Люстрації зазнають чиновники Януковича, сепаратисти і "беркутівці", – закон

17 вересня 201414:34

Ухвалений парламентом закон "Про очищення влади" передбачає люстрацію осіб, які обіймали вищі посади в органах виконавчої та судової влади у період президентства Віктора Януковича, силовиків, які керували територіальними органами МВС і СБУ під час Майдану, та інших держслужбовців, що дискредитували себе.

Водночас, закон не поширюватиметься на виборні посади, такі як депутати, уповноважений із прав людини, конституційні судді, повідомляє DT.UA.

Люстрації також не підлягає Президент України (хоча на Януковича цей закон поширюється).

Закон передбачає запровадження в Україні обов'язковості проходження процедури перевірки при призначенні/обранні на посади в органах держвлади, а також осіб, які вже обіймають ці посади.

На думку авторів, цей закон дозволить сформувати апарат управління з осіб, які не скомпрометували себе співучастю у злочинах попередньої політичної системи, а також очистити апарат управління від осіб, причетних до злочинів попередньої влади, в тому числі і влади, яка панувала до проголошення незалежності України.

Організація за проведення перевірки осіб, які вже займають виборну посаду або претендують на не неї, покладається на Центральну виборчу комісію як орган перевірки у відповідності з цим Законом.

Згідно з проектом закону, суб'єкти перевірки не пройшли її, якщо вони займали вищі державні посади виконавчої та судової влади з 25 лютого 2010 року по 22 лютого 2014-го.

Або – "займали відповідну посаду в період із 1 грудня 2013 року по 22 лютого 2014 року і не були в цей період звільнені за власним бажанням із органів держвлади (також поширюється на керівників територіальних підрозділів МВС і СБУ)".

Під дію люстрації також підпадають співробітники МВС, прокуратури і СБУ, слідчі органів досудового розслідування, слідчі, оперативні працівники, інспектори, які проводили слідчі і оперативні дії щодо учасників акцій громадянського протесту і масових заходів у період із 25 лютого 2010 року по 22 лютого 2014-го.

А також – "державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування, які будь-якими діями або бездіяльністю намагалися перешкодити або перешкоджали реалізації конституційного права громадян України збиратися мирно і проводити збори".

Люстрація загрожує й особам, які співпрацювали зі спецслужбами інших держав як таємні інформатори або помічники в оперативному отриманні інформації, встановленому у судовому порядку та особам, які публічно закликали до сепаратизму, порушення територіальної цілісності і суверенітету України, розпалювали міжнаціональну ворожнечу, а також низці інших держслужбовців, які дискредитували себе.

Окремим пунктом у законі винесені вимоги до люстрації осіб, які обіймали низку державних посад в УРСР до 19 серпня 1991 року і перебували в Компартії СРСР.

Нагадаємо, Верховна Рада 16 вересня ухвалила в цілому закон про люстрацію влади.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

13.11.2018, 18:06
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus