Аваков: уряд змушують купувати вугілля у РФ і бойовиків

12 листопада 201412:51

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що в питанні закупівель Україною вугілля урядом маніпулюють для поставок із РФ та окупованих територій Донбасу.

"Я вважаю, що урядом маніпулюють. Я вважаю, що компанія розгорнута проти поставок вугілля з ПАР проти Мінпаливенерго. І є компанії, які забезпечують інтереси - поставити нас в залежність від РФ, від псевдоорганізацій "ЛНР"-"ДНР", - сказав Аваков на засіданні уряду.

Прем'єр Арсеній Яценюк заявив, що СБУ має перевірити закупівлі вугілля, а також тиск на уряд.

"Це питання національної безпеки, коли в силу різних подій щодо так званої перевірки, Україна втратила можливість закуповувати вугілля з інших країн світу окрім Росії та територій "ЛНР" та "ДНР", – сказав Яценюк.

Міністр палива Юрій Продан заявив, що міністерство палива та енергетики провело перевірки щодо контрактів на постачання вугілля із ПАР.

"Ціна повністю відповідає ринковій ціні, вона формувалася виходячі із ціни на вугілля в порту ПАР. Я підкреслюю, що ця ціна є ринковою. Досить прозорою є ціна на її транспортування. Є обґрунтована ціна", - сказав Продан.

За його словами, компанія-постачальник із ПАР відмовилася привозити до України вугілля через непросту ситуацій із перевірками та тиском.

"Нажаль, склалася ситуація: або ми купуємо дефіцитне вугілля в Росії, або ми вимушені купувати це вугілля, яке контролюється проросійськими угрупованнями на сході України", - додав Продан.

"Всі компанія дуже насторожено відносяться до наших спроб сьогодні знайти альтернативні джерела вугілля", - сказав Продан.

За його словами, із Україною не хочуть співпрацювати, так як всі компанії відслідковують ситуацію навколо Мінпаливенерго України.

"Після того, що відбувається на сьогоднішній день, коли проходять серйозні блокування компанії, звісно, відомі європейські трейдери відмовляться від постачання вугілля, тому що в будь-який момент у нас в порту може припинитися або відгрузка вугілля, або оплата", - сказав Продан.

Про подробиці скандалу між урядом та Адміністрацією президента у закупівлях вугілля читайте у матеріалі INSIDER "АП и Кабмин воюют из-за угля".

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

14.11.2018, 13:29
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus