Штрафні санкції через відкликання вертольотів можуть скласти $40 млн

15 серпня 201419:55

Генеральний директор "Українських вертольотів" Олександр Босов заявив, що в разі розірву контракту на послуги 16 транспортних вертольотів Україна втратить статус стратегічного партнера ООН у міжнародних гуманітарних місіях.

На передачі Міністерству оборони 16 гелікоптерів, орендованих компанією, наполягали депутати від ВО "Свобода" Юрій Сиротюк та Олег Панькевич, а також ряд громадських діячів, - повідомляють в авіакомпанії.

В "Українських вертольотах" вважають, що в результаті розірвання контракту з ООН Україна втратить і дохід, і престижний статус транспортного оператора міжнародних гуманітарних місій.

"Усі 16 вертольотів авіації сухопутних військ України були в результаті тендерних торгів передані компанії в непридатному для польотів стані. Машини вимагали капітального ремонту і заміни більшості агрегатів. За роки експлуатації вони були капітально відремонтовані і оснащені сучасними пілотажно-навігаційними комплексами, відповідними вимогам ООН і ІКAO. На сьогодні витрати компанії на ремонт і підтримку льотної придатності вертольотів склали більше 500 млн грн. Встановлений на них додаткове обладнання є приватною власністю компанії і має бути демонтовано в разі одностороннього розриву договору-оренди", - йдеться в заяві компанії.

В Міноборони повідомили, що льотний ресурс згаданих вертольотів є на сьогоднішній день практично вичерпаним. Для того, щоб справити плановий ремонт, витрати відомства повинні скласти, за розцінками держкомпанії "Авіакон", не менш 320 млн грн.

Крім того, передані в оренду приватній компанії машини було повністю демілітаризовано. Все військове спорядження ще до підписання акта прийому-передачі залишилося на авіазаводі в Севастополі.

"Ні закупити озброєння в РФ, де воно виготовляється, ні забрати власне озброєння в Севастополі, на сьогодні не представляється можливим. Таким чином, повернувшись в розташування армійської авіації, ці вертольоти залишаться цивільними і не зможуть брати участь у військових операціях", - повідомили в прес-службі міністерства.

У компанії "Українські вертольоти" також вказують на ризики юридичного характеру в разі розриву договору і штрафні санкції в сумі близько $40 млн.

"Згідно з документами, для одностороннього припинення оренди Україна повинна бути об'єктом військової інтервенції, вести бойові дії за участю збройних сил. Так як юридично в країні не введено "воєнний стан", ООН не може визнати причину нашого виходу з контрактом форс-мажорною обставиною", - уточнив Босов.

У компанії повідомили, що почали поетапне виведення вертольотів армійської авіації з місії ООН. В Україну вже повернулися три вертольоти. У вересні очікується прибуття ще двох машин.

"Припинивши транспортну співпрацю з ООН, Україна втратить в рази більше, ніж придбає. Як мінімум позбудеться доходу - а це 350 млн грн. орендної плати до кінця строку договору, натомість отримає відпрацювали свій ресурс 16 цивільних вертольотів. Як максимум - втратить місце на ринку міжнародних вертолітних перевезень і статус надійного партнера міжнародних організацій", - зазначив директор компанії.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

 • зато в зону АТО вернутся несколько летающих мишеней. новобранцам из рашки как раз нужно учиться управляться с пзрк...

13.11.2018, 12:36
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus