Волонтерський рух працює на відсутність держави

Надпотужний рух волонтерів, які утримують армію, - це ганьба України
6 жовтня 201410:42

Якби не волонтери - можна було б уже давно зливати воду. Кожен відчуває невимовну гордість за це.

Але насправді це - жахливо. Надпотужний рух волонтерів, які утримують армію, - це ганьба України. Ні, я не помилився. Це - страшна ганьба України. Бо наявність волонтерського руху означає відсутність держави як такої.

Тут нема чим тішитися. Кожному українцеві має бути пекуче соромно за кожну гривню, яку він приватно перераховує на потреби армії. Так-так, соромно - а не радісно.

Ми чомусь знаходимо сотні причин виправдовувати своє приниження і халатну неміч держави. Взявши на свій горб таку фундаментальну функцію, як військовий захист території, волонтери фактично обнулили українську державність. Бо якщо держава не здатна виконати свою пряму й найпершу функцію (а прямішої функції, як забезпечення армії, просто не існує!), то сам факт державності не має ніякої ціни.

Коли старенька бабуся дає 5 гривень зі своє мізерної пенсії на армію - це маразм. Це - летальний кінець 24-річного етапу державотворення.

Волонтерський рух повинен припинитися автоматично після запровадження загальнообов’язкового податку на армію. Тут навіть нема про що говорити. Кожен працюючий уже віддає гроші на потреби армії. Тож якщо армійське волонтерство активно триває й зараз - це вирок державі.

Ми бачимо перші зачатки паралельних структур. Згадаймо: "Дорожній контроль" з Автомайданом свого часу фактично замінили собою державне ДАІ, Народна Самооборона - державну міліцію, приватні батальйони замінили армійські утворення і так далі. Це - лише початок.

Держава невпинно девальвується. Вона скочується до репресивної інституції з вибивання податків із метою їх подальшого розподілу в інтересах тих, хто контролює держбюджет. І все. Ніяких послуг на благо людини, ніякого обслуговування суспільства. Армійське волонтерство лише прискорює падіння держави, яка перестає бути для народу чимось самоцінним. І цей процес уже неможливо буде зупинити - якщо ми самі не присічемо свої власні пориви благородства.

Я часто чую: "Держава - це ми".

Цю маніпулятивну мульку придумав геній у галузі політичного паразитування. Він має своє прізвище. Володимир Ілліч Ленін. Саме він, вождь світового пролетаріату, для цього самого пролетаріату сказав сакраментальне: "Держава - це ми". Це сталося на політичному звіті ЦК РКП(б) XI з'їзду Компартії 27 березня 1922 року.

Отже, всі пафосні патріоти, які щиро вважають, що "держава - це ми", насправді є ленінцями. Вони мимоволі підтримують більшовицьку підміну понять. Замість того, аби державу оцінювати як набір інституцій та інструментів для обслуговування людини, - ми ставимо все догори ногами.

Це закінчується цинічним списком, який вручають у військкоматі майбутнім захисникам Вітчизни. У цьому списку перераховано все те, що держава, заради якої ти йдеш на смерть, тобі НЕ забезпечить. Бери цей список, приватно купуй усю амуніцію, безпам’ятно люби Україну і лови кайф від того, що держава - це ми. Набагато чесніше було б перенестися в епоху енеоліту, коли люди ходили зі списом, луком та іншою зброєю в потребі персонально вижити.

Проста побутова паралель. Ваша дитина - безпросвітний ледар, дармоїд, домашнє завдання робити не хоче, ліжко не застеляє, старатися не прагне. І замість того, аби все-таки змусити дитину виконувати певні обов’язки, ви даруєте їй айфон останнього покоління, круту ігрову приставку і струйові кросівки.

Саме це ми зараз робимо з державою. Вона - лінивий ледар, дармоїд, просякнутий снобізмом і корупцією. А ми замість того, аби дати їй підсрачник і змусити виконувати свої прямі обов’язки, починаємо замість неї робити домашнє завдання, застеляти ліжко, та ще й винагороджуємо своїм терпінням та любов’ю.

Я на повному серйозі: якщо ми не переосмислимо цю тиху підступність небаченого волонтерства - нам доведеться до кінця життя заміняти собою державу. І тоді Ленін остаточно восторжествує.

Волонтери повинні віднайти в собі мужність сказати: пора закруглятися. Свою велич ми вже усім довели. Досить. Пора змусити державу братися за розум і діло. Тим паче - вона є супербагатою. Достатньо лише по-чесному переприватизувати кілька гірничозбагачувальних комбінатів, відданих раніше за безцінь олігархам - і всі потреби армії будуть задоволені на декілька років уперед.

У державі є предостатньо грошей і на вибори, і на масовану білбордну рекламу, і на купівлю прохідних місць у списках, і на тендерні процедури, і на багато всього, що ну ніяк не співмірно з останньою копійкою, яку жертвує на армію український пенсіонер. Це абсурд, коли громадяни посилають на фронт бички в томаті і макаронні вироби - а уряд Яценюка в цей час погашає "кіотський" борг у 1,3 млрд гривень фірмам, які належать Юрі Єнакієвському і Януковичу-молодшому.

Не може вся країна, яка платить податок на армію, сісти в’язати теплі светри, аби наші герої не замерзли в зоні АТО.

Не може й не повинна вся країна переживати за діряві чоботи наших солдат.

Не з Торонто має летіти аспірин та бинт на передову.

Кожен такий акт громадянської свідомості насправді є актом мазохізму. І що довше це триватиме, то менше шансів, що держава, яка лише прикидається обідранкою, ніколи не роздуплиться на системні дії. Їй дуже вигідно, аби волонтери привозили в АТО бронежилети й каски, а держава оформляла ці спецзасоби на свій, державний баланс. Це дуже нагадує махровий рекет початку 1990-х.

Уже ж неможливо зайти в супермаркет. Скринька на скриньці. Тут збирають на АТО, тут - на протези пораненим, тут - на сиротинці, тут - на хворих лейкемією, тут - на вдів героїв Небесної сотні, а вчора в моєму під’їзді збирали гроші для хлопців у військовому шпиталі, які потребують шампуню й піни для гоління.

Це мусить колись скінчитися. Бо навіть добро перестає цінуватися, якщо його стає забагато.

Розділи :

КОМЕНТАРІ

 • Уважаемый Ржевский! Абсолютно и никогда не имею привычки спорить с друзьями.Посоветовал Бы Вам извинится перед автором, а так-же запомнить что ежедневно списываются казначейством на нужды армии 70 млн гривен. Куда они деваются хотелось бы спросить у Вас, уважаемый, если Вы так рьяно нападаете на автора!? Волонтёры пашут а деньги воруют, да ещё и горлопаны попадаются которые защищают пособников семьи яныков ....

 • Автора на передовую в том что дало государство (даже лучше в том что обещает дать государство). И потом поговорим про позор украинского государства, буквально утром следующего дня. Автор наверно безмерно горд! Какая экспрессия в тексте, какие "правильные мысли"! Простой вопрос - а что лично ты сделал для того чтобы твои налоги дошли до армии? Сложнее вопрос - с нами воюет тоталитарное государство, не жалеющее денег на техническое оснащение войск. Нашими же нормативами не предусмотрено не то что термобелье и прочие "буржуйства", но и такие вещи как тепловизоры, приборы ночного видения, дальномеры. Автор видать у нас великий специалист и наверно понимает насколько влияет скорость прицеливания на эффективность боевой единицы. Наверно он лучше бойцов знает что предусмотренная на автомате прицельная планка ну никак не сравнится с коллиматорным прицелом который имеет на вооружении враг. Возьми умник и посмотри что солдату положено от МО и что ты с этим сделаешь против полностью экипированных ордынцев и их местных прихвостней. Статья - однозначно попытка бросить еще один камень в сторону волонтеров, не имеющая ничего общего с реальностью. Да, позор государства что оно не справляется, а дальше что? Ребятам в окопах замерзнуть или сдохнуть с голоду распевая гимн Украины? Идет война, проблемы должны решаться любыми методами здесь и сейчас! Потом из не за чем и некому будет решать. В общем КГ/АМ.

 • Автор ти тіки скиглити ладен. Так, державний апарат погано працює, але армію, все ж таки забезпечує. Так владу треба зімінити. але держава це не тільки влада а це всі ми. Тому краще перерахуй десятку волонтерам, а не скигли. мудачіна.

 • Хороша стаття . І справді чому ми повинні тягнути все на своїх плечах? Ми сплачуємо немаленькі податки, а держава не дає нам ніяких соціальних гарантій АБСОЛЮТНО! Тільки й розмов, щоб ми затягнули пояски. Волонтерські рухи може і є в усіх розвинутих країнах, але виглядає все там по-іншому: типу купи кросівки і 10% від суми піде на доброчинність. А в нас і справді скриньки на кожному кроці, деякі навіть не зрозуміло для чого і куди ті кошти насправді підуть.

 • Автор все верно сказал, нам надо не за политиков решать проблемы, а пнуть их что бы они шевелились, цивилизованно пнуть, а не варварством! Иначе получается, зачем нам государство если в критический момент люди делают все сами!

 • Порівняння, зроблене в статті, перевертає реальну ситуацію з ніг на голову. Якщо порівнювати з дитиною, то пропоную вельмишановному авторові інше порівняння: вашій дитині потрібен теплий одяг, ліки. ви замовили все це і зробили передплату. Ні одяг, ні ліки не надходять. ви підете негайно до магазину і придбаєте все це, тому що дитину потрібно одягнути і лікувати, чи будете говорити: я замовив, постачальник повинен надіслати? Держава - це не дитина з вашого порівняння, а постачальник з мого. А в ролі дитини в даному випадку виступають наші хлопці, які гинуть за те, щоб ви сиділи в теплому кріслі й писали свої опуси. Вам "уже не можливо зайти в супермаркет"?! То не заходьте! Їдьте туди, на війну, де вони гинуть! Де іїм нічого їсти й одягнути! І розкажіть їм про ганьбу волонтерського руху й ленінізм. "Не може й не повинна вся країна переживати за діряві чоботи наших солдат." - не маю жодного сумніву, що ви за це точно не переживаєте. "Кожен такий акт громадянської свідомості насправді є актом мазохізму" - ви хоча б додавали до своїх висловлювань "на мою думку", "з моєї точки зору". Намагаєтеся звучати як істина в останній інстанці... Ганебним є не волонтерство, а ваша стаття. Те що для вас є "актом мазохізму" для інших є проявом людяності, небайдужості. ваш текст не особливо відрізняється по своїй суті від текстів кремлівських ботів. Огидно...

 • Порівняння, зроблене в статті, перевертає реальну ситуацію з ніг на голову. Якщо порівнювати з дитиною, то пропоную вельмишановному авторові інше порівняння: вашій дитині потрібен теплий одяг, ліки. ви замовили все це і зробили передплату. Ні одяг, ні ліки не надходять. ви підете негайно до магазину і придбаєте все це, тому що дитину потрібно одягнути і лікувати, чи будете говорити: я замовив, постачальник повинен надіслати? Держава - це не дитина з вашого порівняння, а постачальник з мого. А в ролі дитини в даному випадку виступають наші хлопці, які гинуть за те, щоб ви сиділи в теплому кріслі й писали свої опуси. Вам "уже не можливо зайти в супермаркет"?! То не заходьте! Їдьте туди, на війну, де вони гинуть! Де іїм нічого їсти й одягнути! І розкажіть їм про ганьбу волонтерського руху й ленінізм. "Не може й не повинна вся країна переживати за діряві чоботи наших солдат." - не маю жодного сумніву, що ви за це точно не переживаєте. "Кожен такий акт громадянської свідомості насправді є актом мазохізму" - ви хоча б додавали до своїх висловлювань "на мою думку", "з моєї точки зору". Намагаєтеся звучати як істина в останній інстанці... Ганебним є не волонтерство, а ваша стаття. Те що для вас є "актом мазохізму" для інших є проявом людяності, небайдужості. ваш текст не особливо відрізняється по своїй суті від текстів кремлівських ботів. Огидно...

 • О чем разговор. Вообще не понятно! Давайте все кинем и будем смотреть как Государство будет решать все проблемы. А потом скажем ПТНХ спасибо за то, что научил нас дураков жить. Если не мы - то кто же! Вредная статья, каждый должен делать все для победы. Есть хорошая мысль на этот случай: "Каждый мнит себя героем, видя бой со стороны!". Очередной пиар ход для журналиста! Если такими методами строить Государство, то строить будет через неделю нечего. В начале надо Победить, а потом разбираться кто, что сделал для победы. Ну как то так, наверное.

 • Еще пару таких статей, и люди волонтеров (которым итак несладко приходится) будут воспринимать совсем по-другому. Такие статьи разрушают волонтерство на Украине, которое только начало зарождаться. Люди и так сейчас неохотно жертвуют деньги, вещи,а наши военные мерзнут. Как по-вашему, что лучше:чтобы волонтеры закупили теплые берцы уже сейчас,или им ждать до самых холодов валенок? Волонтеры закупили и отправили военным несколько тысяч касок-это ведь сотни спасенных! Это-разрушительная статья, если бы автор написал конкретно,что надо делать (выходить и митинговать? Идти в политику? Что конкретно?!), тогда его еще можно было понять...Легче всего написать,чего не делать...

 • Шановні читачі автор все правильно розказав: "Проста побутова паралель. Ваша дитина - безпросвітний ледар, дармоїд, домашнє завдання робити не хоче, ліжко не застеляє, старатися не прагне. І замість того, аби все-таки змусити дитину виконувати певні обов’язки, ви даруєте їй айфон останнього покоління, круту ігрову приставку і струйові кросівки." Скажіть що буде з цією дитиною в майбутньому? .... А що буде з державою коли буде така ситуація.В той час коли політики роблять рекламу на бігбордах(ціна 4000грн.), особливо НФ, БПП люди повинні займатися волонтерством?????

 • Авторе, дурню, волонтерські рухи є в всіх розвинених країнах світу.В лікарнях США, в притулках, прибирання парків і тд. - дуже часто можна побачити волонтерів.Так, держава теж має працювати, і не можна на волонтерів "спихнути" все, але волонтерський рух це додаток до держави, він показує чого реально хочуть люди, і як бачив на прикладі фенфкса, може бути кадровим резервом для держави.Тому оцей "висер" - нічого крім "спроби автора сдатись дуже розумним і зрячим в корінь" не є.

 • Держава - не працює, мети не досягає. Волонтери - надефективно (з огладом на їхні бюджети) працюють, мета досягається. Еволюція натякає "державотворцям" щоб вони вбили себе об стіну, уроди. Ще вигадали - люди собі стануть паразита на голову творити...

 • Говорили -балакали.... Влада погана... Ото "новина"... А в чому суть пропозиції автора - волонтери кидайте скриньки і біжіть під Раду протестувати? Маячня... Зараз робота є для всіх - і для тих, хто вміє-хоче збирати пожертви, і для тих хто вміє-хоче на ті пожертви заробити, і для тих, хто вміє-хоче проводити протестів акції... Одне іншому не завадить.

 • Расскажите об этом военным, которые сейчас на передовой сдерживают российские войска - мол извините, вы теперь будете голодные, замерзшие и без элементарных препаратов, потому что мы тут государство строим, понимаете ли. Подождите, дорогие военные, пару годиков - авось построим наконец. Только ждать они не могут, да и мы не можем - российские войска в Киев прийдут.

 • Дроздов, в соему опусi, манiпулюе словами та думками украiнського суспiльства. Невiлюе патрiотичну згуротваннiсть краiни. Вкладаючи в уста читачiв спотворену суть слова Держава, де кожен читачь розумiе ,як краiна. Але синонiм слова Держава, це Влада. Якщо змiнити в цьому опусi "держава" на "влада", то кожен патрiот зразу ж вiдокремить себе вiд влади. I буде правий. Бо Украiнцi cебе iндефiкують як патрiоти краiни , а не патрiоти держава, (що по Дроздову - провладнi патрiоти)

 • ТВЕРЕЗО І РОЗУМНО МИСЛИШ, ОСТАПЕ. ТАК ЯК ТИ ВСЕ ПО ПОЛИЧКАХ РОЗКЛАВ СИТУАЦІЮ - НІХТО НЕ РОЗКДАДЕ - АБО ПО ПРИЧИНІ МАЛОУМІЯ, АБО ПО ПРИЧИНІ БОЯГУЗСТВА.

 • Если бы волонтеры тратили столько же времени на протестные акции возле парламента или организовали общеукраинскую забастовку с требованиями о индексаций пенсий, зарплат и других пособий, то цены им не было.

14.11.2018, 01:37
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus