Токсичні морди і внутрішня вата

Вибори потрібні, щоб максимально позбутися теперішньої вати в парламенті і менше впустити нової
Фото: Максим Кудимець/INSIDER
14 жовтня 201410:30

Я давно помітив скепсис суспільства щодо партійної системи, зокрема її постійного "невстигання" за процесами в країні.

Ця система завжди намагалася бути гнучкою, аби втриматися на плаву та зберегти свою корпоративну закритість, включно з поділом "опозиційних" і "провладних" квот. Через це ставала токсичною й отруювала всю країну.

Саме тому парламент перетворився на єдину крипто-партію. ЗАТ, яким керували декілька людей, розставляючи своїх пішаків по різних фракціях.

Повний сюр полягав у тому, що ці "чужі", ці політичні "інопланетяни" без власної волі та мізків були скрізь - у всіх політичних силах, але керувалися одним дистанційним пультом, який їм рота відкривав і закривав, змушував натискати на кнопку і голосувати за потрібні закони.

Саме тому "парламентська більшість" - це завжди була ефемерна, невловима субстанція, яка сьогодні могла проголосувати за диктаторські закони, а вже завтра перегрупуватися, підлаштовуючись під суспільні зміни, і проголосувати за їх скасування.

Саме тому такий тип парламенту завжди був злочинним, мафіозним, антидержавним та антилюдським - у прямому значенні цих слів. Він такий також тому, що ніколи ще не розплатився ні політичною, ні кримінальною відповідальністю. Безкарність породжує перманентне беззаконня.

Геополітичний градус, контекст і суспільна рішучість настільки великі, що ці вибори вже не вдасться провести по-старому - тасуючи ту саму колоду карт. Проте політичний клас не сповна це усвідомлює, а тому чимало його представників використовуватимуть вибори з метою свого особистого піару та фінансового збагачення.

Світові аналітики уже сигналізують, що Східна Європа перетворилася на нову "зону нестабільності". Розв’язана Путіним українсько-російська війна далеко не локальний конфлікт, який матиме значні геополітичні наслідки.

Перше - це зростання напруження і новий територіальний перерозподіл у Східній Європі в контексті спроб імперської реставрації Росії.

Наступне - це поява балтійсько-чорноморських регіональних лідерів - Польщі й Туреччини, між якими розгорнеться конкуренція за сферу організації "антиросійського" впливу в регіоні.

Наприклад, у своїй роботі "Наступні 100 років: прогноз подій ХХІ сторіччя" (The Next 100 Years: A Forecast for the 21th Century, 2009) американський політолог Джордж Фрідман пророкує протягом п’яти років імперський територіальний реванш Росії і створення "польського блоку" держав.

А, крім цієї геополітики, ще є економіка, соціальна рівновага країни, фінансова безпека і мільйони інших злободенних тем.

Хто це все буде розрулювати?

Литвин зі своїм литвинятком?

Чи Шарикові з колишньої Партії регіонів, які просочилися в інші політичні сили?

Дивлячись на хитрі мармизи низки клоунів на мажоритарці чи в прохідних частинах партійних списків, слухаючи їхнє пустопорожнє мекання перед виборцем, я ловлю себе на думці, що навряд чи вони усвідомлюють усю вагу ситуації, в якій опинилася наша країна.

Бо їхня логіка участі в цих виборах одна - власне збагачення. Щодо збагачення українського політичного класу, то вже навіть окремі демократичні російські політологи стверджують, що в умовах виборів в Україні Путін змінить тактику з силової на "заохочувальну". Принаймні до дати оголошення результатів виборів.

Це означає, що в Україну з новою силою вливаються потоки бабла для місцевих колабораціоністів, зрадників, політичних повій, п’ятої колони.

Це вата навіть не за переконанням, а за покликанням - із вродженими рефлексами щодо персональної наживи. І вони є чи не в кожній політичній силі. Їх заохотили. Це вже не політичні корупціонери, а агенти іноземного впливу.

Люстраційний карнавал зі сміттєвими баками, який прокотився країною, цю вату майже не зачепив і його результат виявився на рівні сільського анекдоту. Дотепних картинок у теленовинах недостатньо, щоб створити міцну електоральну культуру критичного ставлення до політиків.

Доволі часто доводиться чути про недоцільність цих виборів в умовах війни. Саме навпаки.

Вибори потрібні, бо це буде докорінне оновлення парламенту не за вузькопартійним критерієм, а ціннісно-смисловим.

Вибори потрібні, щоб максимально позбутися теперішньої вати в парламенті і менше впустити нової.

Вибори також потрібні, щоб максимально нейтралізувати участь у політиці дистанційного пульта управління парламентом. Цей пульт і надалі управлятиме окремими депутатами. Льовочкіни, Фірташі та їхні лакеї нікуди не поділися.

Утім скепсис щодо окремих одіозних персонажів у списках демократичних сил, які йдуть до парламенту, не повинен стати причиною відмови від участі в голосуванні. Зрештою, варто усвідомлювати, що бездоганно-стерильних політичних сил не існує у природі.

Мене також смішать ті ж самі пики, ті ж самі незграбні слоґани і на коліні написані агітаційні буклети, ті ж самі елементи ідеологічно-агітаційної стилістики, які я бачив під час багатьох попередніх виборчих кампаній. Але це вже конвульсії. Токсичне минуле поволі відступає.

Зрештою, політичний клас і політична система загалом ніколи не встигали і не встигатимуть за суспільними змінами. Можливо, причина не в мордах минулого, а в самих нас?

КОМЕНТАРІ

 • Статья ни о чём. В информационном плане - мусор. В эмоциональном - яд. В политическом - палка в колесе яценюка (т.к. на фото - плакат его партии)Стыдно должно быть, писатель...

 • Ну саме тому я, і практично все коло моїх знайомих будемо голосувати за Самопоміч.

18.11.2018, 01:06
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus