Садовий бере на озброєння "Донбас"

Щоправда, експерти сумніваються, що його політсила потрапить у Верховну Раду
13 вересня 201418:22

Андрій Садовий продовжує наступ на українську політику. Навесні його політсила "Самопоміч" пройшла до Київради, але на цьому Садовий не зупинився і тепер балотується до Верховної Ради. Однак зі Львовом він прощатися не поспішає.

Головний доказ цього – Садовий у списку рідної партії фігурує під вочевидь непрохідним 50-м номером. Поки що невтішні перспективи й у "Самопомічі".

За соціологічними опитуваннями, рейтинг партії не перевищує 3%. Але Садового це не зупиняє. Він спробував додати в рейтингу за рахунок батальйону "Донбас", прізвища екс-міністра економіки Павла Шеремети та відомих громадських активістів на чолі списку.

Кореспондент INSIDER побував на з'їзді "Самопомічі" та дізнався, що думає Андрій Садовий про перспективи своєї політсили на майбутніх виборах. І які експерти оцінюють шанси його партії подолати 5% бар'єр.

Коктейль "Люстрація": 3 в 1

З'їзд "Самопомічі" проходив у мінімалістичному стилі. Перед Будинком учителя, де зібралися соратники Садового, не було помітно елітних автомобілів із парламентськими номерами. Сам лідер "Самопомічі" зайшов до зали без охорони.

Андрій Садовий, який виступав перед делегатами, не був оригінальним у риториці: "В країні війна. Люди хочуть дії. В політику повинні прийти гідні, чесні та професійні люди".

"Фішкою" Садового можна назвати те, що він чи не єдиний пообіцяв, що кандидатів від "Самопомочі" обиратимуть фактично за відкритими партійними списками.

На з'їзді назвали 57 прізвищ кандидатів у народні депутати. Та проголосували за їх делегування тільки наприкінці тижня, щоб у громадських активістів і журналістів був час перевірити, чи гідні ці люди працювати у Верховній Раді VIII скликання. Така собі "передвиборна народна люстрація".

Така відкритість списків одразу стала причиною скандалу, оскільки Павло Шеремета та Семен Семенченко заявили, що не йдуть на вибори з Садовим. Єгор Соболєв уточнив, що йдеться не про об'єднання партій, а лише про делегування певних осіб.

Такі нестиковки створили негативне тло для презентації партії.

Але до п'ятниці той самий Семенченко визначився з вибором. До першої десятки списку увійшли співзасновник громадської ініціативи "Реанімаційний пакет реформ" Ганна Гопко, командир батальйону "Донбас" Семен Семенченко, IT-експерт Олексій Скрипник, директор "Української правничої фундації" Оксана Сироїд, експерт "Реанімаційного пакету реформ" Віктор Кривенко, представниця партії "Воля" Ірина Суслова, командир групи інформаційної війни добровольчого батальйону "Донбас" Павло Кишкар, експерт у галузі житлово-комунального господарства Альона Бабак, генеральний директор ПрАТ "Датагруп" Олег Данченко, керівник благодійного фонду "Допомога батальйону "Донбас" Наталія Веселова.

В остаточному списку додалося ще 5 кандидатів у народні обранці, а колишній керівник Генштабу генерал-лейтенант Михайло Куцин зняв свою кандидатуру через звинувачення деяких ЗМІ в корупції та спекуляції армійським паливом.

Заявка на майбутнє

INSIDER запитав політтехнолога Сергія Гайдая, які шанси в партії Садового перемогти на виборах 26 жовтня.

Експерт зазначив, що проект "Самопоміч" технологічно має кілька важливих недоліків. Яскраве регіональне забарвлення дає партії шанси на всеукраїнських виборах місцевого самоуправління, бо приклад грамотного управління Львовом успішно проектується на інші міста, а в Києві це навіть слугувало фактором проходу невеликої фракції до міськради.

"Але "Самопоміч" – це громадська організація: самі собі допоможемо у вирішенні міських проблем. Не найкраще ідеологічне наповнення для всеукраїнської партії", - вважає Гайдай.

Політтехнолог пояснює, що на кожних виборах є свої соціальні виклики. Сьогодні – це війна на Донбасі. Тому в парламент будуть обирати політичні сили винятково за їх ставленням до війни і здатністю на неї вплинути.

У одних запити на мир і припинення кровопролиття, в інших – на перемогу та повернення окупованих територій. А образ партії Садового – європейського політика –  не відповідає соціальному запиту.

"Намагання ввести туди Семена Семенченка ситуацію не виправить, це дія на рівні Королевської – коли футболіста взяли. Очевидна маніпулятивність цього кроку – задіяти хоч і одного, але сильно розкрученого комбата", - зазначає експерт і зауважує, що, до прикладу, нещодавно створений "Народний фронт" вирішив це питання набагато сильніше. Там зв'язка політиків високого рівня із фронтовиками, організовано цілу військову раду, до складу якої входить не один, а з десяток комбатів.

Ситуація з "Волею" теж не виглядає переконливо. Партія не влилася у "Самопоміч", а просто окремих її представників запросили йти на вибори за списком політсили Садового, від цього вони не перестали бути членами своєї партії. Прохідних місць, на переконання Гайдая, їм не надали.

"Якщо "Самопоміч" переступить через 5% бар'єр, то це буде колосальною вдачею. Шансів дуже мало", - проте експерт вважає об'єднання перспективним проектом, проектом майбутнього.

За його переконанням, основне завдання партії Садового на цих виборах – це підвищення впізнаваності та показ своєї можливості грати в політиці національного, а не місцевого рівня. Проект може зіграти в мирні часи, коли основні проблеми з війною та агресією Росії буде вирішено, запит на політиків, що створюють, підвищиться.

"Але тоді й команда знадобиться інша. Не позичені з інших рухів активісти, а власні, виховані у стінах партії", - переконаний Гайдай.

Декілька запитань до Андрія Садового

- Чому ви йдете до парламенту під 50-м номером, а не під першим?

- Тому що ті п'ятдесят людей – кращі за мене. Першим номером іде Ганна Гопко, і я думаю, що сьогодні це надзвичайно правильне рішення, тому що Ганна є надзвичайно підготовлений, гарний фахівець, вона вже сьогодні зі своєю командою працює над законами, тоді як депутати займаються балабольством та інтригами.

- Ви готові покинути крісло мера Львова заради мандата у Верховній Раді?

- На сьогодні це не коректно. Я працюю міським головою, є моя каденція, і я не можу зрадити свою команду.

- Буквально щойно представники громадянського руху "Чесно" висунули вимогу-прохання щодо фінансової звітності. Чи можете ви прямо зараз назвати джерела фінансування партії?

- Це є ті кошти, які будуть переказувати на рахунок ті кандидати в депутати, які сьогодні йдуть. Тією чи іншою мірою. Хтось може дати сто тисяч гривень, а хтось – сто гривень. Це буде відкрито і публічно. Кожна гривня, яка була на виборах, ви можете з нею ознайомитися.

- Деякі ЗМІ називають вашим спонсором Ігоря Коломойського. Як ви можете це прокоментувати?

- Говорили, що Льовочкін, говорили, що Хмельницький… Будуть називати всіх можливих олігархів, які є в країні. Я з ними всіма знайомий, отримував дуже багато пропозицій, усім чемно подякував. Єдине, що в нас є – це наша честь і гідність. Бути вільними – це принцип мого життя. Якщо є голова, то грошей треба набагато менше. Якщо голови немає, то і гроші не поможуть.

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

  • А Гайдай у нас єдиний технолог? Бо точка зору спеціаліста, у якого є власна політсила-конкурент, і яку треба просувати прямо зараз, - це, м'яко кажучи, необ'єктивно, тим більше для серйозного видання.

  • Стаття написана явно не як аналіз шансів чи порівняння слабких та сильних сторін Самопомічі. В статті лише декілька посилів--вони не пройдуть, і ще в кінці спроба зв"язати Садового з Коломойським. Звичайно назвати це все очевидною чорною заказухою важко, але їх уже стільки було за 23 роки в наших СМІ, що джинсу і чорний піар видно здалека. Інсайдер вам мінус в репутацію.

14.11.2018, 19:22
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

    • 31 березня 2020

    Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

    За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

     
    • 31 березня 2020

    Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

     
    • 30 березня 2020

    Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

     
    • 30 березня 2020

    Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

    Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

     
Система Orphus