Порошенко ініціює скасування особливого статусу деяких районів Донбасу

фото прес-служби президента
3 листопада 201420:25

У вівторок відбудеться засідання РНБО, на якому буде ініційовано скасування закону про особливий статус деяких районів Донецької та Луганської областей.

Таке рішення пов’язане з проведенням бойовиками своїх псевдовиборів, - повідомляє прес-служба глави держави.

"Одне із питань, яке я винесу на розгляд РНБО, - скасування закону про особливості місцевого самоврядування в окремих районах Донеччини та Луганщини. Свого часу цей закон виконав надзвичайно важливу роль в зупиненні зовнішньої інтервенції, мобілізації підтримки світом Мінських мирних домовленостей, щирості намірів України щодо деескалації ситуації на Донбасі", - йдеться в заяві Порошенка.

При цьому президент підкреслив, що наміри української сторони бойовики відкинули.

"Ми продемонстрували мешканцям Донецької і Луганської областей і зовнішньому світові щире прагнення Києва до політичного врегулювання. Таку можливість бойовики відкинули. Проведення псевдовиборів торпедувало закон і різко загострило ситуацію на Донбасі. Ті широкі повноваження, які передбачав закон, ми готові надавати лише легітимно обраним органам місцевого самоврядування. А не бандитам, які самі себе вінчають на царство", - сказав Порошенко.

Крім того, глава держави заявив про намір ініціювати на Донбасі створення вільної економічної зони зі спеціальним режимом торговельних відносин з Євросоюзом та Росією.

"З часом запропоную парламенту прийняти закон про створення там вільної економічної зони", - заявив він у своєму зверненні.

За словами президента, відновлення інфраструктури Донбасу здійснюватиметься з коштів міжнародного фонду, куди увійдуть також і фінанси іноземних партнерів.

При цьому Порошенко зазначив, що ресурсів фонду вистачить на відновлення пошкодженої інфраструктури, але за умови відновлення української влади і безпеки в регіоні.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

14.11.2018, 05:01
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus