Скільки доларів можна купити за один день

Близько двохсот, але суто теоретично. На практиці – як пощастить
24 вересня 201409:48

Репортер INSIDER спробував купити долари 23 вересня: напередодні НБУ ввів обмеження на продаж валюти до 3000 грн на людину в день "у межах однієї банківської установи".

Доларів від цього більше не стало. Побільшало хіба що проблем для звичайних людей.

Виявилося: знайшовши й таки купивши валюту, можна просто піти до сусіднього обміника й купити ще. Якщо є.

Така ситуація сприяє власне перекупникам, у яких є час на пошуки валюти, і шкодить тим, хто відкладає зароблене.

У підсумку репортер таки купив долари, але це нагадувало лотерею й зайняло цілий день.

"Пх!"

Підозри закралися десять днів тому. Дружина отримала зарплату. Ми порахували, скільки можемо відкласти. Як завжди, я пішов купувати долари.

- Пх, – пирхнула блондинка років п’ятдесяти в обміннику на виході з "Лівобережки". – Я бы сама у вас купила.

Дорога додому через кілька обмінників і банків. Скрізь однаковий курс продажу долара – вже підозріло. Тоді я міг би купити долари по 12,9. Суто теоретично.

Минуло кілька днів. Зарплату отримав я. Теоретичний курс підвищився. Блондинка в обмінці на "Лівобережці" вже дивилася на мене з іронією.

Я обійшов близько 10 банків. Євро того дня також не знайшов.

"В обменнике за доллар просим..."

23 вересня НБУ вводить обмеження на продаж валюти, і я вирішую провести експеримент. Моя легенда – потрібні долари для доларового депозиту.

22 вересня ввечері, повертаючись з роботи, про всяк випадок перевіряю у блондинки на "Лівобережці". Жінка вже впізнає мене й нахиляє голову на один бік, дивлячись із осудом.

23 вересня зранку ллє дощ. Теоретичний курс долара в цей день – 13,5.

Перший мій клієнт – худорлявий дружній хлопець, у якого я минулого місяця з криком "Ну і ціни у вас!" усе-таки купив долари. Зараз не покричиш. Він курить, стоячи під навісом. Я поруч під парасолею.

- Все есть, кроме доллара, – каже хлопець. – А потому что все растет, а доллар сдерживают: у людей поступления в долларах. Сделали бы нам покупку по 14,5 – люди бы понесли. Мы бы, может, продавали где-то по 14,9.

Названий ним реальний курс нагадує мені віршик у соцмережах: "В обменнике за доллар просим – один четыре восемь восемь". Це давній віршик, але раніше він стосувався євро і тоді ще був смішним.

- Вот фунты покупайте, – радить худорлявий хлопець.

- Зачем мне фунты?

- Ну как же. Вчера мы их брали по 22,70, сегодня уже по 23,10. Не прогадаете.

- Я же не торгую валютой, я откладывать заработанное пытаюсь. У меня депозит в долларах – зачем мне фунты?

- Согласен, – усміхається він.

"Натуральний обмін"

На вул. Раїси Окіпної біля "Лівобережної" – по банку, а то й по два в кожному будинку. Вирішую обійти всі підряд.

- Валюты нет вообще никакой, – "Фінанси і кредит".

У "Фінансовій ініціативі" були фунти. В "Укрсиббанку" аж сто євро. Universal – "нет в наличиии". Platinum – нічого. "Альфа" й Idea у відчаї обминаю. UniCredit – "валюты нет".

Десять днів тому я йшов додому – і поруч зі мною, повертаючись з роботи, валюту шукали десятки інших людей. Зараз ллє дощ, початок робочого дня – порожньо.

Але у віділенні OTP велика черга. Це вселяє надію.

І – так! Лисий чоловік прямо переді мною здає 50 доларів!

- Дайте долари, – кажу я.

- Доларів немає.

- Як?! Чоловік щойно здав!

- Це він здав в іншій програмі. А в мене показує "мінуси".

У кількох банках я питав, чи можна бодай обійтися без готівки – прийти з гривнею й покласти на доларовий депозит. В усіх, крім одного, відповідь "ні".

- А що робити, щоби гроші не знецінилися?

Розводять руками.

Тільки в одному банку, де я питав, з 24 вересня спеціально знилизи мінімальну суму валютних депозитів до еквівалента 3 тисяч гривень. Раніше було 500 доларів чи євро, але зараз виходить, що депозит з нуля за день не відкриєш у принципі.

А практичну відсутність валюти в банках пояснила, дивлячись на мене з жалістю, сива жінка, яка тиждень тому продала мені фунти:

- Зараз тільки натуральний обмін.

- Це як?

- Ну... Що люди нам здають, те й продаємо.

Те саме потім підтвердили ще у двох банках:

- Работаем только с оборота. Что купили, то продаем.

"Я с него в шоке!"

Зате євро (на відміну від долара) є в обмінках за межами банків. І не просто є.

Для експерименту я купую євро на три тисячі гривень в одному обміннику – проходжу двадцять метрів і просто купую ще в сусідньому. Обидва належать тій самій ТОВ "Фінансова компанія "Абсолют фінанс". Власне, всі кіоски з жовтими табло, на які я натрпапляв, належать "Абсолют фінанс".

Я чотири рази за день купував валюту на загальну суму понад 6000 гривень – в усіх випадках беруть паспорт, але про попередні мої купівлі нічого не знають.

Іншими словами: встановлене НБУ обмеження лише нагнітає паніку та сприяє перекупникам, шкодячи звичайним людям.

Це чимось нагадує часи, коли видавали по два буханці хліба в одні руки, а ти мав купити чотири на велику сім’ю. Ти стояв у черзі, брав свої дві хлібини і просто ще раз ставав у чергу.

Уже двічі купивши євро, я добираюсь до знайомої блондинки на "Лівобережці" й вирішую довести експеримент до кінця. Жінка рахує товсту пачку російських рублів.

- Долари є?

- Ты смотри! Дня не проходит! Я с него в шоке! – вона припіднімається зі стільця. – Нету долларов, нет! И не будет!!!

Отакий оптимізм.

Bingo!

Щоб довести експертимент до кінця, вирішую пошукати "мінял". Долари я в них не купував би – страшно отримати фальшиві, але цікаво дізнатися їхній курс.

На "Лісовій", яку мені порадили, "мінял" не виявилося. Можливо, причиною був дощ. Зате в кіоску я втретє купую євро, знову перевищуючи встановлений НБУ ліміт.

На вокзалі я годину ходжу, зазираючи в обличчя людям найбільш барижного вигляду. Але заповітного "долларыеврорублименяем" не чую жодного разу. Лише – "такси-такси?"

Була думка для жарту пошукати "мінял" через знайомих міліціонерів. Чи можна для експерименту самому поблефувати, пройшовшись по вокзалу з криком "доллары!". Але в обох випадках побоявся, що міліціонери – навіть знайомі – жарту можуть не зрозуміти.

Словом, з нуля знайти "мінял" – не легше, ніж знайти долари.

Але долари я таки знаходжу! Йде тільки четверта година пошуків!

Неподалік виходу з вокзалу – обмінник із двома касами. Звідти виходять двоє чоловіків. Заходжу я і ще один молодий чоловік, який теж шукає долари. Він іде у праву касу, я – в ліву.

- Доллары есть? – питає хлопець у правій касі.

- П’ять, – кажуть йому.

- Долари є? – питаю я.

- Двісті п’ятдесят.

Bingo!!! Відчуття, як у трешових американських шоу, коли герою щастить чи він угадує, і його обсипають сріблястими зірочками. Лунають фанфари, зі стелі сиплеться конфетті.

Хлопець перед правою касою з заздрістю дивиться на мене:

- Вам сколько? А можно, я сто возьму? У меня на больше и нет.

Оскільки в мене інтерес радше пізнавальний, я з барського плеча пропускаю хлопця вперед. Потім кажу:

- Та ладно, я взагалі-то євро вже купив. Мабуть, долари не братиму.

- Вы не будете брать? – з надією каже хлопець. – Так я позвоню, мне сейчас на такси денежку подвезут.

"Добре тим, у кого частний сєктор"

Потім я обійшов решту обмінників на вокзалі – більше доларів не було.

Поїхав на Хрещатик. Знайома розповіла мені легенду, що там, у Grand Gallery, та ще в одному обміннику завжди є долари... У цій красивій легенді фігурували товсті пачки стодоларових купюр.

Зайшов у Grand Gallery.

- Канадські хочете? – зі сміхом подивився на мене поверх окулярів лисуватий дядько.

Я не здався й пішов по інших обмінниках на Хрещатику.

Прямо біля метро доларів теж не було, але я звернув увагу на недбалі жести гарно вдягненого чоловіка, який стояв у черзі за мною. Він чітко вирізнявся з-поміж моїх спраглих, невпевнених у собі колег, які валюту шукали.

Так і є. Я не відійшов, а підслухав, що гарно вдягнений чоловік – тадададам! – здає долари. І повторно став у чергу за ним. А за мною – ще один.

- А на мене ше хватить по ліміту? – запитав той, що став за мною.

- По какому лимиту? – недбало запитав гарно вдягнений.

О, цей щасливчик про ліміт і не чув! Ми йому розповіли.

- По такому лимиту хватит на всех, – недбало сказав гарно вдягнений.

Гарно вдягнений чоловік недбало відрахував більш ніж тисячу доларів і потім довго перераховував товсту пачку стогривневих купюр.

Тим часом у черзі ми, негарно вдягнені, розговорилися. Мій співрозмовник займався цілий день тим, чим і я:

- Вот зараз ше двєсті доларів куплю і піду далі шукати.

 

Він із сумом розповів, як мав можливість перевести гривневий депозит у долари по одинадцять гривень, але пожлобився, бо ж доти долар був по вісім. Тепер нарешті зняв свої гривні, ходить і шукає долари.

Я розповів свою легенду про доларовий депозит.

- А ви не боїтеся, що вам потім не дадуть зняти цей депозит?

- А що робити? – заперечив я. – У квартирі тримати? Он брата нещодавно пограбували.

- Да, – почухав голову чоловік. – Добре тим, у кого частний сєктор. У своєму дворі дєньгі хоть закопать можна.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

 • Вкласти гроші можна в перспективне діло тепер у Львові. Дохід з вложень до 273% за рік. Все надійно, так як гроші йдуть в реальні бізнеси. Заробіток в доларах, без знань, досвіду і великого стартового капіталу. Детальніше на сайті http://goo.gl/gEjPy1

 • Не надо искать черную кошку.... Ну, вы поняли. Просто Пеця сейчас проворачивает ту же аферу, что и в 2008-м вместе с Ющенко и Стельмахом (а Пеця где тогда был? Во-во...И Фирташ был в доле... А может и вообще генератором идеи?). А почему-бы и нет? Тогда прокатило, да еще и на Юльку(воровкусучкублох...) удалось это все частично повесить, а сейчас война! А для Пеци - мать родна. Не зря к Фирташу летал...

 • Мне везде говорили, что есть 20долл и все. Всегда, когда государство пытается регулировать валютный рынок –расцветает черный рынок. Который отчасти показывает реальное положение дел в стране. Производство упало в разы. Мы ж почти ничего не продаем за рубеж. Так тогда откуда тогда валюта в стране появится?

 • да автору тупо повезло! я в Чернигове обошел практически все обменники - ничего! потом только на рынке смог найти менял. и то не все хотели продавать. потои нашелся один такой шустрый, говорит "пойдем отойдем". было стремнова-то конечно, но что делать. продал мне 300 баксов... вроде бы не обманул, за что спасибо, так как сразу было видно что я нервничаю и человек неопытный...

 • У кого то хоть,что-то получается найти, а я вообще ничего найти не могу. Наверное даже и лимит не надо если доллара нет. А на меня еще и пня идет за доллары, потому, что отдать не могу. Взяла деньги на лечение в долларах (в чем было в том и дали) и теперь не знаю что делать. Ведь государство экономикой не занимается и надежд нет. Хоть КПУ и предлагают антикризисную программу, но другие за места думают, а не о поддержке коммунистов и страны.

 • Из-за всей этой чехарды с долларом и в связи с ограничениями Национального банка на снятие валюты в стране снова появился огромный «черный рынок» валюты. Помните, как в лихие 90-е в каждом переходе метро или возле каждого магазина можно было увидеть менялу? Вот, эти времена возвращаются. А чему удивляться? Барыги у власти, барыги и на местах. Я тоже с этой проблемой недавно столкнулся. Как бы тоже, как все коплю потихоньку деньги, не то на машину, не то, на черный день, не то на то, чтобы было на что жить, если придется тикать в Россию. Времена-то смутные, сами понимаете, а доллары и евро меньше места в кармане занимают. Ну, и короче, пришлось приостановить собирательство зелени, ибо замахался бегать по всему городу их искать.

 • Ну, история рассказанная Артемом не нова. Я сам сегодня в Буче (Киевская область) пытался доллары купить. С утра прошелся по банкам, в Ощаде сказали, приходите после обеда, может быть, что-то будет, в остальных нет и не будет. А меняла на рынке утром тоже не продавал, в надежде пару сотен на повышении курса заработать, а здесь курс упал и о продаже даже речь уже не велась. Я бы и не искал эти проклятые доллары, но у меня долг в долларах, вовремя не отдам, процент будет расти, и что делать ума не приложу...

 • Капец! Произошло со мной давеча следующее: решился я купить себе внедорожник в столь смутное наше время, чтобы на рыбалку ездить, охоту, ну, вы понимаете? А в случае чего, чтобы быстро свалить из страны прихватив свою охотничью винтовку! Но ни тут-то было! Я припёрся в банк с намерением снять 200 тыс баксов! А мне и говорят, мол фиг вам, буржуям, а не баксы! На руки больше 3-х тыс не даём! Ну я-то ладно. Как-нить и без внедорожника обойдусь. Передумал я его покупать. Ну а в принципе это полное безобразие. Получается, что забрать валюту я не могу, а купить могу только по частям и в разных обменниках! А это почва для мошенничества! Вот чего добилась наша новая влада! Ведь новая власть за весь период своего правления так и не приняла ни единого закона для реформирования экономики! Зато с головой погрузилась теперь в предвыборную гонку, позабыв о нуждах людей!

 • Удивительные приключения автора сложно представить где-нибудь на Западе. Наша валюта настолько нестабильна, что граждане привыкли ей не доверять и согласны на сложный квест в ее поисках. Яценюку и другим министрам стоило бы задуматься об экономических реформах, н нет времени - все на выборы, в том числе и министры, и депутаты о стране думать некому.

 • це сама звична справа, знайома підприємець, щоб розрахуватись за товар, хотіла купити долари, оскільки на фірмі курс був 13,30грн, а на між банку 12,80. Курс на вивісках пишуть, а купити вдійсності не можна, немає доларів взагалі.

 • Я з Вінниці, поруч медуніверситет, багато студентів іноземців, всі вони отимують перекази в іноземній валюті. Вчора стояла в черзі в банку і бачила не одну людину, яка отмати такі перекази не могла. Наші громадяни взагалі зневірились і долари не питають. Місто невелике, зарплати в середньому 2-2,5 тисячі, тобто за сьогоднішнім курсом менше 200 доларів. Після походу в магазин-на базар, оплати щомісячних платежів, купувати долари вже немає за що.

13.11.2018, 12:33
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus