Ми хочемо воювати, бо сміливі

Oсновна перевага добровольчих формувань - зупинити нас можна, лише вибивши до ноги. Хоча й після цього є ймовірність, що в пеклі ми перегрупуємося і знову підемо в атаку
Фото: Віктор Гурняк/INSIDER
28 серпня 201410:20

Усе свідоме життя я намагався вести справи раціонально. Працювати, займатися спортом і тренувати людей, утілювати в життя якісь свої, цікаві мені проекти.

В якийсь момент я зрозумів, що іншого виходу не залишилося і треба йти битися на Майдан.

Потім, коли ще була надія на те, що вибори можуть щось змінити, я вважав раціональним допомагати моїм друзям балотуватися в Київраду.

Після виборів стало зрозуміло, що треба йти воювати. Ну, тоді я провідав батьків, почухав своїх котиків і пішов.

Батальйон, у який я намагався потрапити, вже формувався кілька місяців, і мене там зустріли знайомі вуличні бійці, націоналісти, футбольні хулігани… Cловом, "уважаємиє люді". Це може здатися дивним, але в умовах, коли міліція виявилася спроможною лише бити беззахисних студенток, люди з татуюваннями ACAB і умовними термінами за хуліганство сформували абсолютно віддані Україні боєздатні підрозділи.

У батальйоні вимагали військовий квиток, тож я пішов до військкомату.

У юності я випадково зумів "закосити" від армії і дуже з цього тішився. Якби ще півроку тому мені сказали, що я захочу в армію - розсміявся би в обличчя. Хоча, якби в той самий час сказали, що я захочу стати співробітником міліції, вийшло б ще гірше.

У військкоматі мені заявили, що я, багаторазовий призер зі спортивного ножового бою, непридатний для несення військової служби. Непридатний навіть за гроші.

Чи є у світі ще така країна, де люди пропонують гроші за те, щоб їх пустили на війну?

- Окей, - сказав я. - А чи є такий батальйон, де дивляться на реальну фізичну форму, а не на папірці?

Так я потрапив у батальйон "Шахтарськ".

Перебування у батальйоні виявилося корисним не лише для Батьківщини. Коли зараз я чую на вулиці, як юнаки обговорюють свою майбутню "партизанку", бачу, що 99% із них не служили в армії, то хочу запитати:

- Хлопці, а що ви будете робити з тією зброєю?

У батальйоні я отримав свій перший автомат -АК-74. Він був настільки роздовбаний, що тепер я з "калашом" не просто на "ти", а на "ти, казьол". У новобранців прийнято давати зброї імена, то я свій автомат називав "Надя", а коли він погано поводився - "Крупская".

Звісно, батальйонна "учебка" не замінить армії, але там я на практиці дізнався багато корисних речей. По мультикамуфляжу незручно цілитися в степу; кросівки зручніше, але швидко забиваються піском; коли притулюєш автомат до дерева, накривай його панамкою, щоб шматочки кори не потрапили в дуло - побут війни, який не показують у бойовиках.

Паралельно ми вчилися бути міліціонерами, але це було нудно.

Якось на лекції з психології нам наказали намалювати людинку з трикутників, квадратів і кіл. Я намалював прикольного чілавєчка-термінатора, а мій побратим Боня - страшного напівгуманоїда-напівплотоядне растєніє з враждєбной планєти. Досі переживаю за викладачку, чи хоч не спилася, бідна жінка.

Ми нудилися підготовкою. Нам набридало перебування на базі, ми хотіли воювати. І в цьому, мабуть, основна перевага добровольчих формувань - ми сміливі до дурості, зупинити нас можна, лише вибивши до ноги. Хоча й після цього є ймовірність, що в пеклі ми перегрупуємося і знову підемо в атаку.

Тому благословенний той батальйон, що має керівництво з холодною головою. Здається, нашим батальйонам пощастило.

Розділи :

КОМЕНТАРІ

15.11.2018, 10:42
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

    • 31 березня 2020

    Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

    За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

     
    • 31 березня 2020

    Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

     
    • 30 березня 2020

    Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

     
    • 30 березня 2020

    Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

    Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

     
Система Orphus