку фазу, коли самі університети, вищі навчальні заклади повинні показати, як вони впроваджують закон. І готовність наших університетів до цього є дуже різною", - зазначила Гриневич.
Вона закликала прогресивну освітянську громадськість, студентів у 2015 році моніторити, як різні вищі навчальні заклади імплементують цей закон.
"Для нас принципово важливо, щоб ми отримали результат і якнайшвидший, в тому, щоб якість української вищої освіти справді підвищилася і ми могли претендувати на входження до європейського освітнього простору не як бідні родичі, а як повноцінні партнери", - заявила вона.