Реваншизм часів Януковича має померти

Війна та міграція по всій Україні покажуть жителям Сходу всю суб’єктивність їхньої ідеології, слабкість старих героїв і реальну правду про останні роки
14 серпня 201409:40

Вимушена міграція дончан у Київ, Центральну і Західну Україну зіграє історичну вирішальну роль у об’єднанні нації.

Подібно колонізаторам, військові мігранти, повертаючись на визволений Донбас, привезуть нові соціальні ідеї, нове розуміння ситуації, політичне сприйняття і головне - дух свободи.

Саме війна та міграція по всій Україні покажуть патріотичним жителям Сходу всю суб’єктивність їхньої ідеології, слабкість старих ідеологічних героїв та реальну правду про останні роки.

Війна викурила патріотів шахтарської батьківщини, які практично не виїздили на межі регіону, у простори України. Як свого часу вимушена трудова міграція у Європу, так зване "заробітчанство", виховало з галичан європейців.

Те, що міграція українського народу від лихоліть і страждань завжди давала стратегічні вигоди для формування нації, - вже історичний факт. Тому при всіх негараздах і страхіттях війни кочування жителів регіону - чи не єдиний позитивний факт, який стратегічно виведе ситуацію у правильне русло.

Власне, повертаючись до території війни, а саме після її завершення, нам усім, українцям заходу і сходу, потрібно буде відбудувати Донбас.

І перш за все Україна має зрозуміти душу Донбасу. Не ту піарну, з іміджевих роликів Ріната Леонідовича, а справжні мотиви активностей жителів регіону.

Наприклад, чому намагання насадити на Сході українську ідентичність усе більше пробуджувало російський дух? Бо не займалися проблемами Сходу. Нав`язувана ідентичність, без конкретних дій, вкупі із пропагандою Кремля, місцевих олігархів і політичними маніпуляціями Києва створили антиукраїнську атмосферу "шахтарського краю", окремого народу, субетносу.

Галичина теж не ідеальна. Змогла ж вона породити партію, що паразитує на темі прихованого фашизму, медійно підіграє антиукраїнським настроям із Москви та обслуговуванні інтересів "Газпрому".

Чому вона так зробила? Через реваншизм, намагання насолити один одному. Ви (Схід) породили Партію регіонів, "безграмотного" Януковича, то ми вам "націоналістичну" "Свободу". Ви нам погано, а ми вам ще гірше.

Гра "Дурень - сам дурень" між українцями спостерігалася давно, але фатальну помилку ми вчинили в постреволюційний період, коли на ейфорії важкої, але від того не менш вдалої революції захопилися "Ленінопадом". Уже через місяць, і з кожним падаючим Леніним ми отримували нового сепаратиста, а то й десяток чи сотню.

До чого, власне, веду - Донбасу потрібна нова ідеологія.

Не ідеологія субетносу та знедоленого регіону, а нова, справжня, сучасна і, головне, дієва ідеологія.

Логіка проста і складна одночасно. Це край людей чесної праці, які поважають своїх. Тобто власна ідеологія є і ламати її не треба. Потрібно її просто осучаснити, змінити, покращити врешті-решт.

Для втілення ідеології у Південного Сходу має бути представництво в новому парламенті. Інакше Київ стане для них не більш ніж транспортним вузлом, який постійно вимагає податків.

А якщо жителі регіону будуть представлені, але в малій кількості, то вони або будуть вимагати "дикого реваншизму", або почнуть шукати "своїх" серед кремлівських політиків, що стане остаточним фіаско для української державності.

Здоровий глузд і звичайний політичний прагматизм нинішніх політичних гравців, звісно, говорять про те, що ніхто не буде допомагати Партії регіонів чи комуністам потрапити до парламенту, щоб наситити дві області. Тож виникає питання, як стати своїм на Донбасі? Як задовольнити прагнення враженого війною регіону? Як замінити Ахметова та Януковича?

Частина відповідей ховається у простих рішеннях. Існуючі партії мають не гратися на проблемах регіону, війні чи майбутній його відбудові, а врахувати переважність робітничого класу в регіоні, врахувати запит на нові обличчя з регіону і включити це до своїх програм і планів дій.

До списків на майбутніх парламентських виборах мають потрапити не старі "регіонали", їхні діти та коханки, а герої останніх військових подій, малі та середні бізнесмени, лікарі, які рятували життя співвітчизників в останні місяці.

Ось це стане одночасно і проходженням своїх, і втамуванням спраги на представництво в парламенті.

Адже якщо Донбас не буде відчувати, що він представлений у центральних органах влади, що його інтереси враховано, він відчуватиме себе чужим у цій країні, а чужий регіон і відбудовувати силами всієї країни не варто.

І Схід, і Захід робили фатальні політичні помилки, але часи реваншизму мають минути. Час вигнати нашого спільного ворога, пробачити один одного, обійнятися та почати спільно будувати велику країну, міцну із середини, духовно й економічно.

Слава Україні!

Розділи :

КОМЕНТАРІ

15.11.2018, 18:40
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus