Ромпей запропонував Україні стати федерацією для вирішення кризи

Ромпей назвав українську кризу найбільшою у Європі з часу закінчення "холодної війни"
Фото: Максим Кудимець/INSIDER
26 листопада 201410:27

Голова Європейської ради Герман ван Ромпей заявив, що Україна повинна стати децентралізованою і знайти своє місце в Європі для вирішення кризи на Донбасі.

"Потрібне глобальне рішення. Потрібно знайти спосіб для України стати децентралізованою (або федералізованою) та інклюзивною країною. Потрібно визначити місце України в Європі", - цитує Ромпея Інтерфакс-Україна.

За словами Ромпея, з моменту припинення вогню на Донбасі 5 вересня загинуло близько тисячі осіб. "Я більше не називаю це припиненням вогню. Майбутнім припиненням вогню уготована та ж доля, якщо ми обмежимося управлінням ситуації на місці", - сказав він.

Ромпей назвав українську кризу найбільшою у Європі з часу закінчення "холодної війни".

"Гірше того, справа йде до війни на континенті, яка ризикує стати смертельною з часу балканських воєн. Хто порушує кордони, той порушує мир", - сказав він.

Він зазначив, що європейські країни змогли виступити єдиним фронтом на підтримку України проти Росії, незважаючи на розбіжності, пов'язані з енергетичними інтересами, географічною ситуацією та історичним досвідом.

На його думку, Україна повинна зблизитися з Європою, як того бажає більшість населення країни, і при цьому встановити коректні відносини з Росією, "своїм сусідом, з яким вона має спільну історію, культуру і мову".

Ромпей завершує свій другий термін на посаді голови Євроради в листопаді і важає, що потрібно зібрати головних фігурантів навколо переговорного столу для досягнення угоди за зразком "Осло 1993" щодо Донбасу.

"Такий діалог вимагає, знову і знову, політичної довіри, повернення довіри, тому що сьогодні її катастрофічно не вистачає", - зазначив Ромпей.

Ромпей запевнив, що його наступник (Дональд Туск) цілком це усвідомлює. Туск повинен зайняти свій новий пост 1 грудня 2014 року.

Угода в Осло - двосторонні закриті переговори в Осло між Ізраїлем і Організацією звільнення Палестини за посередництва США.

Переговори завершилися підписанням 13 вересня 1993 р. у Вашингтоні Декларації про принципи. Документом передбачалося введення місцевого самоврядування в Секторі Газа і на Західному березі річки Йордан на період до 5 років.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

20.11.2018, 21:09
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus