Кличко в заручниках у МАФії?

Здоров’я киянина в реальній небезпеці, не меншій, ніж його гаманець
17 листопада 201414:00

Київ, переживаючи за політичні баталії національного масштабу, війну на Сході та голод у Африці, забув про свої внутрішні проблеми.

Обираючи мера міста, "горожани" більше думали про правильний політичний розклад у країні, ніж про толкового менеджера, який би сформував нове обличчя столиці. Адже місто, яке колись славилося своїми зеленими насадженнями, надсучасними заводами та інтелігентними мешканцями, наразі в минулому.

Обличчя Києва - "ларьки", базарчики біля метро, запарковані машинами узбіччя, надмір рекламних носіїв, забудовані сквери, смітники біля дитячих майданчиків, знову "ларьки" та корумповані чиновники, які все це "кришують".

У місті змінюються градоначальники, але принципи дерибану залишаються - враження, що вони вічні.

Інколи стає дуже дивно, коли безчинство з розташуванням торговельних МАФів на вулицях Києва називають "Шанхаєм", адже порівняти змаргіналізований Київ із розвинутим Шанхаєм більш ніж складно.

Саме МАФи, а ще маршрутки, своєю присутністю і знищили те саме обличчя столиці. І допомогли їм у цьому корумповані чиновники.

Зазвичай МАФами заправляють мережево. Очолюють такий бізнес як окремі бізнесмени, так і окремі групи впливу. Групи також поділяються за інтересами та можливостями посад: чиновники, прокурорські, міліція.

Чиновницька мафія, яка займається бізнесом на стихійній торгівлі, станом на сьогодні настільки зміцніла, що боротися з нею точково уже неможливо. На кожен ліквідований МАФ виростає три нових. На кожного, хто починає на низах боротися із мережами МАФів, знаходиться свій "люстраційний" комітет. Це - в кращому випадку, в гіршому - фізичні розправи.

Зазвичай МАФи встановлюють самовільно, бажано по декілька відразу. Конкуренти по бізнесу можуть знести, спалити, натиснути, тому винятково для диверсифікації бізнесу краще ставити відразу кілька конструкцій, що, власне, успішно і роблять. Після встановлення до власника нової конструкції приходять представники міста, які офіційно вказують на недоліки. І тут же - неофіційно - пропонують їх вирішити.

Обороти МАФівського бізнесу мільярдні, але їх не контролює ні держава, ні місто. І починати боротися з ними ніхто не хоче. Адже є питання для держави і важливіші, і прибутковіші, як-от: перерозподіл ринку енергетики, нафтопродуктів, газу чи вантажоперевезень.

Особисто я не розумію, навіщо боротися за Гостинний двір, якщо по всій Контрактовій площі кілька сотень "ларьків" і "шаурменних ресторанів"?

Навіщо висаджувати квіти, навіщо облаштовувати старі будинки чи ремонтувати Золоті ворота, якщо вони будуть заставлені кава-машина, "улітками" та "пивними міні-маркетами"?

Це питання риторичні. Але є і питання більш конкретні, наприклад: як власники МАФів платять за світло? Чи є там санітарна інспекція? Чи є взагалі контроль якості товарів?

Навіть не питатиму про офіційне працевлаштування продавців, податки чи навіть реєстрацію.

Мова про те, що здоров’я покупця в реальній небезпеці, не меншій, ніж його гаманець. Адже, наприклад, за світло з МАФів платить місто. Бо дуже часто МАФи підключені до електромереж станцій метро чи найближчих комунальних установ. Останні збільшують люфт використання світла, отримуючи "бонуси" від власників МАФів.

Коли Кличко ще вперше йшов у мери, то розповідав про мрії збудувати європейську столицю, про глобальне місто, в якому будуть жити щасливі люди. Але діяльність сьогоднішнього Віталія мало турбує добробут жителів столиці.

Пане МЕР, повертайтесь із відпустки (ПОСИЛАННЯ), і давайте потрошки приводити до ладу обличчя міста, закуповувати сіль і пісок, нарешті вмикати теплу воду в усіх будинках, врешті-решт прибирати МАФи та лагодити міський транспорт.

Як-не-як ви займаєте дві посади - і мера, і голови КМДА, то хоч на одній із них почніть працювати. Місто тоне у МАФах, корупції та розчаруванні у виборі мера.

Гарного відпочинку в Йорданії і подивіться, будь ласка, чи там є МАФи на пляжах біля моря.

Розділи :

КОМЕНТАРІ

 • Проблема не в том, что эти МАФЫ там стоят, а в том, что люди в них что то себе покупают. Проблема в сознаниии людей. Как только они перестанут покупать и просто будут мимо проходить, МАфы исчесзнут сами по себе. До тех пор пока они будут приносить прибыль - никто их не снесет!!

14.11.2018, 03:26
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus